icon

Mladým by sme o tomto mali rozprávať viac...

avatar

pamatam si jednu neprijemnu vymenu nazorov ohladne byvaleho rezimu medzi mojou rodinou a bratovou priatelkou. kde vyplynulo, ze jej rodina to mala sakra tazke presne preto, ze robili nieco "nepohodlne" - rozumej nieco, co je dnes uplne normalne ale vtedy to "normalne" nebolo.
a vsetkym co tvrdia ako bolo vtedy dobre odporucam danovku Basnik. tam sa docitaju, co zazivali mnohi ini pocas toho super rezimu.

Dnes o 06:39
avatar

Ja by som len dodávala že tie super zdrave rožky stoja 11-14 centov.

Dnes o 06:56
avatar

Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.

Dnes o 07:02
avatar
@0kristina0

Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.

@0kristina0 Nesloboda nemá žiadne plusy.
Žiadny človek so zdravým rozumom nechce žiť ako zvieratko v ZOO,

Dnes o 07:32
avatar
@napetra

@0kristina0 Nesloboda nemá žiadne plusy.
Žiadny človek so zdravým rozumom nechce žiť ako zvieratko v ZOO,

@napetra citanie s porozumenim ti nic nehovori?

Dnes o 07:34
avatar
@0kristina0

Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.

@0kristina0 lenze to je "nieco za nieco". daj si na "misku vah" to, ze neboli napr. bezdomovci a kazdy musel pracovat s tym, ze ti ludia nemohli pracovat tam kde chceli. ked sa niecim "previnili", nikdy uz nemohli postupit na lepsie platenu pracu, dostali trest a zamestnali ich len za nizke mzdy. alebo nemohli podnikat sami na seba. objavit dieru na trhu a mat sa lepsie, zarobit si viac... ide o to, co si ochotna obetovat. ja som napriklad rada aj za slobodne volby. ze si mozes vybrat kto o tebe bude rozhodovat, aj ked nie vzdy sa ti to paci. ale nemas nalinajkovane dopredu, kto vyhra a kto bude rozhodovat o tvojom zivote.
alebo potraviny. boli MOZNO kvalitnejsie, ale nedostala si sa k tolkym druhom ako teraz. ked ma moje dieta chut na jahody v zime, tak ma jahody v zime. pochybujem, ze taketo vymozenosti maju v severnej korei.

Dnes o 08:02
avatar
@0kristina0

Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.

@0kristina0 moja mama napriklad nemohla ist na strednu aku chcela, ani na vysku, lebo dedko odmietol vstupit do strany. kde sme ako rodina mohli byt, keby ma vysoku skolu...

Dnes o 08:08