icon

Ahojte. Po akom dlhom case vam dieta prestalo vracat ale tak ze uz prijmalo stravu? 2r9m od rana vracal uz 6-7. 🤦‍♀️ intervaly medzi vracanim su cca 1,5 hodky.

avatar

po 24 hodinách som začala dávať slané tyčinky 1-2 ks a postupne pridávala.
Dovtedy len tekutiny /nie vodu/ v malinkých množstvách / Coca-Cola s trochou soli, mierne osladený čierny čaj a rehydratačný nápoj/
Potom suché pečivo z predošlého dňa - neodporúčam piškoty
Potom som pridala varené zemiaky
Celkovo dietnu stravu som dávala cca týždeň

21. júl 2023
avatar

@patka06 Dobre ďakujem.

21. júl 2023
avatar

@kkaciatko Tak moja 2x skoncila v nemocke, lebo vracat sama neprestala...

21. júl 2023
avatar

@adri266 No ked mal rotavirus na zaciatku juna tak tiez sme skoncili v nemocnici. Uz chvala bohu nevraca. Naposledy vracal o pol tretej. Takze snad uz bude dobre. 🙏 aj voda s cajom sa v nom udrzia takze to je dobre a teda papanie este nakopnut.

21. júl 2023
avatar

@patka06 preco nie piskoty? V nemocnici nam ich na druhy den dali k ranajkam par kusov.

21. júl 2023
avatar

@kkaciatko neodporúčajú ich pretože sú sladké a zaťažia žalúdok, tiež som to nevedela a divila sa prečo dcéra znova zvracia, keď už bolo dobre. Už by som neriskovala, pre začiatok sú slané tyčinky DRU alebo suché pečivo najlepšie, kým sa žalúdok ako tak vráti do normálu.

21. júl 2023
avatar

@kkaciatko lebo sú sladké. Tie tyčinky sú lepšie.

21. júl 2023
avatar

@patka06
@bosorkabb Dobre mam aj tycinky 🙂

21. júl 2023
avatar

@kkaciatko Piškóty obsahujú celé vajcia a hrozne veľa cukru, preto nie sú dobré.
Moja dcérka vraciava veľmi často a úporne. Našťastie sme to vždy zvládli bez nemocnice. Keď bola menšia a vracať neprestávala, skočili sme na pohotovosť a poprosili o injekciu proti vracaniu. Tá jej vždy pomohla.
Od 5. roku dávame štvrťku kinedrylu a vždy jej zaberie. Udrží tekutiny a nie je dehydrovaná. Ak sa nevoľnosť vráti, dáme opäť kinedryl.
Keď budete dávať tyčinky, pozri, či neobsahujú veľa tuku. Nie všetky tyčinky sú ok.

21. júl 2023
avatar

a v niektorych tycinkach je aj mlieko😔 to ozaj netreba po vracani...

21. júl 2023