Ja by som len dodávala že tie super zdrave rožky stoja 11-14 centov.
Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.
Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.
@0kristina0 Nesloboda nemá žiadne plusy.
Žiadny človek so zdravým rozumom nechce žiť ako zvieratko v ZOO,
@0kristina0 Nesloboda nemá žiadne plusy.
Žiadny človek so zdravým rozumom nechce žiť ako zvieratko v ZOO,
@napetra citanie s porozumenim ti nic nehovori?
Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.
@0kristina0 lenze to je "nieco za nieco". daj si na "misku vah" to, ze neboli napr. bezdomovci a kazdy musel pracovat s tym, ze ti ludia nemohli pracovat tam kde chceli. ked sa niecim "previnili", nikdy uz nemohli postupit na lepsie platenu pracu, dostali trest a zamestnali ich len za nizke mzdy. alebo nemohli podnikat sami na seba. objavit dieru na trhu a mat sa lepsie, zarobit si viac... ide o to, co si ochotna obetovat. ja som napriklad rada aj za slobodne volby. ze si mozes vybrat kto o tebe bude rozhodovat, aj ked nie vzdy sa ti to paci. ale nemas nalinajkovane dopredu, kto vyhra a kto bude rozhodovat o tvojom zivote.
alebo potraviny. boli MOZNO kvalitnejsie, ale nedostala si sa k tolkym druhom ako teraz. ked ma moje dieta chut na jahody v zime, tak ma jahody v zime. pochybujem, ze taketo vymozenosti maju v severnej korei.
Ok, toto su spisane minusy a teraz daj tie plusy.
@0kristina0 moja mama napriklad nemohla ist na strednu aku chcela, ani na vysku, lebo dedko odmietol vstupit do strany. kde sme ako rodina mohli byt, keby ma vysoku skolu...

pamatam si jednu neprijemnu vymenu nazorov ohladne byvaleho rezimu medzi mojou rodinou a bratovou priatelkou. kde vyplynulo, ze jej rodina to mala sakra tazke presne preto, ze robili nieco "nepohodlne" - rozumej nieco, co je dnes uplne normalne ale vtedy to "normalne" nebolo.
a vsetkym co tvrdia ako bolo vtedy dobre odporucam danovku Basnik. tam sa docitaju, co zazivali mnohi ini pocas toho super rezimu.