Dievčatá prosím Vás je tu niekto komu tiež odmietol pediater potvrdiť OČR pre staršie dieťa ako 11 rokov?0d vcera to riešim s našou doktorkou a dnes mi volala,že im prisla informácia,že im to zakázali dávať.
neviem ale ak nke je cjore tak nema narok na ocr.. ak je chore tak mu musi dat
Ak je chore, tak daju, ak nie je chore nedaju
Pozri na stranke soc.poistovne...mari sa mi, ze ocr plati aj na starsie deti, nieco sa tam menilo
ak nie je choré tak nie je dôvod, alebo musí mať dg. kvôli ktorej nie je schopné ostať doma sam= (mentálne postihnutie, autizmus, ŤZP...)
ked dieta nema diagnozu jasne ze ti nemoze dat OCR, anivseobecny lekar, uz mali upozornenie z uradu,ze budu kontroly nepodlozenych PN a OCR.
aj mne sa,ze som zaregistrovala vcera zmenu,ze moze byt ocr s potvrdenim lekara do 16r dietata..neviem,ci to plati alebo je to,le navrh
@jarmila2010 Potvrdenie od lekára bude treba vtedy, ak má dieťa do 16 rokov a má dlhodobé zdravotné problémy .... je to tak ako píšeš, môže mať nad 11 rokov ale potvrdenie lekára na diagnózu.
@blondkvetinka o tom som vedela..toto vcera spominali zmenu...
Daj sa na Pn a budes to mat aj lepsie platene.
Podľa tohto môže byť OČR aj na dieťa staršie ako 10 rokov. Je to na stránke Sociálnej poisťovne.
https://www.socpoist.sk/aktuality-ako-maju-pedi...
jedna vec je klasická OČR a iná OČR z diagnózou pri korone (zavreté, škôlky, školy).....
@matuliatko82 môže ale:
..."že jeho mentálne alebo fyzické schopnosti mu nedovoľujú zvládnuť pobyt v domácom prostredí bez dozoru rodiča.
Z uvedeného vyplýva, že potrebu osobného a celodenného ošetrovania u detí nad 11 rokov musí verifikovať pediater. Ako dôvod potvrdenia potreby ošetrovania sa v zdravotnej dokumentácii uvedie diagnóza U07.2.
@kikuska_wedge co je natom lepšie platené? prvé 3 dni 25% a zvyšné 55 %
@petruldo ja len, že hyperaktívne dieťa je zdravé, to nie je samostatná diagnóza, tak ako aj poruchy učenia.
Aj 13 ročne dieťa je dieťa a nechať ho samé dome doma je podľa mňa nezodpovedné keďže za dieťa do 15 rokov zodpovedá rodič... Všetko je ôk kým sa niečo nestane.. A co keď sa v domácnosti niečo stane? Véd niektorí rodičia pracujú 12...ini aj 16 hodín...
@heleninamama no to vykladaj niekomu kto má hyperaktívne dieťa, že je zdravé a môže ostať samé doma. ADHD je diagnóza
@petruldo však nezúr, aj ja mam takú dcéru a viem, čo je to, ale ona je len čisto hyperaktívna, s IQ nadpriemerne populácie a všade u lekárov je to "zdravé dieťa". Ak sú aj iné problémy k tomu, verím, že je to ešte len problém.
@heleninamama ja nezúrim, len robím na detskej psychiatrii
robíte z 13ročných bábätká, ja keň som mala 10 som sa celé letné prázdniny starala o dve mladšie sestry, vtedy mali 5 a 2 roky, mama chodila normálne do práce
dnes nedokáže byť 13ročné samé doma
Dievčata.Ale tu nejde o to,či je schopné byť doma samé alebo nie.Ale v tejto situácii,keď sú zavreté školy ide o to,že tie 11,12,13 ročné deti nie sú schopné samé sa doma učit.Veď ja mam čo robiť,aby som mu to všetko vyhladala po internete a učila sa s ním.Tu ide hlavne o to.Kvôli tomu mali davať tú OČR pre tieto deti.Kvôli korone.
@jarkahamarka Teraz preháňaš, 12,13 ročný žiak si nevie vyhľadať na internete a čaká na matku? Takí si vedia inštalovať aplikácie, pozrieť zakázané stránky, vypĺňať online testy, komunikovať cez chat, Viber... A učiť sa pod dozorom matky? Ak je to zdravé dieťa, má priemerné IQ a nie je integrované, niekde je asi chyba...
@heleninamama Nie každé dieťa je technicky zdatné.Aj keď je zdravé.Kazdé dieťa je šikovné v niečom inom a ja som mu odmala redukovala prísun k internetu a k PC.Až to teraz banujem 😂😂😂 A ten môj mal teraz 11 rokov,sme tesne za hranicou nároku na OČR.
@jarkahamarka pozerám, ze mas druheho 17 rocneho - tak ho zaukoluj, nech sa trochu venuje mladsiemu. U nas najstarsi mi postrazi mladsie a aj by im vedel vysvetlit.
my sme v taktomto veku bezne boli sami doma a este aj mladsich surodencov strazili
@heleninamama ak si vie dieta pozriet zakazane stranky.. tak asi tam bude ta chyba
dieta je realne chore?