Žienky prosím vás potrebujem radu.... Mam 8 mesačneho malého a starám sa o neho sama.... Ak by som ho chcela dať do jaslí, prídem o rodičovský príspevok? Ďakujem za každú radu 😊
ano prides... bud dostavas rodicak alebo dostanes prispevok na jasle... oboje nemozem mat.... moja je v jasliach a ja som v praci... a na jasle dostavam prispevok 280€ ktoré obratom posielam do jasliciek spat
Myslim ze ked poziadas o prispevok na jasle tak dostanes len prispevok a rodicak nie.. ked pojde do skolky tak rodicak dostanes zas do 3rokov.. pokial o prispevok nepoziadas tak rodicak ti ostane
@frankie2018 čiže aj keď ho dám do jaslí, tak rodičovský príspevok mi ostane?
@jana2412 ak nepoziadas o príspevok Na jasle, zostava rodicak
Príspevok na jasle je ale viacej ako rodicak...
Ak by si chcela príspevok na jasle tak ano, môžeš poberať len jeden príspevok.
@inana11
Oprávnená osoba je povinná
-pri uplatnení nároku na príspevok podľa § 5 ods. 1 písm. a)preukázať písomnou dohodou výšku úhrady za poskytovanú starostlivosť o dieťa a rovnako písomnou dohodou preukázať aj zmenu výšky úhrady za poskytovanú starostlivosť o dieťa, ak taká zmena nastala počas trvania nároku na príspevok.
Asi si sa chcela spytat ze ked zacnes pracovat ci prides o rodicak, nie neprides, mozes poberat nadalej do veku 3r dietata, ale ak jasle stoja viac je lepsie zrusit rodicak a vybavit si prispevok na jasle (prispevok na starostlivost)
Je to tak ako píšu baby,ja som sa bola tiež na to pýtať a povedali.Mozete poberať iba jedno buď rodičak alebo príspevok na jasle.(ak by ste sa rozhodli pre jasle,len lepšie si zaziadat o súkromné nakoľko rodičak je cca 220€a štátne jasle Vás stoja menej) buď ušetríte štátu 💰 alebo investujete do jaslí (do drobca)
To áno práve väčšina mamičiek využíva tu druhú voľbu s tým, že si dajú súkromné jasle a doplatia pár € lebo sú kvalitnejšie a štát prispeje aj viacej (pokiaľ dáš dieťa do štátnych jaslí,tak štát ti zaplatí iba to)Na niektorých stránkach jaslí je napísané koľko berú príspevok od štátu a koľko treba doplatiť viem, že napr.jedny súkromné jasle brali príspevok od štátu 250€ a nie 280€treba si aj to pozrieť
@evula1984

o rodicak prides az po dovrseni 3 rokov veku maleho. dovtedy nie.