icon

Ahojte,idem si trochu po radu..mam prácu kde denne komunikujem s ľuďmi,ktorí sú buď po výkone trestu,alebo majú nejakú psychickú diagnózu,sú bezdomovci a podobne.Nechcem konkretizovať,avšak nemám sociálne vzdelanie,snažím sa byť vždy ústretová.Su však situácie,kedy títo ľudia reagujú neprijateľné.. co ale neznamená,že aj zdravý človek nemôže byť nepríjemný,avšak u týchto ľudí sa s tým stretávam dosť často.Inak je práca fajn,vyhovujúca,plat podľa mňa nereflektuje náročnosť práce,avšak ma to iné benefity.Teraz mam možnosť ísť pracovať inam.Je to práca,kde plat je vyšší o 250 eur,avšak denne precestujem 2 hodiny a s prestupovanim.Tiez je tam dlhsia pracovná doba,to znamená,že by som sa domov vracala okolo piatej-siestej.Teraz chodím domov o štvrtej.Neviem ako sa mam rozhodnúť,nakoľko syn chodí do školy a je potrebné sa s nim učiť.Ako muž pomáha ako vie,nosí ho do a zo školy,učia sa väčšinou spolu kým neprídem.Muz ale to robí na úkor svojho času na homeoffice,preto potom pracuje aj dlhšie keď treba.Keby som chodila domov neskôr,možno by sme to zvládli,avšak to cestovanie je pre mňa ubijajuce.Tu prácu by som veľmi chcela,avšak neviem sa rozhodnúť co mam robiť.. poradíte,čo by ste robili vy?Potrebujem tretí názor.Dakujem.

avatar

Ak by som nebola nutena, nesla by som do prace, kde 2 hodiny denne precestujem. Pre mna je to vela. Navyse vzdy mam stres, ze pridem neskoro, takze by som vzdy cakala to najhorsie a vyrazila dalsiu hodinu skor.

4. máj 2026
avatar

Precestujes 1 hodinu tam a 1 naspat, ci 2 tam a 2 naspat? Ako za mna je cestovanie 1 hodinu do prace uz dost vela - musel by tam byt benefit home office castejsie. A aj to by mne robilo problem - lebo prist o 18 domov...uz nestihnes nic, len sa najest a ulozit syna. Max rychlo skontrolovat ulohy. Osobny zivot cez tyzden ziadny. Ak cestujes 2 tam, to vobec by som ani neuvazovala.

4. máj 2026
avatar
jaja23
autor
@jajanka2211

Precestujes 1 hodinu tam a 1 naspat, ci 2 tam a 2 naspat? Ako za mna je cestovanie 1 hodinu do prace uz dost vela - musel by tam byt benefit home office castejsie. A aj to by mne robilo problem - lebo prist o 18 domov...uz nestihnes nic, len sa najest a ulozit syna. Max rychlo skontrolovat ulohy. Osobny zivot cez tyzden ziadny. Ak cestujes 2 tam, to vobec by som ani neuvazovala.

@jajanka2211 1 tam a 1 naspat.Vraj sú tam 2 dní homeoffice za týždeň,ale keďže je to súkromná sféra,ťažko povedať ci je to naozaj tak.Ale aj teraz mam 2 dní HO za týždeň v práci.

4. máj 2026
avatar

A k tomu platu navyse...odpocitaj si naklady na cestovanie. Kolko realne Ti stupne plat.
Ak je to ale praca "osobneho rozvoja", to co fakt chces robit, tak neries prekazky, ries moznosti.
Bola som vo firme, kde boli mladi, dravi a zili pracou. Ti, by precestovali aj hodiny, za moznost tam robit.
Ja mam rada svoj pokoj. Rada robim pracu dobre, ale nebudem to robit na ukor seba a svojich deti. Cize som zmenila sukromnu sferu za verejnu a som spokojna. Lebo toto mi v mojej faze zivota vyhovuje.

4. máj 2026
avatar
jaja23
autor
@jajanka2211

A k tomu platu navyse...odpocitaj si naklady na cestovanie. Kolko realne Ti stupne plat.
Ak je to ale praca "osobneho rozvoja", to co fakt chces robit, tak neries prekazky, ries moznosti.
Bola som vo firme, kde boli mladi, dravi a zili pracou. Ti, by precestovali aj hodiny, za moznost tam robit.
Ja mam rada svoj pokoj. Rada robim pracu dobre, ale nebudem to robit na ukor seba a svojich deti. Cize som zmenila sukromnu sferu za verejnu a som spokojna. Lebo toto mi v mojej faze zivota vyhovuje.

@jajanka2211 náklady na cestovanie sa nemenia,je to v rámci Ba.Ale áno máš pravdu,aj ja teraz pracujem vo verejnej sfére.

4. máj 2026
avatar
@jaja23

@jajanka2211 náklady na cestovanie sa nemenia,je to v rámci Ba.Ale áno máš pravdu,aj ja teraz pracujem vo verejnej sfére.

@jaja23 No ak ide o pracu v ramci BA, tak to by som asi zvazila. Ale teda treba si uvedomit, ze ta sukromna sfera ide na vykon. Oni sa "nehraju" na presny odpracovany cas. Tam som vzdy robila viac, ako bol oficialny pracovny cas (bez priplatku pravdaze). Robila som aj vo firme, kde som sice "bola" v praci, ale nemala som prave ulohy na projekte, tak mi "nesiel" ani pracovny cas. Kazda moja minuta musela byt uplne efektivna a vsetku cinnost som vykazovala. Cize skus zistit, ako to v novej firme funguje, aka je tam fluktuacia ludi a podla toho sa rozhodni.

4. máj 2026
avatar

Zostala by som v povodnej praci, 250€ v hrubom nie je pre mna dost motivujuce kvoli 2 hodinam denne zabiteho casu. Nehovoriac o hodine kedy prides domov.

4. máj 2026
avatar

1 hodinu tam a 1 naspäť je veľa.A ľudia zo štátnej sféry netušia ako sa pracuje v súkromnej sfére alebo korporáte.Pracuje sa tam viac,rýchlejšie a efektívnejšie,samozrejme aj s lepším vybavením.Byt tebou zostávam,kde som.

4. máj 2026
avatar

kvôli cestovaniu by som ostala v pôvodnej práci. Toľké hodiny cestovať, po krátkom čase vyhoríš. Za mňa určite nie.

4. máj 2026
avatar
jaja23
autor
@jankadr

1 hodinu tam a 1 naspäť je veľa.A ľudia zo štátnej sféry netušia ako sa pracuje v súkromnej sfére alebo korporáte.Pracuje sa tam viac,rýchlejšie a efektívnejšie,samozrejme aj s lepším vybavením.Byt tebou zostávam,kde som.

@jankadr ja som do teraz pracovala len v súkromnej sfére,v štátnej som posledne 3 roky

4. máj 2026
avatar

2hodiny sú dosť veľa....cestovala som tak a po čase to ide mega na nervy m....a hlavne ja som chodila vlakom a ten stále meškal takže som nikdy nebola na čas doma ako bol plán..(keď som si niečo naplánovala ako kaderníčka, kozmeticka stále som to musela rušiť lebo som toľko meškala že sa to už ani posunúť nedalo....prišla som domov a mala som dosť a nie to ešte deti riešiť..podľa mňa za tie peniaze to nestojí... hlavne keď máš prácu...keby si žiadnu nemala tak ešte OK ale takto za mňa nie ....

4. máj 2026
avatar

Za mna by som z tvojej terajsej prace utekala kym sa da, tvoja klientela je specificka a uprimne nie kazdy na to ma povahu, ja teda rozhodne nie.

4. máj 2026
avatar

Pokial ta sucasna praca psychicky nevycerpava, zostala by som. pre mna su 2 hod.cestovania denne zabity cas, plus tie neskore podvecerne prichody domov. ja som pracovala dlhe roky od ukoncenia VS len v sukromnom sektore, po druhej RD som nastupila do statnej sfery a je to nebo a zem.do dochodku ma odtial nikto nedostane.ziaden tlak na vykon, ziaden stres, flexi pracovna doba, velka zastupitelnost, nekonecno ocr a pn, 5 dni dovolenky naviac, moznost z prace v podstate kedykolvek odbehnut len tak, ak si nieco sukromne potrebujem vybavit, v lete mozem cerpat 4-5 tyz.dovolenky (ocr-ky) a nikto ani brvou nemihne. plat je samozrejme tabulkovy, ale tie ostatne benefity zdaleka vysku platu prevalcuju.

5. máj 2026
avatar
@jaja23

@jajanka2211 náklady na cestovanie sa nemenia,je to v rámci Ba.Ale áno máš pravdu,aj ja teraz pracujem vo verejnej sfére.

@jaja23 dve hodiny denne v mhd mam odskusane, vycerpavalo ma to viac ako praca samotna. Prepocitaj si, kolko pre teba znamena 250€ v cistom, ci tvoj cas naozaj za to stoji. Plus nevies, ak naozaj bude samotna praca, kolektiv, vedenie… pre mna by tie peniaze neboli motivaciou na zmenu, pokial si v sucasnej praci spokojna.

5. máj 2026
avatar

Presne ako pisu baby vyssie.vratit sa z verejnej do sukromnej sfery je velky rozdiel.v sukromnej je ovela vacsi tlak,na nadcasy sa nehladi.neviem ani ci poznam niekoho s rodinou,kto sa z verejnej sfery vratil do sumromnej.ja by som este pockala tam kde si ,ak ti inak praca aj kolektiv vyhovuje,pokym mas male dieta a za par rokov sa rozhodla.

5. máj 2026
avatar
@jaja23

@jajanka2211 1 tam a 1 naspat.Vraj sú tam 2 dní homeoffice za týždeň,ale keďže je to súkromná sféra,ťažko povedať ci je to naozaj tak.Ale aj teraz mam 2 dní HO za týždeň v práci.

@jaja23 dve hodiny je dost, nebude vždy pekne počasie , burky, sneh, zima
nešla by som do toho keby nemusim a pre 250€ určite nie, ved polku min určite z toho len necháš za cestovanie
dochádzala som roky lebo som musela, viem o čom pišem

5. máj 2026
avatar

Dories si, ci su tam fakt 2 dni home office... ak ano, tak sa to da...

5. máj 2026
avatar

Ak je to v ramci BA, tak hodina dochadzat je tu uplne bezne. Ja chodim do prace cca 50 minut tam a rovnaky cas aj naspat. Nijako ma to nevycerpava. Ak nemas pracu rovno pred domov, tak minimalne polhodina je uplny standard. Mozno z dediny do mesta, alebo do ineho mesta je to ine. Viac ako dochadzanie by mi prekazalo chodit domov kazdy den o 18tej.

5. máj 2026
avatar

žijem v košiciach (nie pri košiciach, v košiciach) a denne precestujem vyše 2 hodín a prestupujem ... pre mňa sú teda 2 hodiny nič ...
viac by ma trápil ten príchod z práce ...

5. máj 2026
avatar
@anjelicek26

Dories si, ci su tam fakt 2 dni home office... ak ano, tak sa to da...

@anjelicek26 presne tak,v takýchto firmách sa vedia meniť pravidla HO

5. máj 2026