Paraaada zatiaľ
21.20
P. Magyar: “Premiér Viktor Orbán nám telefonicky zablahoželalk víťazstvu”
Po sčítaní takmer polovice hlasov má Tisza 67 %. V parlamente by tak mala ústavnú väčšinu. Strana Fidesz Viktora Orbána má momentálne 28 %. Do parlamentu by sa s 3 % hlasov dostala aj extrémistická Mi Hazánk.
Škoda
Gratulujeme susedom do Maďarska. Narozdiel od nás sa rozhodli správne!
A to som este vcera videla nejaky graf kde vysoko by mal vyhrat Orban. Nuz...
Buduci rok by Vance mohol prist podporit Fica.
Škoda
@stellarstar, jedine škoda, že sa to nestalo skôr. Orbán tam bol 16 rokov, nahanobil si dosť- viď minimálne jeho versaillský palác, vychoval syna, ktorému je jedno, ak zomrie 50% maď. vojakov v bojoch v Čade, ktorý prezieravo presunul obrovský majetok do SAE, Oebán zobral budúcnosť mladým Maďarom, zadlžil krajinu, obohatil jedine svojich kamarátov a rodinu a kopec iného. SOm proti tomu, aby premiéri boli tak dlho vo funkcii, viď. severokorejský, moskovský vodca a kopec iných vo svete.
Nehovorím, že tam teraz pôjde všetko o 100% lepšie, ale aspoň ostanú v EÚ.
Gratulujeme Madarskym susedom nielen k vysledku,ale aj obrovskej mobilizacii naroda.👏👏👏
Hej a Barteka si tam mozete pokojne nechat 🙏
@stellarstar, jedine škoda, že sa to nestalo skôr. Orbán tam bol 16 rokov, nahanobil si dosť- viď minimálne jeho versaillský palác, vychoval syna, ktorému je jedno, ak zomrie 50% maď. vojakov v bojoch v Čade, ktorý prezieravo presunul obrovský majetok do SAE, Oebán zobral budúcnosť mladým Maďarom, zadlžil krajinu, obohatil jedine svojich kamarátov a rodinu a kopec iného. SOm proti tomu, aby premiéri boli tak dlho vo funkcii, viď. severokorejský, moskovský vodca a kopec iných vo svete.
Nehovorím, že tam teraz pôjde všetko o 100% lepšie, ale aspoň ostanú v EÚ.
@baumka pre mna je najvacsi paradox to, ze sa opat potvrdilo, ze ti co najviac kricia o narodnej suverenite, su napokon zapredanci a vlastizradcovia. Ako sa orban s celym svojim ansamblom pcha putinovi do zadku, to by premier takej suverennej krajiny asi nemal robit. Je to neuveritelne, madarsla myska🥴
Celkovo to pchanie sa rusom do zadnice nechapem, kedze taka budapest si na kazdom kroku pripomina povetanie v 56 a kolko madarov vtedy prislo o zivot.
Skvelé! Maďari sa rozhodli zobrať si svoju krajinu späť. Držím im palce. Tá účasť vo voľbách je úžasná, je vidieť ako vážne to zobrali, tušila som, že Orbán bude baliť kufre, ale že až s takým výpraskom...😅 Tak mu treba.
A kamkoľvek pôjde, nech tam drží miesto svojmu kamošovi Ficovi. Ten dnes znova rochní v zlatej vani, nech si ju teda ešte užije, aj u nás sa voľby blížia...
Dnes Fico prehral v HU.
@baumka pre mna je najvacsi paradox to, ze sa opat potvrdilo, ze ti co najviac kricia o narodnej suverenite, su napokon zapredanci a vlastizradcovia. Ako sa orban s celym svojim ansamblom pcha putinovi do zadku, to by premier takej suverennej krajiny asi nemal robit. Je to neuveritelne, madarsla myska🥴
Celkovo to pchanie sa rusom do zadnice nechapem, kedze taka budapest si na kazdom kroku pripomina povetanie v 56 a kolko madarov vtedy prislo o zivot.
@michaelkanr veru tak, to podlizovanie je fakt odporné a hlavne ak tuším, že Putin, Trump and co. ma majú za handru, pogrcala by som sa, keby som to mala robiť na ich mieste. Fico teraz vo Vietname robí podobné tančeky a v máji zas hanba v Moskve. Je mi to za neho trápne, lebo sa tam vtiera aj v mojom mene. Dúfam, že Maďari sú na správnej ceste, ružové to nebude, Orbán však musel skončiť. Som zvedavá na oranžovú Trumpetu, možno vyhlási EU vojnu, keď mu takto skončil kamarát.
A už sa ozval aj náš mierový Pelle- dúfa, že sa teraz nezhoršia vzťahy s SK, on sa tak bojí, len aby mal svoj pokoj. Ale však s Atillom majú 2-týždňový bojový výcvik, tak snáď by bojovali na čele vojska za Slovensko, keby nás nebodaj chceli Maďari napadnúť.
Ursula von der Leyen to napísala pekne - „Srdce Európy dnes bije v Maďarsku silnejšie,“
-ešte by som popísala, škoda, že nie je víkend zajtra, musím ísť spať, aby som zarobila Ficovi na palivo, keď poletí do Moskvy.
Vidím že Magyarovi na Felvideku fandia. Jeden horší ako druhý.
yeees🤣
Fuha v prejave M. Vyzval prezidenta k abdikacii. Ide na nich zhurta.
Gratulujeme Madarskym susedom nielen k vysledku,ale aj obrovskej mobilizacii naroda.👏👏👏
Hej a Barteka si tam mozete pokojne nechat 🙏
@maminkadeticiek uz ich trha aj republikanov🤣🤡
@helen_167 to paaani to je tazka tragedia, co si to dovolila mat na saku vlajku ukrajiny ktoru tam nosi stale na podporu ukrajiny😁😁
@galioska vcul trochen ironie
teda a ty? preco sem davas foto pani, ktora ma na saku odznak melona, ked este na Slovensku nieje obdobie melonov?🫣😂🍉🍉🍉🍉🍉
ty ty ty☝️. ved su to volby v Madarsku😂
Baby, tesime sa , ze populista, klamar a zlodej typu Orban ide na smetisko dejin, ale viete aky charakter vyhral? Nemyslim si, ze tam bude nieco lepsie. Je tam aspon proeuropska orientacia.
Baby, tesime sa , ze populista, klamar a zlodej typu Orban ide na smetisko dejin, ale viete aky charakter vyhral? Nemyslim si, ze tam bude nieco lepsie. Je tam aspon proeuropska orientacia.
@katkazatka myslim, ze vacsina ludi sa tesi z prehry orbana, nie z vitazstva magyara. Je to dost pochybny clovek, ale orban uz musel skoncit, to, co sa prevalilo posledne tyzdne, to je uz ozaj vlastizrada, ked uz nestacila ta korupcia doteraz.
Je to absurdne, co vsetko dokazu volici prehltnut, staci ked sa niekto ohana recami o narode.
To, ze narod upada, ze kradnu a stavaju si mega kralovstva, ze planuju operacie v cade atd… stratili akukolvek mieru.
Baby, tesime sa , ze populista, klamar a zlodej typu Orban ide na smetisko dejin, ale viete aky charakter vyhral? Nemyslim si, ze tam bude nieco lepsie. Je tam aspon proeuropska orientacia.
@katkazatka vypočula som si podcast vinohradská12 - bola by som radšej keby som počula niečo iné ............... , a z iných zdrojov v kocke cca je to niečo ako náš matovič mixnutý šulíkom - čo je zrovna dost blba kombinacia , s nikým sa nedohodne, hadavé je to riadne ... pochádza z fidesu, pre povahu dostaval menšie fleky , manželka bola ministerska spravodlivosti - a ked kuli plány ako oslobodit pedofila lebo zvieratko vážene tak to zatušujeme tak to nahral a pustil von ..tým odštartoval svoju karieru ....
tak uvidíme akých má ešte ludi okolo seba a ako to dá ....
ano aspon je proeuropsky . uvidíme ako to dá
Človek vyjadrí svoj názor a pozrime sa 😅
To značí len o Vašom IQ
@helen_167 teraz fakt neviem, si to nepochopila preco tam ten odznak ma?🤔
@natalka13 veľmi dobre som pochopila , že pani je zaujatá pre Ukrajinu , i počas volieb v Maďarsku
Veď predsa Sláva Ukrajine i keď na chleba nebude , darmožráči neskutočne ako ste všetky slepé , už vidím ako by nám počas vojny pomáhala táto čvarga urkajinská
Mne sa páči skôr takéto niečo 🤣
@natalka13 veľmi dobre som pochopila , že pani je zaujatá pre Ukrajinu , i počas volieb v Maďarsku
Veď predsa Sláva Ukrajine i keď na chleba nebude , darmožráči neskutočne ako ste všetky slepé , už vidím ako by nám počas vojny pomáhala táto čvarga urkajinská
@helen_167 bohuzial teraz uz mame slava Rusku aj ked na chleba nebude. Slava Ficovi, aj ked rozkradne celu republiku.
Mozu byt slovaci tak sprosti? Podla tvojej odpovede mozu. Gratulujem. Tricko by bolo lepsie s napisom FUCK RUSSIA, alebo FUCK FICO.
@natalka13 veľmi dobre som pochopila , že pani je zaujatá pre Ukrajinu , i počas volieb v Maďarsku
Veď predsa Sláva Ukrajine i keď na chleba nebude , darmožráči neskutočne ako ste všetky slepé , už vidím ako by nám počas vojny pomáhala táto čvarga urkajinská
@helen_167 teba mohli nechat dlhsie v inkubatore, pomohlo by ti to.
Baby, tesime sa , ze populista, klamar a zlodej typu Orban ide na smetisko dejin, ale viete aky charakter vyhral? Nemyslim si, ze tam bude nieco lepsie. Je tam aspon proeuropska orientacia.
@katkazatka Problém je, že ľudia (a to si všímam aj u nás) hľadajú stále nejakého "geroja" , nech líder je nejaký "mačo". Pritom sa treba sústrediť na to, aký tím odborníkov má ten človek za sebou. Kto ho podporuje, kto za ním stojí. Aj u nás aj v HU je parlamentná demokracia. Nie silný prezident, nie silná vláda, nie "vezír", ktorý by mal stáť nad každým. A ako som sledovala (a to sledujem dlho) Magyar ma za sebou celkom slušných odborníkov a majú už konkrétnu predstavu o vláde.
Vec sa má tak, že bol jediný, ktorý to dal a môžeme naňho ukazovať prstom a budme skeptickí (aj treba! kontrola musí zostať), ale v tej kampani začal nie že od nuly, ale z mínusu a dal do toho všetko, JE to výkon, ktorý nemožno popriet.
A nech už je zvolený ktokoľvek, nech je príkladom to, ako sa vedeli ľudia spojiť. Aj menšie strany, ktoré pochopili, že teraz treba ustúpiť a zároveň podporovali aktívne Magyara v kampani. Vyzdvihla by som stranu Momentum, ktorých predstavitelia chodili aj do tých najmensich dedín a rozprávali sa s ľuďmi, či vedúceho bývalej opozície vo voľbách v roku 2022, Marki-Zay Pétera.
Tá volebná účasť je proste enormná, ktokoľvek by vyhral, jednoznačne ukazuje vôľu ľudu. Vox populi, Vox dei. Aj keby vybral Fidesz.
Dve tretiny sú prekliatím a zároveň teraz nevyhnutnosťou, nakoľko predchádzajúca vláda vybudovala a nespočetne veľa krát reformovala volebný systém tak, že víťaz berie všetko. Ináč sa to proste poraziť nedalo. Žiaľ. Dve tretiny sú potrebné aj na všetky reformy a prekopanie základov. Obyčajná väčšina, so silným Fideszom a Mi hazánkom by znamenala to, že Tisza by len tackala a nič by prakticky nedokázali urobiť, lebo by boli, pochopiteľne, blokovaní opozíciou.
Fidesz mal skutočne dve tretiny len v roku 2010. Ich dalsie dve tretiny v neskorších voľbách boli výsledkom pripocitania hlasov, ktoré si nastavili oni sami zmenami volebných zákonov. Nikdy si nemysleli, že sa to raz môže otočiť proti nim. Aj keď neviem, zdá sa mi, že tentoraz to boli skutočne dve tretiny pri Tisze, ale ešte čakám na definitívne výsledky.
Sama som skeptická. Ale zároveň cítim nádej. TOTO je ináč normálne. Že keď sa nám niečo nepáči, keď nás sklamali, atď., tak to proste zmeníme. Preto máme volebné právo. Je to obrovská vec, a tak málo ľudí si to uvedomuje. Politika sa proste scvrkla len na ukazovanie prstom a hľadanie nepriateľa. Žiadna robota, žiadne vízie, žiadne ani už len sľuby, voličom už stači len povedat, koho majú neznášať, koho sa majú báť. Fidesz nemal ani program. A že ľudia uverili, že tvoj hlas je nič, "ja nesledujem politiku", "ja nejdem voliť". Omyl, tvoj hlas, môj hlas je VSETKO. Tí ľudia nie sú naši panovníci. Sú to služobníci. Naši! A my, jedine my máme v rukách moc rozhodnúť o nich.
Tak nech nová vláda (schválne nepíšem Magyara, ale vladu) nesklame.
Bude tam ťažké vytriezvenie, lebo všetko, čo doteraz rozdávali súčasní, rozdávali na dlh. Čiže zázraky nech nikto nečaká. Bude ich to sakra bolieť a bude to nevyhnutné.
@katkazatka Problém je, že ľudia (a to si všímam aj u nás) hľadajú stále nejakého "geroja" , nech líder je nejaký "mačo". Pritom sa treba sústrediť na to, aký tím odborníkov má ten človek za sebou. Kto ho podporuje, kto za ním stojí. Aj u nás aj v HU je parlamentná demokracia. Nie silný prezident, nie silná vláda, nie "vezír", ktorý by mal stáť nad každým. A ako som sledovala (a to sledujem dlho) Magyar ma za sebou celkom slušných odborníkov a majú už konkrétnu predstavu o vláde.
Vec sa má tak, že bol jediný, ktorý to dal a môžeme naňho ukazovať prstom a budme skeptickí (aj treba! kontrola musí zostať), ale v tej kampani začal nie že od nuly, ale z mínusu a dal do toho všetko, JE to výkon, ktorý nemožno popriet.
A nech už je zvolený ktokoľvek, nech je príkladom to, ako sa vedeli ľudia spojiť. Aj menšie strany, ktoré pochopili, že teraz treba ustúpiť a zároveň podporovali aktívne Magyara v kampani. Vyzdvihla by som stranu Momentum, ktorých predstavitelia chodili aj do tých najmensich dedín a rozprávali sa s ľuďmi, či vedúceho bývalej opozície vo voľbách v roku 2022, Marki-Zay Pétera.
Tá volebná účasť je proste enormná, ktokoľvek by vyhral, jednoznačne ukazuje vôľu ľudu. Vox populi, Vox dei. Aj keby vybral Fidesz.
Dve tretiny sú prekliatím a zároveň teraz nevyhnutnosťou, nakoľko predchádzajúca vláda vybudovala a nespočetne veľa krát reformovala volebný systém tak, že víťaz berie všetko. Ináč sa to proste poraziť nedalo. Žiaľ. Dve tretiny sú potrebné aj na všetky reformy a prekopanie základov. Obyčajná väčšina, so silným Fideszom a Mi hazánkom by znamenala to, že Tisza by len tackala a nič by prakticky nedokázali urobiť, lebo by boli, pochopiteľne, blokovaní opozíciou.
Fidesz mal skutočne dve tretiny len v roku 2010. Ich dalsie dve tretiny v neskorších voľbách boli výsledkom pripocitania hlasov, ktoré si nastavili oni sami zmenami volebných zákonov. Nikdy si nemysleli, že sa to raz môže otočiť proti nim. Aj keď neviem, zdá sa mi, že tentoraz to boli skutočne dve tretiny pri Tisze, ale ešte čakám na definitívne výsledky.
Sama som skeptická. Ale zároveň cítim nádej. TOTO je ináč normálne. Že keď sa nám niečo nepáči, keď nás sklamali, atď., tak to proste zmeníme. Preto máme volebné právo. Je to obrovská vec, a tak málo ľudí si to uvedomuje. Politika sa proste scvrkla len na ukazovanie prstom a hľadanie nepriateľa. Žiadna robota, žiadne vízie, žiadne ani už len sľuby, voličom už stači len povedat, koho majú neznášať, koho sa majú báť. Fidesz nemal ani program. A že ľudia uverili, že tvoj hlas je nič, "ja nesledujem politiku", "ja nejdem voliť". Omyl, tvoj hlas, môj hlas je VSETKO. Tí ľudia nie sú naši panovníci. Sú to služobníci. Naši! A my, jedine my máme v rukách moc rozhodnúť o nich.
Tak nech nová vláda (schválne nepíšem Magyara, ale vladu) nesklame.
Bude tam ťažké vytriezvenie, lebo všetko, čo doteraz rozdávali súčasní, rozdávali na dlh. Čiže zázraky nech nikto nečaká. Bude ich to sakra bolieť a bude to nevyhnutné.
@oblecenie99 súhlasím, ale morálny profil politika, ktorý nahráva vlastnú manželku, aby to neskôr použil proti nej, to je úplné dno. A tento kandidát je len menšie hovno v ružovom ako Orbán. Je to ako keď sme si vyberali prezidenta medzi Gašparovičom a Mečiarom. Jedno väčšie hovno ako druhé. Tak sme si zvolili to menšie hovno. Toto isté teraz budú mať Maďari -narcistického klamára, zlodeja a manipulátora. Ale aspoň to nebude Orbán. Je to dobré? Je to zlé? Neviem.
@natalka13 veľmi dobre som pochopila , že pani je zaujatá pre Ukrajinu , i počas volieb v Maďarsku
Veď predsa Sláva Ukrajine i keď na chleba nebude , darmožráči neskutočne ako ste všetky slepé , už vidím ako by nám počas vojny pomáhala táto čvarga urkajinská
@helen_167 daj si tabletku a relaxuj🦋
@oblecenie99 súhlasím, ale morálny profil politika, ktorý nahráva vlastnú manželku, aby to neskôr použil proti nej, to je úplné dno. A tento kandidát je len menšie hovno v ružovom ako Orbán. Je to ako keď sme si vyberali prezidenta medzi Gašparovičom a Mečiarom. Jedno väčšie hovno ako druhé. Tak sme si zvolili to menšie hovno. Toto isté teraz budú mať Maďari -narcistického klamára, zlodeja a manipulátora. Ale aspoň to nebude Orbán. Je to dobré? Je to zlé? Neviem.
@katkazatka Sama sa s tým neviem úplne vysporiadať, ale tak pravdepodobne sa chcel poistiť. Možno vypalovat, zrejme. Pre budúcnosť. Okolnosti a dôvody vraj ale vysvetľuje vo filme o strane (nevidela som). Na druhej strane, zaoberajme sa aj OBSAHOM tej nahrávky. Lebo nebyť jej zverejnenia, tak dnes tu môžeme oslavovať výťazstvo Fideszu. A vtedy by sme vedeli, čo bude.. teraz nevieme. Nechajme sa prekvapiť. Ja len dúfam, že to horšie nebude a že sa to aspoň pohne správnym smerom. Jedna strana prská na to, že on je vlastne Orbán 2.0, druhá že HU a Europe je koniec, dovedie migrantov, LGBTQ a bude vojna...
Nie, neodlahlo mi tak, ako by malo... Ale neviem, či vieš po maďarsky, či si sledovala dianie... Posledné týždne tam nevypadavali kostry zo skrine, ale indiánsky cintorín. Maďari na námestí skandovali počas prejavu (o.i.) aj slovo "Európa". Ukázali, čo chcú. Tak už len dúfať, aby to bolo dobré. Alebo nebolo horšie. Neviem... Presne, ako si písala.
@katkazatka Sama sa s tým neviem úplne vysporiadať, ale tak pravdepodobne sa chcel poistiť. Možno vypalovat, zrejme. Pre budúcnosť. Okolnosti a dôvody vraj ale vysvetľuje vo filme o strane (nevidela som). Na druhej strane, zaoberajme sa aj OBSAHOM tej nahrávky. Lebo nebyť jej zverejnenia, tak dnes tu môžeme oslavovať výťazstvo Fideszu. A vtedy by sme vedeli, čo bude.. teraz nevieme. Nechajme sa prekvapiť. Ja len dúfam, že to horšie nebude a že sa to aspoň pohne správnym smerom. Jedna strana prská na to, že on je vlastne Orbán 2.0, druhá že HU a Europe je koniec, dovedie migrantov, LGBTQ a bude vojna...
Nie, neodlahlo mi tak, ako by malo... Ale neviem, či vieš po maďarsky, či si sledovala dianie... Posledné týždne tam nevypadavali kostry zo skrine, ale indiánsky cintorín. Maďari na námestí skandovali počas prejavu (o.i.) aj slovo "Európa". Ukázali, čo chcú. Tak už len dúfať, aby to bolo dobré. Alebo nebolo horšie. Neviem... Presne, ako si písala.
@oblecenie99 k tomuto ma len napadlo z Tisicročnej včely ... ked sa pytali ohladne vojny, ... na vojnu treba penezi, penezi, a penezi
a to madarsko nemá , bude rado ak jej zmrazene eu fondy pustia ....
@oblecenie99 k tomuto ma len napadlo z Tisicročnej včely ... ked sa pytali ohladne vojny, ... na vojnu treba penezi, penezi, a penezi
a to madarsko nemá , bude rado ak jej zmrazene eu fondy pustia ....
@sara07 Ja vlastne ani nechápem, akú vojnu mali celý čas na mysli,.lebo z tých plagátov to vyzeralo tak, že Ukrajina by mala napadnúť Maďarsko.. dokonca ešte aj ľudia, ktorých sa pýtali na ulici tvrdili toto. Sledovala som jedného mladého politika zo strany Momentum (oni sa vzdali v prospech Tiszy, boli medzi prvými), ako chodil po tých najzaostalejsich, najchudobnejších obciach, kde volili najmä predchádzajúcu vládnu stranu. Za osem mesiacov navštívil 50 obci, zhováral sa tam s ľuďmi, trpezlivo, pokorne, vysvetľoval. Dnes zverejnil výsledky, v niektorých konkrétnych, kde bol, klesli hlasy Fideszu aj o polovicu (napr. v jednej obci volilo Fidesz 98 percent ľudí, teraz o 4 roky neskôr, 47 percent). Ja netvrdím, že to bolo len kvôli nemu, ale bolo to veľmi sympatické, ako sa snažil, neútočil, vysvetľoval. Keď sami ľudia uznali, že hoppaaaaa. Čiže sa oplatí upriamiť pozornosť na tie voľby, na tu kampaň,.lebo to nebol len akýsi "brand", postavený pôvodne len na osobe Magyara, ale obrovská, často doslova mravenčia robota jednotlivcov. A malo to zmysel. Rozhýbal sa celý národ. Od novinárov, youtuberov, aktivistov, dobrovoľníkov, predstaviteľov iných strán. Keď si pozeral predtým nejakú tlačovku vlády, tak nezávislí novinári sa často nemohli pýtať, alebo ich tam nepustili, alebo im dovolili jednu otázku, na ktorú im poriadne ani neodpovedali. A potom tí novinári urobili to, že jeden novinár sa spýtal,.nedostal normálnu odpoveď, ďalší novinár zopakoval tú istú otázku, potom ďalší a ďalší detto. Proste sa nedali. Mňa to fakt fascinuje, keďže pred 4 rokmi by som nikdy, nikdy nepovedala, že tam bude nejaká zmena, že skôr sa tam vyhlási absolutisticka.monarchia, nez by došlo k zmene a aha, oni nezmenilo vládu, oni zmenili celý režim.
@sara07 Ja vlastne ani nechápem, akú vojnu mali celý čas na mysli,.lebo z tých plagátov to vyzeralo tak, že Ukrajina by mala napadnúť Maďarsko.. dokonca ešte aj ľudia, ktorých sa pýtali na ulici tvrdili toto. Sledovala som jedného mladého politika zo strany Momentum (oni sa vzdali v prospech Tiszy, boli medzi prvými), ako chodil po tých najzaostalejsich, najchudobnejších obciach, kde volili najmä predchádzajúcu vládnu stranu. Za osem mesiacov navštívil 50 obci, zhováral sa tam s ľuďmi, trpezlivo, pokorne, vysvetľoval. Dnes zverejnil výsledky, v niektorých konkrétnych, kde bol, klesli hlasy Fideszu aj o polovicu (napr. v jednej obci volilo Fidesz 98 percent ľudí, teraz o 4 roky neskôr, 47 percent). Ja netvrdím, že to bolo len kvôli nemu, ale bolo to veľmi sympatické, ako sa snažil, neútočil, vysvetľoval. Keď sami ľudia uznali, že hoppaaaaa. Čiže sa oplatí upriamiť pozornosť na tie voľby, na tu kampaň,.lebo to nebol len akýsi "brand", postavený pôvodne len na osobe Magyara, ale obrovská, často doslova mravenčia robota jednotlivcov. A malo to zmysel. Rozhýbal sa celý národ. Od novinárov, youtuberov, aktivistov, dobrovoľníkov, predstaviteľov iných strán. Keď si pozeral predtým nejakú tlačovku vlády, tak nezávislí novinári sa často nemohli pýtať, alebo ich tam nepustili, alebo im dovolili jednu otázku, na ktorú im poriadne ani neodpovedali. A potom tí novinári urobili to, že jeden novinár sa spýtal,.nedostal normálnu odpoveď, ďalší novinár zopakoval tú istú otázku, potom ďalší a ďalší detto. Proste sa nedali. Mňa to fakt fascinuje, keďže pred 4 rokmi by som nikdy, nikdy nepovedala, že tam bude nejaká zmena, že skôr sa tam vyhlási absolutisticka.monarchia, nez by došlo k zmene a aha, oni nezmenilo vládu, oni zmenili celý režim.
@oblecenie99 to vieš ked sa moc tlačí na pilu inak to tam nemohlo dopadnut
skutočne to už bolo za hranicami a svoje urobila aj eknomicka situacia a to su madari lepšie ako my na tom ...
ja fatk čakam čo idu vymysliet , lebo u nás ako obvykle kupime si dôchodcov + naši privilegovaní cez kšeftiky no neviem či im to bude stačit ....
stále to tak brali to sa ešte nejak uhra, preto napr , mikroodvod a nové veci sa z marca odsuvalo na maj ...máme čas .. ked myslia ...






ano vyzerá to nádejne