icon

ZienkY poraďte.. ak ma maly 3 roky v apríli, v tedy mi konci príspevok. Ja som na TPP ale chcela by som ukončiť pracovnú zmluvu dohodou a ist na podporu.. od októbra. budem mat právo na podporu aj rodicak??
Mam odpracovavone za sebou 3 roky..
Ak niekto vie, prosím poraďte!!
Dakujem

avatar
Komentár bol odstránený
avatar

NIE, máš nárok len na jeden príspevok od štátu

29. sep 2017
avatar

Pokial viem,nie,nie je to mozne.Prepis rodicak na manzela,ak to chces v tomto casovom horizonte.

29. sep 2017
avatar

Tiež som to teraz riešila, podporu dostanem až keď mi skončí rodičák

29. sep 2017
avatar

Ukonči PP dohodou az po skončení RD-mozes tak ziskat maximalnu podporu.😉

29. sep 2017
avatar

@15198515 len pozor, nech je to do roka od skoncenia PP

29. sep 2017
avatar

@evittam a ved aj tak uz ma viac ako 2 roky bez prijmu 🙂

29. sep 2017
avatar

@majusqa77 tento mesiac mi konči rodičovský aj pracovný pomer, evidovaná už som od začiatku mesiaca, za september dostanem posledný rodičovský a za október uz podporu.

29. sep 2017
avatar

@majusqa77 nie, stale ma TPP.
(to, kolko dostavala ako rodicak, je vec druha)

29. sep 2017
avatar

@amel No len RP je nezdanitelny prijem.😉

29. sep 2017
avatar

@15198515 tak potom je to ok 🙂

@amel to bolo k comu?

29. sep 2017
avatar

To k tomu, ze je dva roky bez prijmu. Ja by som pockala do konca rodicaku, potom podpisala dohodu a vycerpala by som si podporu...ale mozno sa to uz zmenilo, nesledujem to.

29. sep 2017
avatar

@evittam no len ked od marca mam uz druhu prácu, tak som chcela zobrat od štátu co mi patrí, hlavne cez zimu.. hmmm.. tak smola..

29. sep 2017
avatar

Dakujem vam za odpovede kocky!!

29. sep 2017
avatar

@katuskalis nemozes hodit rodicovsky na manzela?Viem,ze baby tu vedia poradit,aby mohol i pracovat i poberať RP,tusim potrebuje novu zmluvu...

29. sep 2017
avatar

@amel to pri praci popri md. Rp poberat moze

29. sep 2017
avatar

@majusqa77 aha, dakujem, vidis, to mi nedoslo. Tak ale bolo by to riesenie, ak chce poberat rodicovsky i podporu. Ak kocka dobre zarabala, oplati sa to, tiez som tak bola, len s tym rozdielom, ze az po skonceni rodicovskej dovolenky.

29. sep 2017
avatar

@amel no moj mm je dobrovoľne nezamestnaný ale je majiteľ firmy. Platí si len zdravotku. Da sa dat RD na neho?

30. sep 2017
avatar

@katuskalis nie rd ale rp. A da

30. sep 2017