janicheck1993
25. jún 2020
1129 

Koník ma dokopal poriadne upratať, pomohli mi produkty od dm :D

Neviem, či to tu niekto postrehol, ale začiatkom januára sa mi narodilo tretie dieťa :D Tesne predtým, ako prišla Sophie na svet, sme sa rozhodli preťahovať do väčšieho bytu. Keď poviem tesne, myslím to doslova. Sťahovali sme sa týždeň pred pôrodom. Čo vám budem hovoriť, máme radi výzvy. Sme to my šialená rodzina.

Po pôrode som, prirodzene, bola dlhšiu dobu ubolená. Cisársky si vzal svoju daň a s mojím zanedbaným zovňajškom sa ruka v ruke niesol aj náš zanedbaný byt. Napolovicu dokončený, viac-menej pri troch malých deťoch permanentne v niektorých smeroch zanedbaný. Keď som si na koníku všimla možnosť zapojiť sa do testovania produktov dm, bolo to priam znamenie, že je čas postaviť sa k poriadku zodpovedne a prestať prokrastinovať. 

Balíček prešiel kvôli Korone dlhú cestu a kuriér mal pravdepodobne medzipristátie kdesi v Malajzii, ale produkty nakoniec šťastne dorazili k čakateľke Sime.

Všetky tieto produkty sa zamieriavajú na niečo iné, no jedno majú spoločné, a to, že sú cenovo dostupné a z môjho pohľadu väčšina z nich je naozaj kvalitná.

Nevedela som, do čoho sa pustiť skôr. A keďže som chcela, aby som do recenzie mohla napísať čo najviac postrehov, jednoducho som odložila najviac používané-bežné produkty dolu do kuchynskej skrine a okamžite som ich nahradila produktami z balíku. Keďže sme všetky maminy a nie vždy máme čas čítať dlhááánske príspevky do konca, posnažím sa byť pri popise mojich dojmov z týchto produktov stručná a výstižná. Takže si, maminy, vyložte nohy, ak to situácia dovoľuje, a nechajte si odporučiť 🙂 Nevyhnem sa kritike, pretože som rada v týchto veciach úprimná, poďme na to.

1. Odstraňovač vodného kameňa 

V našom byte bývala predtým jedna veľmi kakaná kráľovná, ktorá zjavne nemala dobré vzťahy s hubkou a čistiacimi prostriedkami. Keď opustila kráľovstvo, celá domácnosť ostala zanedbaná a smutná. Ja som sa postupne snažila kráľovstvu opäť dodať lesk. Ale ako som spomínala, po pôrode nebolo toľko času na detaily, a tak som si mohla práve tento produkt odskúšať na NAOZAJ zanedbanom povrchu. Sľuboval odstránenie vodného kameňa a ja musím povedať, že nesklamal. Má tenký aplikátor ktorý považujem za veľké plus, pretože sa vďaka nemu dostanete aj do schovaných škár. Najskôr som ho skúšala v kúpeľni na odstránenie kameňa okolo batérií, neskôr som s ním čistila v kuchyni drez. Na oboch miestach skutočne vyčaroval lesk, a to som ho nechala pôsobiť krátko. Čo by som však nemohla nespomenúť je silný - agresívny pach. Ja osobne s tým problém nemám, ale pán tato došiel domov a pýtal sa, aký ekrazit to smrdí a či ho chcem zabiť, aj keď na mňa ešte nie je prepísaná poistka. Takže ak vám vadia pachy/štípu vás oči, rozhodne to nie je produkt pre vás. Mne to teda nevadí a nie som senzitívna v tomto smere, takže moje hodnotenie nestráca na bodoch, dávam mu 10/10.

2.Vonný set Proffisimo

Tu sa ospravedlňujem za kvalitu fotky, ale je večer, tma, a mne sa už nepodarí opraviť svoje nepodarené dielo. Takže pre tých, ktorí na fotografii majú problém nájsť spomenutý produkt, schováva sa za tými zelenými kamienkami v dekoračnej myske, ktoré z nepochopiteľných dôvodov každé jedno dieťa, čo príde na návštevu, musí ochutnať... 

S obsahom 90 ml a vo veľmi prijateľnej cene (myslím, že stojí niečo menej než 3 €) by som produkt hodnotila slovami: "Za málo peňazí veľa muziky." 

Je síce pravdou, že som zvyknutá na iný tip vôňe, než mi prišiel, ale odhliadnuc od tejto skutočnosti, prevoňal celú obývačku a netrvalo to len deň či dva, ako som zvyknutá pri iných produktoch v rovnakej cene. V obývačke trávime najviac času, je to kľúčová miestnosť našej rodiny. Preto je pre mňa naozaj veľmi dôležité, aby sme sa tu cítili vždy dobre. A čistá obývačka si vyslovene žiada príjemnú vôňu. Táto rozhodne splnila nielen očakávania mňa, ale, napríklad, aj krstnej mami Sophie, ktorá ju asi po 4 dňoch zacítila až na chodbu a po návšteve si ju išla kúpiť :D 

Dizajn, intenzita vône a jej trvácnosť - všetko lepšie, než som očakávala. Je mi to kus trápne, lebo si budete myslieť, že to robím schválne, ale opäť dávam 10/10 :D 

3.Prostriedok na umývanie riadu Denk Mit

V tomto byte nemám umývačku riadu, ale ja som aj v tom predošlom tú našu absolútne nepoužívala. Je to z jedného prostého dôvodu, a to nie, že by som umývačke riadu nedôverovala, že umyje riad rovnako dobre ako ja. A ani nie z dôvodu šetrenia energií, lebo ona by mi skôr te energie pri rodine s toľkými členmi ušetrila. AAALE! Keď ja tak milujem vôňu prostriedkov :D A ono väčšinou práve tá "jar" ( lebo ja tak volám každý prostriedok na umývvanie riadu bez ohľadu na značku) neskutočne dobre vonia. A táto to isté! Krásne vonia a z môjho pohľadu aj fajne pení. Ale tu sa zas zapojil do testovania aj pán domáci a ja veru neviem, čo jemu sadlo na nos, ale mám odkázať mamičkám, že málo pení. Nestotožňujem sa a neviem, čo on vôbec rozpráva, riady neumýva zas tak často, aby mohol kritizovať :D Za mňa pení dosť a nebudem veru nadávať. Nečakala by som ani väčšie zázraky vzhľadom na nízku cenu tohto produktu (0,99 €).

Opäť, áno, robím znova dobrú reklamu, 10/10

4. Prostriedok na umývanie sklenných povrchov

Čekuješ ten odraz v "zrkadle"? Také okno u nás nevidno často... :D 

Tam tá žienka domáca, z fotky (rozumej ja), umýva chuderka zrkadlá v byte denne aj dva- či trikrát. Je to tým, že sú vo výškovej úrovni mojich detí, a tie si veľmi rady cestou z kuchyne po obede mastnými rukami prejdú po zrkadle (aj pusy si tam zvyknú dávať! :D S fajnou mastnou pusinkou). Tu by som povedala, že so dostala od viacerých mamičiek reakciu, že iný prostriedok ani nepoužívajú. Mne sa tiež osvedčil, aj spolu s handričkou, ktorú som dostala v balíku (rovno vám odprezentujem recenziu aj na tento produkt, ktorého názov neviem, ako mamička žijúca v Rakúsku, preložiť do slovenčiny:

5.Mikrofasser Fenster und Glanztuch, alebo handrička na leštenie zrkadiel či okien).

S týmto kombom som si po dlhom čase naozaj a úprimne užila umývanie našich zrkadiel aj OKIEN. Máme veľký balkón, celý presklený, a je to práve v obývačke, ktorú, ako som už písala, obývame najviac, takže deti tu často nechávajú packy na oknách. VEĽKÁ, veľká spokojnosť. Myslím, že práve vďaka tej handričke, o ktorej som doteraz netušila, ale určite sa stáva neodmysliteľnou súčasťou našej domácnosti. Oba produkty si zaslúžia plný počet bodov.

6. WC čistič Denk mit 

Je tomu tak a idem kritizovať. Vôňa síce pekná a toaleta vyčistená, ale z môjho pohľadu je príliš tekutý a minie sa pomerne rýchlo. Rozumiem, je cenovo dostupný, ale už som mala aj iné cenovo dostupné produkty s lepšou konzistenciou aj výsledným efektom. Nehovorím, že je vyslovene zlý, ale tu z môjho pohľadu zodpovedá cena kvalite. 

Ako píšem, vonia pekne, ale nie intenzívne. 

Dám mu 5 bodíkov.

7. Prací prach Denk mit na farebné prádlo

Po roku používania pracieho gélu som sa vďaka tomuto testovaniu vrátila k prášku, a asi to tak aj nejaký čas ostane. A ostane aj značka. Je to z môjho pohľadu naozaj tak, že prášok necháva oblečenie oveľa sviežejšie ako gél. Môj názor. Po géle ho máme také mastnejšie. Nepostrehla som, že by mi niekde na prádle ostal fľak, ako sa mi to za poslednú dobu s gélom pri deťoch stávalo. Precíznejšia prácička veru. A fajne lacný. Za 2,7 kg zaplatíte iba 4,99 € a a vydrží cca na 35 dávok (môjho dávkovania - ale dlho to nie je, periem denne niekedy aj dva razy 🙂).

9/10 iba z toho dôvodu, že mi chýba trochu intenzívnejšia vôňa bielizne 🙂

Otestovala som ďalej aj nasledovné produkty, ale posnažím sa ich v skratke ohodnotiť pod touto spoločnou fotkou, aby nebola moja recenzia príliš dlhá.

8. Denk mit - čistiaci prostriedok na kuchyne/ mastnotu

10/10, najväčšia spokojnosť pri čistení sklo-keramického sporáku! 

9. Gélový osviežovač vzduchu Denk mit

8/10 Tomuto produktu som na svojom profile venovala tuším prvý príspevok na začiatku testovania. Veľmi pekný dizajn, príjemná vôňa, vhodný podľa mňa na menšie toalety ako máme my, kde krásne prevonia priestor. Ale intenzívne voňal asi 5 dní, preto bodíky dole.  Myslím, že v podobnej cene vieme dostať aj dlhšie trvácny produkt 🙂

10. Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenie

Áno, áno, áno! Mala som z tohto produktu veľkú radosť a do testovania sa zapojili aj deti. Mrzí ma, že nemôžem pridať fotku z  tejto "akcie", kde si chlapci sami tepovali koberec do detskej izby, ktorý sme "zdedili" po kamarátovi, ale sú jednoducho momenty, kedy do ruky telefón nepatrí, a tu som uznala za vhodné, že si jednoducho budeme spolu čistiť a spievať pesničku, ktorá nám hrala z telefónu a nechcela som ju rušiť :D Náš koberec nemal žiadne veľké nečistoty, ale bol dlho odložený na povale a potreboval osviežiť. Takže, či už sa bavíme o výsledku čistenia, alebo odstránení pachov, určite som veľmi spokojná a budeme ho mať doma už stále. 

11. Ošetrujúci sprej na nábytok + univerzálne handričky na povrchy

Handričiek bolo v balení viac kusov a každú som nechala v inej miestnosti. Jedna je v kuchyni na linku, druha v kúpeľni na skrinky, ďaľšia v obývačke, kde ju používam práve s ošetrujúcim sprejom na nábytok. Sú super. Nič extra špeciálne, veď čo by aj na takej handričke na bežné používanie mohlo byť špeciálne :D Ale pekne sajú vodu a rovnako sa aj dajú super vyžmýkať, taký fajn materiál 🙂 Sprej na nábytok som použíla zatiaľ asi 4x a je pravdou, že sa mi po ňom "nechytá" prach na nábytok tak rýchlo, ako keď som ho nepoužívala. Ušetrí mi teda čas a zato palec hore 🙂

12. Handra na podlahy Proffisimo 

Priznám sa, že som absolútne zabudla, aké to je umývať podlahy inak, než s mopom. A bolo pre mňa nové vziať si handru, "košte" a umyť dlážky tsk, ako kedysi umývala moja mamka. A viete, čo som nakoniec spravila a robím teraz raz do týždňa? Touto super handrou (áno, naozaj super, skvele sa žmýka a lepí sa na ňu špina z podlahy priam sama :D) teraz umývam po štvornožky ako nejaký maniak všetky rohy v miestnostiach a detaily popri stene. Naozaj sú to veci, ktoré jednoducho s mopom človek neurobí, a s mojou Vileda handrou sa tie rohy umývali naozaj ťažko, je to predsa len handra s gombíkmi pre mop a nedostanem sa s ňou všade. Ale táto klasická handra mi naozaj robí radosť a podlahy umývam do posledného detailu 🙂 1,99 €.

13. Denk mit čistiaci prostriedok na kúpeľne

Nie je to zlý produkt, akurát ja som neprišla na chuť tej vôni. Mám rada výraznejšie vône pri upratovaní a možno s inou arómou. Ale za výsledok určite stojí, vyčistil krásne aj kachličky počas veľkého upratovania po predošlých majiteľoch. Hore, kde sa bežne nedočiahne, boli naozaj zanesené a skúsila som si pomôcť práve týmto produktom. Úspešne, ďakujeme!

Ak ste našli v mojom článku gramatické chyby, ospravedlňujem sa. Som na materskej 7 rokov. Ak ste mali pocit, že bola recenzia príliš dlhá, nesťažujte sa, veľmi som sa krotila a hlavne - čítanie nebolo povinné :D Ďakujem vám za váš čas a ak si z tohto môjho postrehu niečo vezmete, prípadne skúsite produkty na moje odporúčanie alebo ich už používate, pokojne sa so mnou podeľte o VAŠE skúsenosti 🙂 

Ďakujem aj Modrému koníku, že sa náš byt po dlhšej dobe opäť bliští, ocenila to moja spokojná rodina a tiež som rada, že budem môcť po Korone privítať po pol roku moju maminku u nás v Rakúsku v krásnom voňavom byte. Už len udržiavať si to pri tých deťoch, však ? :D

Prajem ešte pekný zvyšok dňa všetkým "zúčastneným " 🙂

#test_dm26
#recenzia

  Pekná recenzia 😊

  26. jún 2020

  A nejak som dostala chuť upratovať pri jeho čítani 😂😂

  26. jún 2020

  @modrinkaa nooo výborne ,len do toho.Ten pocit čistého bytu na 4,5 minuty je na nezaplatenie 🤣

  26. jún 2020

  @janicheck1993 to poznám 😂

  26. jún 2020

  Chúďa. Len výrobky dm ti pomohli upratať. Keby iná drogéria, tak tá by ti nepomohla? Kristepane, veď nemecká dm má tak škodlivé vyrobky..citaj testy...ľudia uz málo nakupuju v deemke. Jasné, preto trebalo urobiť tento clanok a zase spropagovať. Ale zákazníci hlupi niesu...Ja nakupujem v slovenskej a Teta drogerii . A maju aj najnižšie ceny, aj pestrý tovar !

  28. jún 2020

  @ig8r 🤦🤦🤦🤣🤣🤣🤣🤣booooze

  28. jún 2020

  @sandrasofia čo ? 😏

  28. jún 2020

  @ig8r každý nech si nakupuje produkty aké ma rad a vyhovujú mu ;) ja si v dm nakupujem už roky,rôzny sortiment.Nikomu nevnucujem tuto znacku,iba zdielam svoje pocity z testovania 🙂 a maj pekný večer 🙂

  28. jún 2020

  @ig8r V Teta drogérii predávajú výrobky vyrobené len na Slovensku?

  28. jún 2020

  Slovenská Mrs.Hinch 😉

  29. jún 2020

  @alkamalka neviem kto to je ale vygooglim si .Teraz som zvedavá či budem urazena alebo sa zasmejem 🤣

  29. jún 2020

  @alkamalka Ahaaa ani som nevedela že takáto ženicka existuje resp jej “skupina ľudí” 🙂.

  29. jún 2020

  ja veru IG nemam, ale viem, ze existuje a kopec ludi, kt.sleduju jej upratovacie pociny 🙂
  @janicheck1993

  29. jún 2020

  Pekna recenzia, hlavne zabavna. Dobre sa to citalo.

  29. jún 2020

  @matricia som rada,že si sa zabavila:krásny deň ti zelam 🙂

  29. jún 2020

  @alkamalka už ju sledujem😁

  29. jún 2020

  @janicheck1993 Jasne, aj tebe pekny den.

  29. jún 2020

  Pls profisimo vonne tycinky ako vyzera obal v dm? Je viac druhov vone? Dik

  29. jún 2020

  @marthuska ahoj paci sa .

  30. jún 2020

  @janicheck1993 naj je teda vpravo hore?

  30. jún 2020

  @marthuska ja som neskusala všetky takze neviem povedať ktorá bola PREMNA naj je to najmä o tom aké vône máš rada 🙂

  30. jún 2020

Začni písať komentár...

Odošli