Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
kvetinka_andrejka
9. sep 2020
887 

Trojročný hejter

Naplánovala som si pre mňa dôležité stretnutie. Áno, viem som mama trojročného chlapca a mala som plány. Už sa mi zdalo, že ich môžem mať, že sme trošku nadtrhli pupočnú šnúru a zvládne ten deň bezo mňa.

Lenže čo čert nechcel okrem toho, že už má tri roky začal mať aj vlastný názor. Škoda, že stálosť toho názoru je diskutabilná a celkovo závisí od položenej otázky. „No vidíš aký skvelý deň“ odpoveď môže byť iba „ŇEskvelý“, ešte si kopne tou malou nohou do vzduchu. S postupom času som sa naučila klásť otázky tak, aby som získala správnu odpoveď. Vyzerá to nejako takto: „Och, mamka je taká vyspaná nechce odpočívať“ samozrejme odpoveď dostanem „odpočívaj maminka“ a skutočne sa ide hrať. Jeees to som chcela počuť a škerím sa akoby som bola najlepšia čarodejka na svete.

Ach, keby to fungovalo všade... späť k plánovanému stretnutiu.

Bolo asi 30 stupňov a ja som bola celá nachystaná už dve hodiny vopred. Pre istotu viete, lebo malý od rána jasne naznačoval že sa zobudil ako hejter a odpoveď na moje „dobré ráno“ povedané s úsmevom bola „ŇEdobľe! Dobľu noc!“. Šmaril tú svoju malú riť na bok a šiel spať ďalej.  

Dvihla som obočie a už som vedela aký nasleduje deň. Povedala som mu, keď po pol hodine reptania konečne bol priestor, že dnes ostane s tatom a pôjdu na výlet maminka pôjde na jedno stretnutie.  Stále ho informujem, aby neplakal, že mama utiekla. Ale tentokrát to bol zlý nápad a nasledovalo prekvapivé správanie – hádzanie sa o zem, kopanie pätami čiže niečo nové u nás.

Povedala som si ihrisko to vyrieši! Ako vždy. Vzala som ho na hodinku, reku potom sa vymeníme s tatom a bude to. Lenže nestalo sa. Malý človek prestal spolupracovať. Celý zdutý šiel po chodníku, keď náhle prišli susedia. Susedka celá natešená spustila „jeej ahooj ty už ideš do škôlky si taký veľký“ pozrel sa na ňu akoby bola mimo a povedal „ňe! Idem do lidla“. Fakty boli také, že som chcela zájsť do Lidla o čom vedel  a že susedka nebola precízna v tom čo povedala ale, že aj im sa dostane to som nečakala.

Bolo jasné, že tento deň bude extra hejt.

V autobuse znovu „nelíž tu špinu, netrieskaj po tom okne, prestaň plakať, nie nemôžeš sa hodiť o zem“ už som sa ale načertila. Boli sme už na ceste na to stretnutie. Jediné čo som chcela, to byť na ňom v pohode a dieťa nebolo prekážkou ale... možno s inou náladou. Už som bola spotená z nervov ako vyvádza a vravím si v duchu, len nech nepovie, že chce kakať. Také myslenie je kliatba viem...

Chcem kakať“ no ma rachne! Ideme na wc samozrejme som zaplatila. „Nefunguje kakanie“  a ja spotená ešte viac, reku aspoň sa opláchnem, keď už sa kakanie nepodarilo. Snažila som sa už hľadať pozitíva tohto hejterského  dňa.

Tak sme šli pomaličky na miesto činu...nie, už sa nemôže nič zlé stať.

A stalo... Uvidel pieskovisko, ktoré som zabudla obísť. Skočil do neho celý a rozkradol hračky. Vzala som ho násilím, lebo sme už nemali čas a bežala som na miesto činu. Prišla som síce na čas, ale celá spotená, miestami osmrkaná so spľasnutými vlasmi a hlavne celá od piesku, ktorý sa tak pekne nalepil a nešiel dole.

Potom si dotyčné osoby iba otrepali ruky od piesku, ktorý som im odovzdala po privítaní. Ešteže to nebolo rande, viete si to vôbec predstaviť? Ten by hneď utiekol 😀 A možno som ho fakt mala nechať doma kopať pätami? A to som si už rok myslela, že u nás sa toto obdobie dávno začalo, ale skutočne to prišlo ako tornádo v 3 rokoch. Všetkým mamkám trojročných detí prajem pevné nervy ammmmm.

----------------------------------------------------------------------------------

Ne-denník matky outsiderky a jej myšlienok, ktorý si môžeš prečítať 😉.... ak chceš

Ospravedlňujem sa ak článok nie je celkom gramaticky a štylisticky správne napísaný a bolia Vás z toho oči :D chcela by som byť v tomto smere ideálna, ale je tu jeden problém - som lenivá na učenie. Tak ak bude niečo čo Vám vypálilo oči, tak to prosím napíšte do komentára, nech sa poučím ja a možno aj čitatelia 🙂

Dobrá rada: tento článok si prečítal/a dobrovoľne, ak to bola pre teba strata času, netrať ho ani na písanie komentára.😉 Prajem pekný deň

Zdroj FB: Mama Outsiderka- sarkastické pieskovisko

https://www.facebook.com/MamaOutsiderka

2714

Švagor hovoril, že príde to v 3 rokoch 🙈 ja že nemyslíš vážne,veď ma 2.5 a v 3 rokoch to snáď... skončí? Alebo len začne? 😀 asi ma pravdu, ma tri väčšie deti.

10. sep 2020

Môj bol eno nuno na chleba natriet, jak zacal do škôlky, kde sa deti o zem slahali, zacal aj on 🤦

10. sep 2020

Toto poznáme, stále niečo vymyslia v nie moc vhodnú chvíľu. Na stretnutie s 3 ročným dieťaťom je odvaha, ja s malým len vtedy ak spí, inak ani náhodou..
Dobrý článok, fajne sa to číta, hlavne keď tie situácie dobre poznám ,😉😄😊👍

10. sep 2020

Moja sestra ma syna dnes uz dospely Ked bol maly zacal sa hadzat o zem nic na neho neplatilo.A raz smiali sme sa neskutocne.Urobil to v obchode pri pokladni ona prisla za predavackou a na plny obchod vravi,,neviete cie je to dieta co sa tuna hadze o zem,,?Maly vstal a odvtedy to neurobil.😉Suseda zasa ze ked to urobi doma tak vzala pohar vody a obliala ho.a fakt to zafungovalo tak jej to radili.
Clanok inac tip top aj som sa zasmiala nad nezbednikom😉👍

11. sep 2020

Na ake stretnutie si sla?ja nechapem. Nemal ostat doma s tatom?

11. sep 2020

@dadka_bb Ja som to až na druhé prečítanie pochopila, že "Povedala som si ihrisko to vyrieši! Ako vždy. Vzala som ho na hodinku, reku potom sa vymeníme s tatom a bude to. "
Nakoniec ho zobrala až na stretnutie a asi až tam sa tato zapojil...

11. sep 2020

@basska_b je to dajaka blbost . Nedava to zmysel.

12. sep 2020

Začni písať komentár...

Odošli