Piatková anketa za srdiečka ❤❤❤
Dnešnou témou v relácii Supermama je 👉Dojčenie👈.
Podarilo sa Vám kojiť Vaše bábätko?
Ak áno, čo Vám pomohlo naštartovať dojčenie?
Supermama práve na JOJke 📺.
V podstaye nepodarilo, kojila som mesiac...
Mne pomohlo pitie čaju od Dr. Maxa pre dojčiace ženy, drink babylove na dojčenie z DM drogérie a hlavne prikladať a psychika. Uvoľniť sa, chcieť dojčiť a nevzdávať sa ani cez bolestivé krvavé popraskané bradavky. Veď ide o zdravie dieťaťa. 😊
Mne to išlo samé 26 mesiacov 🤦♀️😂
Proste som veľmi chcela, nevzdala som to, odsavala s odsavačkou, aby sa mliečko rozbehlo, pila čistú hroznovú šťavu a bio čaj pre dojčiace matky a prikladala malú a už dojčím 9mesiacov vďaka Bohu 😊❤️
Išlo to samo 🙂
Mne tiež islo samo a dojčim este teraz 😊Malý bude mať 16.mesiacov 😘
Podarilo. Pomohlo časté prikladanie, dojčenie na požiadanie a nosenie v šatke 😊 dojčila som 9m, vtedy dcérka dostala dojčenský štrajk, ktorý sa nám nepodarilo prekonať.
Proste som chcela za každú cenu aj keď to bolelo...3deti kojene do 2rokov..😉😉
Psychika. To bolo jedine.
Prveho som kojila 2,5 roka. Druhu zatial necele 2 roky.
My sa dojčíme este stááále, malá bude mať v júni 3 rôčky, chodí už pol roka do škôlky a ja pracujem. Rozbehlo sa to chuťou dojčiť, veľa piť, málo stresu, oddych ... 🍒🍥🌷
3 roky úspešne. Len mi nikto nepovedal že môžem aj skolkara 😔
Pri prvej sa nepodarilo, horko-ťažko 6 týždňov. Pri druhej 16 mesiacov a išlo to akosi samo, časté prikladanie, čaje na podporu tvorby mliecka a hlavne som nad tým toľko nepremýšľala 😊
Nejak samo to slo prve dieta 14m. Druhe 2r.8m kojene
Pri prvom to bol na zaciatku trochu boj, pomohla odsavacka, bylinky.. ale nevedela som co viem teraz, no kazdopadne sme potiahli 2r, aj to som odstavila.kvoli dalsiemu tehotenstvu. A teraz dojcim zatial 13mesiacov, na zaciatku to slo samo, no od 4m sme mali strajk tak som odsavala do roka a potom sa odsavacka pokazila a dojcim uz normalne 😁 okrem zakladnych pravidiel treba mat naozaj chut dojcit, ja som chcela za kaazdu cenu a verim,ze aj kvoli tomu sa to podarilo.
Začiatky boli ťažké... Pila som matysaka, jedla 🍇 po každom kojení vypila aspoň 3 dc vody,caje na podporu, homeopatiká... Potom som zistila, že jednoducho treba dat bábätku mliečko na požiadanie ❤️aj každú hodinku a pol... Denne v noci
...Dojcila som 3 roky
😍
Dakujem za tip dievcata,srdiecka poslané❤

Masáž vytláčanie nahrievanie a pri druhom to išlo šup šup