ZienkY poraďte.. ak ma maly 3 roky v apríli, v tedy mi konci príspevok. Ja som na TPP ale chcela by som ukončiť pracovnú zmluvu dohodou a ist na podporu.. od októbra. budem mat právo na podporu aj rodicak??
Mam odpracovavone za sebou 3 roky..
Ak niekto vie, prosím poraďte!!
Dakujem
Pokial viem,nie,nie je to mozne.Prepis rodicak na manzela,ak to chces v tomto casovom horizonte.
Tiež som to teraz riešila, podporu dostanem až keď mi skončí rodičák
Ukonči PP dohodou az po skončení RD-mozes tak ziskat maximalnu podporu.😉
To k tomu, ze je dva roky bez prijmu. Ja by som pockala do konca rodicaku, potom podpisala dohodu a vycerpala by som si podporu...ale mozno sa to uz zmenilo, nesledujem to.
@evittam no len ked od marca mam uz druhu prácu, tak som chcela zobrat od štátu co mi patrí, hlavne cez zimu.. hmmm.. tak smola..
Dakujem vam za odpovede kocky!!
@katuskalis nemozes hodit rodicovsky na manzela?Viem,ze baby tu vedia poradit,aby mohol i pracovat i poberať RP,tusim potrebuje novu zmluvu...
@amel no moj mm je dobrovoľne nezamestnaný ale je majiteľ firmy. Platí si len zdravotku. Da sa dat RD na neho?
@katuskalis nie rd ale rp. A da
NIE, máš nárok len na jeden príspevok od štátu