Prosim vas, ked maju vase deti alergiu na vlasske orechy, maju aj na gastany? Strasne sa bojim cokolvek mu dat, alergiu mal, ked mal rok a pol, teraz ma 3. Dakujem
Vieš,no to veľmi ťažko poradiť-ja som tiež alergik,mam alergiu na rôzne druhy orechov,no na gaštany nie,ale to moze a nemusí byť prípad tvojho dieťaťa-keď tak,začala by som s drobným množstvom a uvidíš...
Treba len skusat , moj ma napr arasidy pistacie a kesu ostatne su ok,ale v krvnych testoch mu vysli len lieskovce 🙂 ktore normalne jedava a nevadia mu
On raz ochutnal na vianoce vanilkovy roztek a skoncili sme na pohotovosti. Odvtedy sa strasne bojim, muz mal teraz narodeniny, tak som mu spravila tortu z gastanoveho pyre, tak rozmyslam, ci to maly vobec moze ochutnat. Tiez neviem, ci mam skusat, ci z toho "vyrastie" alebo radsej neprovokovat. Ked isiel do skolky, tak mi lekarka povedala, ze mu netreba robit testy, ze je to zbytocne. Tak sme ani nedavali, len sa vyhybame orechom. Ani lieskove nemal.
On raz ochutnal na vianoce vanilkovy roztek a skoncili sme na pohotovosti. Odvtedy sa strasne bojim, muz mal teraz narodeniny, tak som mu spravila tortu z gastanoveho pyre, tak rozmyslam, ci to maly vobec moze ochutnat. Tiez neviem, ci mam skusat, ci z toho "vyrastie" alebo radsej neprovokovat. Ked isiel do skolky, tak mi lekarka povedala, ze mu netreba robit testy, ze je to zbytocne. Tak sme ani nedavali, len sa vyhybame orechom. Ani lieskove nemal.
@ilianalu odporúčam nájsť dobrú alergológiu, urobia mu testy a dajú potrebné lieky (balíček prvej pomoci)... Aby sa nestalo, že bude mať v budúcnosti alergickú reakciu a nebudete blízko nemocnice... Dcéra má silnú alergiu na orechy (reagovala na kešu a lieskovce), gaštany môže.
Ja mam na vlasaky a arasidy ,ale s gastanmi som v pohode
@ilianalu odporúčam nájsť dobrú alergológiu, urobia mu testy a dajú potrebné lieky (balíček prvej pomoci)... Aby sa nestalo, že bude mať v budúcnosti alergickú reakciu a nebudete blízko nemocnice... Dcéra má silnú alergiu na orechy (reagovala na kešu a lieskovce), gaštany môže.
@zfidorka dakujem vam velmi pekne. Mate pravdu, len to odkladam, lebo raz dostane nejaku horalku, alebo nieco.
@ilianalu určite to neodkladajte... Dcéra mala reakciu už po kúsku čokolády, kde boli lieskovce, skončila na JIS... Lieky musí mať stále pri sebe...
@zfidorka presne tohto sa strasne bojim, nechcela som ho vlacit po doktoroch kym bol malinky, lebo si ich uzil az az, pretoze sa narodil predcasne, ale dakujem, musime to riesit.
Na vlašske mam od 7 rokov a gaštany môžem