Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
katarinka26
5. dec 2016
54 

Testovanie s Interpharm - Francúzske mliečko

Na otesotovanie sme dostali France Lait 2 a France Lait 3. Toto mliečko poznám ešte z čias, kedy ho aj moje deti pili , sama som bola zvedavá, či sa zmenilo ...

Zopár faktov o mliečku, France Lait je francúzsky výrobca dojčenskej stravy od roku  1958, je to jeden z najstarších výrobcov v Európe.

France Lait 2 je  výživa pre dojčatá vo veku od 6 mesiacov do 1 roka, na plynulý prechod k zmiešanej strave. Obsahuje 13 vitamínov a 12 minerálov. Upravený pomer bielkovín kazeín/srvátka ako pri materskom mlieku v tomto období dojčenia: 60/40. Obsahuje jód a 2 esenciálne mastné kyseliny - kyselina linolová a alfalinolénová, ktoré podporujú správny rast a vývoj detí. (Priaznivý účinok sa dosiahne pri minimálnom dennom príjme kyseliny linolovej v množstve zodpovedajúcom 1 % celkovej energie a kyseliny α-linolénovej v množstve zodpovedajúcom 0,2 % celkovej energie) Optimálny pomer kyselina linolová/kyselina linolénová = 8,3 Obsahuje bielkoviny, vápnik, fosfor a vitamín D, ktoré sú potrebné na vývoj a rast kostí detí. Železo prispieva k normálnemu kognitívnemu vývinu detí (schopnosti poznávať a učiť sa). Obohatené o cholín a inozitol.

France Lait 3 je určená pre deti vo veku od 1 až do 3 rokov. Vhodne dopĺňa zmiešanú stravu. Obohatené je o 11 minerálov a 13 vitamínov potrebných pre správny rast dieťaťa. Obsah proteínov 2,0 g/100 ml; nižší ako pri kravskom mlieku. Obsahuje bielkoviny, vápnik, fosfor a vitamín D, ktoré sú potrebné na vývoj a rast kostí detí. Železo prispieva k normálnemu kognitívnemu vývinu detí (schopnosti poznávať a učiť sa). Pomer bielkovín kazeín/srvátka: 60/40 dieťa dostatočne zasýti. 

Pôvodne toto mliečko čakalo na testovanie môjho synovca, ale veci sa vyvinuli tak, že Katke trhali stoličku a mohla len tekutú stravu. Viem, že je veľká a nie je bábo, no napriek tomu si vypýtala mliečko do fľaše (videla ho v balíčku na testovanie a dobre si ho pamätá , lebo ho pila do 3 rokov). Bola ubolená po trhaní aj po operácii, ta som si povedala „a prečo nie“. Vypila a povedala, že je stále výborné. Je fajn, keď Vám priamy konzument potvrdí kvalitu aj po rokoch . Ja som spokojná, že keď bola malá ho pila preto , lebo jej chutilo a nie kvôli tomu , že iné nedostala. Toto mliečko má tradíciu výroby vo Francúzsku od roku 1958, je cenovo veľmi prijateľné , a aj po rokoch ho môžem len a len odporúčať.

Keď otvoríte plechovku s mliekom, tak sa na Vás nevyvalí umelá vôňa nejakého bielehé prášku. Vôňa je jemná - mliečna, tak isto aj po zarobení mliečko voni a "nepáchne" ako niektoré značky. 

Ak sa chcete dozvedieť čokoľvek o mliečku France Lait, tak sa pridajte do skupiny France Lait - spokojné brušká

https://www.modrykonik.sk/group/8078/

#test_interpharm