** Co všechno máte v lednici, když ji otevřete? **
Napište mi, co vše máte téměř vždy v chladničce (🥗🍣🥕🍏...) a my podle Vašich "surovin" v nových dílech Vaření s Lubošem ( https://i.modrykonik.cz/2X6Dklg ) uvaříme aka "CO MŮJ DŮM DAL" 🙂
Inspirujeme se Vámi a Vaší chladničkou! Tak s chutí do toho! Co tam máte?
Maslo, mlieko,bezlaktozove mlieko,šunka,syry,salámy,parky,džemy, vajcia. Ovocie,zelenina,minerálky, kečup,majoneza,dresingy,sojova omačka,wasabi,smotana na varenie,smotana na šlahanie,droždie,biely jogurt,kokosove mlieko v plechovke,natierka, struhany syr 🤗
rukola, polnicek, zelenina (mrkva,petrzlen,zeler,kalerab,paradajky,paprika,uhorka, avokado), olivy, vajcia, klasicke maslo, schwardvaldska sunka, klobasy, parmezan, salatovy syr napr feta , mlieko, francuzska horcica, biely jogurt
Smotanu, vajíčka, mlieko, kečup, syr, minerálku
Vždy musím mať, maslo, mlieko, vajcia, syr tvrdý, tavený, tvaroh a biely jogurt ktorý používam stále ako kyslú smotanu. A este mrkvu a cibulu
syr v crievku, syr trojuholnikovy, tvrdy syr v celku aj struhany, vajcia, mlieko smotana kysla, horcice, kecup, džem, drozdie, sunka, sucha salama, tatarska omacka, paradajky , papriky, cibula, slanina, mrkva, jogurty, chren, klobasa, maslo klasicke, hera,
pesto z medvedieho cesnaku, džem, tatárska omáčka, sojova omáčka, worcestrová omáčka, javorový sirup, arašidové maslo, kečup, džús, mlieko, vajíčka, mozzarella, feta syr, maslo, horčica, biele víno (do varenia hehe) , sweet chilli omáčka, tvaroh, ovocie (grepy, citróny, jahody) a zelenina (cherry paradajky, paprika, mrkva) .., mäso, ktoré sa rozmrazuje na obed
Veeeela ovocia a zeleniny, u nas je to minimálne 1/2 chladničky banany, jablka, citrony, jahody, maliny, melón, cuketa, baklažán rukola, polnicek, špenát, špargľa, mrkva petržlen, zeler, kalerab, avokádo, reďkovka, paradajky, paprika, brokolica no proste naozaj asi všetka zelenina... Ďalej vajcia, mlieko, biele jogurty, tvaroh, cottage cheese, tuniak, šunka, suchá salama, rôzne druhy syrov syrov mozzarela, parmezán, balkánsky syr, tofu a potom nejaké "doplnkové" potraviny jablkové pyré, arašidové maslo, džem, horčica, kečup, zavarniny, maslo...
U nás rôzna zelenina, vajcia, maslo, mlieko, syry, jogurty, džemy, kečup, olivy, šunka, tvaroh, mozzarella, tatárska omáčka, domáce sirupy, nejaký tuk na pečenie a už ani neviem
U mas mame v chladnicke vzdy: mlieko, maslo klasicke-kocka a natierkove smotanove maslo, salam,sunku, syry, vajicka, jogurty, tatarsku omacku, dzemy, kecup,horcicu, arasidove maslo, rozne druhy masti-manzelove srdcovky.
Plus korenovu zeleninu a zeleninovy salat miesany
Zavárané uhorky a cvikla, Tatarka a majolka, bravčová masť domáca, kečup, 3druhy horčice, sójová omáčka hustá, sweet čili, mlieko, domáce vajíčka, domáci syr, tvrdý syr parmezán, sunka bravčová a morcaciu, suchá saláma, syrecek, mozzarella, anglická slanina plátky, slanina domáca, domáce klobásy, vocie( obmiename ale teraz broskyne, nektarinky, melón, hrušky, hrozno, čučoriedky, jablká, mandarínky), zelenina (kalerab, mrkva, brokolica, ľadový salat, uhorka, paprika), jogurty, smotana a kyslá smotana, banovecka nátierka, maslo a džem, sardely v olivovom oleji,
Tak začneme pekne od zhora dole 😁: jogurty biele i ovocné, tvaroh, pomazánky, maslo, rôzne druhy syrov, víno, pivo, pálené, šunka, párky, slaninka, čokoláda a čokoládové tyčinky, horčica, vajcia, bujón v kocke, kečup, sójová omáčka, worchester, nakladaný cesnak, kyslé uhorky, mlieko, acidko, ovocie-maliny, čučoriedky, grepy, pomaranče, jablká, limetky, melón...zelenina-cukina, uhorka, paradajky, brokolica, ľadový šalát, paprika... Uff. Druhá chladnička obsahuje hlavne pivo, pálené 😁, koreňovú zeleninu a čo sa nezmestilo do prvej, väčšinou aby sme nemali v jednej chladničke po dvakrát tu istú vec, kúpenú do zásoby.
Vždy mám v chladničke maslo (veeeľa masla), mlieko - kravské aj kozie, smotanu kyslú aj sladkú, tvrdý syr, jogurty a nesmie chýbať tvaroh - milujeme ho. Džemy viac druhov, kečup, horčicu, kvások aj lievitto, kyslé uhorky a čalamádu domácu. Zeleninu stabilne aspoň koreňovú, plus plno inej na striedačku (teraz kaleráb, brokolica, paradajky, reďkovka, rukola, špargľa). Ovocie okrem melóna do chladničky nedávam, máme v mise na stole. V chladničke nemáme ani salámu či šunky - nejeme to, ale zato kus domácej prerastenej slaniny sa vždy nájde 😉 Mäso taktiež skoro vždy čaká v chladničke na prípravu, momentálne je to bravčová panenka.
Dievčatá, prekvapuje ma, koľko z Vás má v chladničke tie druhy zeleniny a ovocia, ktoré by sa v chladničky vôbec skladovať nemali. Napríklad citrusy, banány, paradajky, paprika, avokádo, cibuľa, cesnak... Nie všetkým totiž skladovanie v chlade prospieva.
@h2 áno neprospieva im to, ale radšej "neprospievajúce" podmienky zelenine a ovociu, ako vyhadzovať..nie každý má čas a možnosť chodiť do obchodu denne-týždenne
pre to to tak skladujeme 🙂
1. Vajcia
2. Biely jogurt
3. Smotana na šľahanie
4. Hydinova šunka
5. Saláma
6. Maslo
7. Syr eidam
8. Mozzarella light
9. Parmezán
10. Banány
11. Jablká
12. Pomaranče
13. Baklazan
14. Paradajky
15. Uhorka
16. Mrkva
17. Cibuľa červená
18. Zázvor
19. Citrón
20. Kečup
21. Horčica
22. Bambino
23. Biele a červené víno
24. Ryžové quinoa mlieko
25. Cesnak
😊
Slivovicu, jablckovicu , vajíčka , maslo ...
Momentalne maslo, mlieko, kyslu smotanu, vajicka, salamu, tvrdy syr, chladeneho lososa, cuketu, papriku, paradajky.
Kvasok, mlieko, maslo, smotana na slahanie, kysla smotana, acidka, jogurty, cottage cheese, syry: eidam, parmezan, gouda, nejaky dieravy, enciany, olomoucke syrecky, niva, potom vajicka, tatarska, kysle uhorky, horcica francuzska, obycajna, kecup, dzusy, zelenina: paradajky, papriky, cukety, uhorky, spargla, brokolica, kaleraby, mrkva, petrzlen, redkovky, cervena kapusta, polnicek.
Kecup, horcica, pivo 😂 som zvedava na recept 👍
Maslo, mlieko, jogurty, tvrdý syr, Lučina, parmezán, šunka, kečup, kyslá smotana, šľahačková smotana, vajíčka, zelenina - mrkva, kaleráb, uhorky, paradajky, cuketa, brokolica
Šunka, salama sucha, makka, gazdovska slanina, syr eidam platkovy aj v celku, klobasa uhorcik, horcica plnotucna, kremzska, uhorky kysle, cvikla sterilizovana aj cibulky mini, chren, calamada, baranie rohy, kecup sladky, vajicka,mlieko, cBBQ, mrkva, petrzlen, zeler, kalerab, cibula, uhorka, paradajky paprika, kysla kapusta, karfiol, drozdie, maslo, fernet 😂, sirup, bryndza, lekvar,kysla smotana, slahackova smotana, pomazankove maslo.
@exceptionnelle ved ale ked das do chladnicky banan, alebo avokado, na druhy den musi byt po nom
@taga ja banány skladujem v špajzi a avokádo kupujem už mrazené kocky.. polku avokáda pokvapkám citrónom a dám do dózy a do chladničky, vydrží potom ešte deň-dva
detto citróny- som spachtoš a ráno ma preberie káva ale pred tým citrón s vodou..nuž nakrájam na štvrťky, opäť dám do dózy bez prístupu vzduchu a vydrží oveľa dlhšie a neobschne ..
My máme v chladničke mimo už zmieňovaného, svetlo, zimu a poličky.

Mlieko, vajcia, maslo, horčicu, kečup, sójovú omáčku, maggi tekuté korenie, citrónku, kyslú smotanu, pár jogurtov, šunku, salámu, mrkvu, zemiaky, cibuľa, masť, zomleté čili solene v poharikoch... Otvorený džem
Maslo, mlieko, vajcia, smotany na šľahanie, syry - plátkový, v celku, tavený syr, šunka, tvaroh, jogurty biele, pribináčiky, termixy, horčica, kečup, paradajky, uhorka, citrony, mrkva, petržlen - tak to je asi taký základ u nás.
Nechce sa mi celý obsah vypisovať.
Maslo, mlieko, jogurty, párky, uvarené jedlo, džem, slaninu
Takmer vždy máme maslo, vajíčka, šunka, zelenina (reďkovka, paprika, šalátová uhorka atď), jabĺčka, syr
Sambal oelek, zelená kari pasta, nakladané sušené rajčiny, nepravý kaviár /červený i čierny/, maslo, syry, schwarzvaldská šunka, vajíčka, mlieko, bezlaktózové veci, zelenina, zelená špargľa - nie som doma, to mi len teraz v rýchlosti napadlo...