Baby akoby ste riešili vy🤔 o týždeň máme ísť chlapovmu bratrancovi na svadbu. Ja v tom,že dar mu pekné dáme sami. Ale teraz svokra,že žiadny dar mi dávať nemáme,že ona si vráti to čo jej oni dali. Tak najprv že ok tak jej my dáme peniaze,ale nechcela. Mne to príde divné,aby sme išli 5clena rodina a nedali peniaze žiadne. Či je to normálne?
nie je, bolo by mi trapne keby ideme len tak bez nicoho.... svokra nech si robi co chce a vy tiez....
My osobne na každej svadbe sme sa "vyrovnávali" sami.. Svokra aj mama si dávali zvlášť
Svokra nech si da kolko chce a vy dajte sami za seba.
Ja zas nemam rada "vratim co mi dali" ... 🙄 nikdy som neriesila co mi kto dal a co mam komu "vratit"...predsa nepozyvas niekoho len preto aby ti nieco vratil 😉...peknu zabavu prajem ...
Vy ste uz predsa rodina tak by ste mali dat za seba. Ak ma svokra slobodneho syna napr. vtedy by on nemal dat...
hm, ísť niekomu na svadbu ako hosť s prázdnymi rukami... fúha nevedela som, že to niekto ešte berie "ako dlh" nikdy to nebude na 0,01cent presne a preto si netreba robiť zo svokry ťažkú hlavu... a vy sa zariaďte podľa seba a nie podľa svokry...napr.
Dajte sami za seba bude vam tam trapne
Ved vy ste uz samostatna rodina...
Svokra nech da co chce a vy tiez...
U nas napr sme boli pred mesiacom. Ale z mojej strany sesternica.
Mamina “vratila” co sme dostali. Ale dala som aj ja. Ona nam bola na svadbe s priatelom. My uz s dvoma detmi. A tak “aspon nieco” istotne dat. Svokra o tom ani vediet nemusi 😉
U nás mamina tiež vzdy vracia, ale davame aj my. Určite by som niečo dala,svokra vediet nemusi ;)
Vacsinou sa dava 25 na osobu aspon
A bez daru by som nesla nech si svokra vravi co chce
@loginexistuje my sme chceli dať 100,- ale zas z mojej strany všetci hovoria že je to veľa 🤔
Svokra nak si da co chce nak nemudruje....davno som.toto aj ja prezivala ....je na vas aka suma ....tak sa zabavte 😉
@jenkka vobec to neni vela ved idete piati alebo rozdel na polovicu dar a polovicu na polnocnom do venca a ja by som si urobila podla seba a neriesila s inymi
Ja by som s prázdnymi rukami nešla. Určite nie. Aj ich bude stáť to ze vás pohostia.. Nebudú hostiť len svokru. A ak vás je 5, tým duplom.
Podla mne je aj 100 za 5clennu rodinu malo. Ale samozrejme kazdy podls svojich moznosti, oeniaze najviac vyuziju, takze urcite nie s prazdnymi rukami
Vrati, co dali....boze to co je?..to je rodina?...to co je za pokazeny charakter cloveka?.....ja som tak rada, ze sme svadobnu hostinu nemali...ja by som iste nieco zobrala, ked chces peniaze, tak peniaze..osobne sa mi zda za 5 ludi 100€ malo
Moji rodičia chodia dvaja na veľa svatieb a osláv, všade dávajú 100 eur. Bez ohľadu na to, že nám niekedy dali 5 clenna rodina 500 SK (sestre), čo bolo veľmi málo aj pred 13 rokmi. Oni im teraz dali 100 eur. Ja som teraz dala synovcovi 300 eur. Jeho rodičia nám neviem či niečo dali na svadbe, keďže zo strany mm sme nedostali žiadne peniaze. Neviem, či svokre dal švagor na zaplatenie niektorých vecí, každopádne sa to k nám nedostalo a ja som sa nepýtala.
My sme boli na svadbe muzovho bratranca,dali sme do obalky 100€ -sme 3clenna rodina.


Nie je...