Tak čo,ľudkovia,už ste pocítili transakčnú daň?Ja aj manzel dnes pri platbe za donaškové obedy do prace,a nielen o pár centov.
Týmto " ďakujem" voličom tejto zberby pardon vlády,ktorá maká v prospech občanov až sa nestačíme čudovať.
Nám dane,sebe vily a zlaté vane.
Ty platis obedy z podnikatelskeho uctu?
@martinkatinka kazdy podnikatel si ju premietne do cien. Ci si myslis, ze ju budu statu znasat oni? Ja teda nebudem.
@martinkatinka ja nie, ale restika z ktorej objednávam ju platí a dnes som za donasku platila o 1.70 viac ako včera, ešte niečo? 😉
@martinkatinka vsetko pojde postupne hore.
aj u nás zdraželi obedy aj donáška od 1.4.
Objednavame obedy z viacerych restík,vsade platime rovnako ako minuly tyzden
Tiež sme platili viac, ale len o 0,30€ za obed.
@hopatko tak je tak štát šialene okradany, tak nech si urobí zákony a novely tak aby sa ludia nemohli robit to čo všetko ty píšeš
nemocenské ??? však si platime a nie malé odvody .. tehotenske a materské tiež a nik teraz nemá 10 deti , čiže to čo ti dá vratiš bohate do dôchodku
máme najväčšie danové a odvodove zataženie .. a stále je malo , cena prace tiež máme pekne vysoko
Ano, vsetky obedove menu dnes o 50 centov drahsie
Dnes je dobrý príspevok na Zomrie,ako pán prezident sľubuje....Pevné verím.a dúfam,že voliči tejto koalície už ľutujú..Lebo čo si budeme klamať,volili ich ti,čo majú do vrecka hlbšie.A teraz majú ešte hlbsie
Zrovna donáška gastra - vyššia dph (lebo však prečo nedať gastru "trilión" rôznych dph) a teraz aby nebolo málo ešte aj transakčná daň (ktorá sa premieta aj do surovín, aj všade)... Čudujem sa, že niektorým naozaj nedochádza, že to sa jednoducho aj do konečných cien premietnuť musí. Skôr či neskôr.
A mimo vládnych rozhodnutí aj rozmach sprostredkovateľských služieb (bistro, wolt...), ktoré si pýtajú nekresťanské % z objednávky... S týmto síce vláda naozaj nič nemá, ale to tiež ovplyvňuje ceny...
To je skôr DPH čo platí od januára, ktorá je na donášky po novom 19 percent a iba na jedlo v reštaurácii zjedené 5 percent. Len podnikatelia to nezvýšili všetci automaticky okamžite, hlavne nie v období po sviatkoch kedy je dopyt nižší lebo ľudia majú prázdne peňaženky, ale počkali 3 mesiace. A k otázke, ja si varím doma, ale pizza čo objednávam zdražela už dávnejšie kvôli tej DPH.
@marsmykkok a aj to 19 v prípade ak rozváža priamo zamestnanec reštaurácie, 23 v prípade externého kuriéra
Švagriná pracuje ako čašníčka a hovirla kí v piatok, že od 1 apríla ide menu hore o 50 centov vďaka transakcnej daní
Co k tomu dodať
Hlava v smútku
A bude horšie...
@marsmykkok sama pises ze pizza zdrazela davnejsie. Nie nieje toto zdrazenie prevazne z dovodu DPH.
Kopa restik este tu TD nepocitila, pridu prve fa, pokazene auto, vyssie fa od
dodavatelov.....
@vero96 no to je nadhera. Už neviem kedy pochopia, že všetko všetko zaplatíme my ako koneční spotrebitelia,
Väčšina populácie tejto krajiny by ti aj tak odkázala, že nemáš závidieť. 😊
@natalka13 oni môžu len tak zdvihnut ceny aby to bolo predajné , už začina pomyslená hranica , toto nie na toto nemám, tolko prachov nedám za určity tovar, zvlašt ak to nie je nevyhnutonosť
transkačnu dan aj dph pocitia absolutne všetci v menšej alebo väčšej miere v závislosti od svojich možností a životného štýlu
tu máš tabulku že u nás realne za to čo dostavame okresané po odvodoch tu almužnu, že nás ešte aj rumunsko predbehlo na ktoré sme sa zvrchu pozerali
A ešte takto to vnímajú ficiaci
@adulkam áno. ja každému posielam link z pravdy (to predpokladám nie je zapredaný sorošov denník ako sme a denník.n,), kde to vysvetľujú. Každému ficovcovi je to jedno, ide si svoje:matovič, odor, šimečka-a to ten chudák ešte ani nevládol.. https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/729898...
@sara07 no ale veď mne je to jasné.. ten zapredaný sorošov denník mal byť sarkazmus, keďže soroša dosť intenzívne spomínal jeden čas fico. len jeho fanúšikovia si ten článok ani neprečítajú, alebo ak prečítajú, tak nepochopia.. stačí, že fico im povedal, že predchádzajúca vlada spôsobila zadĺženie 24mld a dokolečka to verklíkujú.
Prave mame strhnute za kazdu plat.kartu 2e👏 vivat slovakia
Francúzi protestujú proti všetkému. To nech idú pekárne,mäsiari,remeselníci vsetci do ulíc. Po 5 dňoch rabovania by museli tento nezmysel zrusit
@jankadr volili ich ti čo majú hlbšie? To je blbosť riadna.
@mooonika1975 podla prieskumov ano.
@natalka13 podľa ich prieskumov, ja idem podľa toho čo mám okolo, tam mi to nesedi absolútne
@mooonika1975 podľa prieskumov áno.A sedí mi to aj v mojom okolí.Ludia okolo mňa s vysokou školou ich nevolili,ale tí bez a fakt menej zarábajúci áno.Ale áno,nemusí to tak byť všade
@mooonika1975 boze koho ICH?
@mooonika1975 keby si sa celkom nudila tak si pozri profily fanušikov tejto vlady a sama si môzes urobiť nazor,
Vravím že tuto vládu nevolili len podľa vašich prieskumov - nižšie zarábajúci. Skúste mi povedať, kto je nižšie zarábajúci? Som učiteľ, mám 900€, podľa vašej logiky som nižšie zarábajúca a teda mi vychadza že som volila tuto vládu. Sa ukľudnite. Mám v rodine podnikateľov, ktorí volili tuto vládu. Zase sa vymykaju. Ups. Tieto - podľa prieskumom, je priemerný plat 1509€, ja ako učiteľ som spodina evidentne.
@mooonika1975 spodina je na minimálnej mzde
@mooonika1975 nikdy som nikoho nižšie zarábajúceho nenazvala spodinou,nechápem prečo si použila také slovo.Za mňa je každé povolanie dôležité.A áno prieskumy ukazujú,že dnešnú koalíciu volili aj dôchodcovia,tiež veľmi nízkopríjmové skupina.
@mooonika1975 ale ty nemozes vychadzat z toho co mas okolo. Clovek sa prirodzene stretava s ludmi podobnych nazorov ci na politiku co na travenie volneho casu konicky....
@natalka13 myslím aj prácu , teda hlavnú tu, lebo ľudia okolo mna nikto nevolil tuto vládu, a sme v rôznom rozptyle , či vekovom, či ohladne vzdelania.







Transa - CO? Ludia nemaju cas na sprostoti, dnes sa tu riesia majstrovstva sveta v ojebabravani statu, cez vsetky PNky, ochranne lehoty, maximalne tehotenske materske a neviemake nakombinovane s vyletom na Mars a kadejake ine sikovnosti. A potom sa nacek prechadza po patlamente, sak nestihacky. Tu uz clovek ani nevie, co je ozajstne. A takto si tu zijeme...