maminy do kedy vám deti spávali cez deň? akože malý bude mať v auguste tri ,doma nezaspi jedine v kočíku,v škôlke spi ale väčšinou je doma lebo je casto chorý,kocikovat ho mi príde už divné a potom večer ide spať 21:30 a zase starší zaňho nemôže spať,čo by už aj o 20:00 spal .zas keď cez deň nespí tak je už podvečer mimo. a v noci sa bui často,bo je moc vyčerpaný .a to ešte nieje leto,to mi dakde zaspí po stojacky večer o piatej 😎ani tak ani tak 😣
Starší do 4,5r. Mladší má ,
3,5r a ešte chodí spať bez reptania. Výhodou bolo že mi zaspávali/zaspávajú sami. Aj 1,5r dcérka. Večer zaspia potom bez problémov do 20:30, 21
Starsi prestal spávať ked sa narodila mladsia. Proste kazdy iny rezim. Mal vtedy 3roky a 3 mesiace. Teraz je predskolak a vravi ze nespi v ms ale podla mna zdriemne na chvilku lebo rano skoro vstava. Ale napr mladsia ma 2.5 a ked nespi cez den v pohode vydrzi do vecera ale ja este trvam na spanku pri nej.
Môj v júni 3 vstane o 7.00 ide spať o 13-15:30 niekedy dlhšie ideme von beha do nepricetna a o pol 9 sa už pýta spat, spi celú noc 😅
@ariannazara môj spal celu noc 2x 🤫🤪
je ťažké mať dáky režim keď inak je to keď je v škôlke a spi a inak keď je potom doma. a nespí
do 6,5 roka doma aj v škôlke
Ráno vstávala o 7.00 spánok cca 12.15 - 14-15 a večer chodila spať 21.00 a pstupne s vekom sa tento čas posúval na 22.00 ... tak nám to vyhovovalo
@juliankah a co vstane a co chce? Mliečko si placka ci co?
@ariannazara plače,mrnci,prevádzkuje sa.neviem čo chce.niekedy len tak zo sna alebo ku nám do postele,ruku,pohladkať a vymýšľa hrozne.uz spali aj sami v izbe a zase sú s nami,lebo bolo hrozne chodiť v noci za ním 10 x
Moj bude mat teraz v maji 3.chodi do skolky a tam spi stale. Ked bol doma tak uz nechcel spat a presne jedine zaspal v kociku alebo aute.
Ale poslednu dobu uz ked som ho doma nedala spat bol o 18 strasne zly,takze sme zacali mat rezim ako v skolke. Dnes si napr pospal 3 hodiny.
@lussinka2019 to znamena?ako sa vám ho podarilo doma uspať v posteli
Ja som v 2 rokoch zrušila obedný spánok, lebo bola schopná vystrájať aj do 23 🤦🏻♀️ bez spánku vydržala pekne od 8 do 20 cca 🙂
Moji maju taky “rezim” ako v skolke. Takze kym je skolka spia na obed-alebo si idu aspon lahnut. Skolak uz nemusi. To idu tak medzi 12:30-14:00
Rano vstavaju cca 6-6:30 a vecer idu spat 19:30.
Velmi podobne to máme len môj ešte nie je škôlkar.7 ročný toho už ťahá po 20.00 na spánok a tento malý zajac ešte pred 22.00 ruka hore 🙈spávať chodí okolo 13.00 a veru potiahne do tej 16.00 ale keď som mu to skúsila skrátiť do dakej15.00 tak to bolo o tom istom plus bol urevany dovecera 🤦bez spánku nemôže byť lebo noc je potom čistý masaker...
ledva do roka mi spala potom len v noci ale od narodenia sme sa pri nej vyspali❤️
Do dvoch rokov... V škôlke samozrejme spí... Takže cez týždeň nám potom ide spať o pol desiatej a cez víkend kedy doma nespí, ide okolo ôsmej...
od malinka som velmi dbala na rezime a myslim, ze to pomohlo. Starsia dcerka spavala do 5. r., mladsi ma 3,5 a este spava. Ked uz sa im tazsie zaspavalo, radsej som ich rano prv zobudila, aby si pospali aj poobede.
Do dvoch rokoch obe deti .keď sa nebodaj vyspali cez obed tak večer nie nie zaspať .takže zaspavaali o 22.00az 22.30.
Od 2 r nespaval, ak náhodou v škôlke áno, tak nevedel večer zaspať, strašil ešte o desiatej