Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  lalai
  9. júl 2018    Čítané 338x

  KLARSTEIN, na zimu postarané

  Leto je tradičné aj časom „škrečkovania“  vitamínov na zimu. Od malička si pamätám, ako som v kuchyni pomáhala umývať fľaše na uhorky, marhule, jahody, čerešne, džemy a veľa iného, čo sa u nás doma zaváralo. Netvrdím, že ma to bavilo, v tom čase som chcela byť niekde vonku. Dnes viem, o čom to celé je. Vitamíny sú dôležité aj v zime a zaváranie je jednou z možnosti niečo uchovať. Dodnes si pamätám tú vôňu sušených jabĺk, plechy sme mali po celom byte. Dnes je doba ďalej a plechy vystriedali sušičky ovocia. 

  Dostala som možnosť otestovať jednu z nich od špičkovej nemeckej značky KLARSTEIN. Konkrétne to bola sušička Yoyoyofruit, 2 v 1 sušička a jogurtovač. Ako správny vyznávač zdravého životného štýlu (nie až takého, aby som nezjedla čerstvý chlieb 🙂 ) som nakúpila všetko potrebné aj nepotrebné, aby som teda skúsila výhody sušenia. Sušené ovocie v našej rodine poznáme, avšak len z obchodu. Bolo načase začať sušiť doma.

  Ako nevýhodu vidím absenciu slovenského alebo aspoň českého návodu. Predsa len, ak to smeruje aj na náš trh, očakávala by som návod aj v našom jazyku. Nie každý má schopnosti preložiť si anglický či nemecký návod. V obsahu sa okrem iného nachádza aj zoznam najčastejšie sušeného ovocia (13 druhov) a zeleniny (24 druhov) spolu so spôsobom sušenia a jeho dĺžkou. Ak však chcete sušiť niečo čo na zozname nie je, odporúčam google.

  Za mňa osobne by som uvítala zoznam rozšíriť, poprípade pridať malú brožúrku/knihu receptov  s receptami na sušenie. Doma sme skúsili sušiť viac druhov ovocia. A keďže aj pre nás to bola nová skúsenosť, nie všetko nás svojou chuťou oslovilo.

  TOP sušený produkt u nás je jednoznačne jablko, banán a jahody.

  BANÁN

  Ak poznáte chuť sušeného banánu z obchodu, tak na ňu pri sušičke zabudnite. Je neporovnateľne lepšia. Manžel sa sušeného banánu z obchodu ani nedotkol a teraz vyjedá dózu s banánmi.  Sušili sme banán nakrájaný na cca 5 mm/10 hodín/60°C.

  JAHODY

  Pri jahodách sme experimentovali (keďže chýbal návod na ich sušenie – googlili sme).  Nakoniec  to dopadlo tak, že máme nasušené tenučké plátky jahodového papiera.

  Krájali sme ich na cca 3mm čo neodporúčam. Tipujem,  že tak 5-8mm by bolo oveľa lepšie. Hlavne z dôvodu, že pôjdu ľahšie dole z mriežky. Chuťovo sú vynikajúce hlavne do vločiek či jogurtu. Jahody sme sušili 13 hodín/60°C.

  JABLKÁ

  Sušenie jabĺk pozná väčšina z nás, my sme teda skúsili niečo nové. Nakrájané jablká sme posypali škoricou, výsledok bol fantastický. Sušili sme jablká nakrájané na cca 5 mm/10 hodín/60°C (čas sušenia závisí od hrúbky nakrájaného jablka). Kontrolovala som počas sušenia, či sú jablká správne vysušené.

  Skúšali sme sušiť aj kiwi, broskyne, nektarinky a hrušku. Tu sa názory na chuť ovocia v našej rodine rozchádzajú. Sto ľudí sto chutí!

  Zo zeleniny za nás vyhráva sušená cvikla. Kto má rád cviklu, určite neoľutuje. Myslela som si, že si nasuším a budeme mať na neskôr. Neskôr sa nekonalo.

  CVIKLA

  Recept na sušenú cviklu som našla na internete. Urobili sme si variantu – čistá a ochutená. Ochutená cvikla – olivový olej a korenie (každý podľa chuti) nechať odstáť cca 20 min, odstrániť prebytočnú vodu a dať sušiť. Doma nám chutili obe varianty. Cviklu sme sušili nakrájanú na cca 8 mm/ 12 hodín/ 55°C.

  Skúšali sme sušiť aj sladké zemiaky – bataty. Tie však u nás neprešli.

  Záver testovania sme ukončili výrobou domáceho jogurtu. Opakovane v návode chýbala informácia, ako jogurt vyrobiť. Dostupný bol len fakt, že sa „suší“ na 45°C. Informácie od overeného internetového zdroja 🙂 + recept mojej mamy mi dal takýto výsledok:

  JOGURT

  Na výrobu som použila poháre od detskej výživy 8ks (súčasťou balenia nie sú nádoby na jogurt).

  1l plnotučného mlieka zohriateho na cca 40°C

  1 biely jogurt

  Jogurt som po lyžičkách rozdelila do fľaštičiek, zaliala mliekom a premiešala. Uzatvorené fľaštičky sa „sušili“ na 45°C/7 hodín.

  Výsledný jogurt bol tuhý a chuťovo lepší ako z obchodu 🙂 

  PLUSY

  • výroba vlastného sušeného ovocia
  • chuť neporovnateľne lepšia ako kupovaného ovocia
  • dizajn
  • relatívne tichý chod sušičky
  • výroba jogurtov
  • vhodná do umývačky riadu
  • BPA FREE
  • teplotný rozsah 40°C - 70°C
  • jednoduché ovládanie prostredníctvom dotykového displeja 

  MÍNUSY

  • absencia návodu v slovenčine
  • krátky zoznam a popis sušeného ovocia
  • chýba brožúra/kniha receptov na sušenie ovocia
  • ako veľké mínus pripisujem faktu, že v balení chýbajú nádoby/poháre na výrobu jogurtu. Obal je teda zavádzajúci, pretože zobrazuje sušičku aj s pohármi na jogurt.  A teda ak má výrobok v názve 2v1 sušička a jogurtovač, očakávala by som, aby súčasťou balenia boli aj poháre.

  Na záver musím povedať, že ma sušenie nie len že bavilo, ale aj chutilo. Zásoby na zimu mám pripravené, len ich musím lepšie skryť. Ďakujem za príležitosť a za možnosť skúsiť niečo nové. 

  Pridávam zoznam, ktorý som si urobila (zdroj: návod, internet) a podľa čoho som následne sušila. Niektoré som ešte nestihla skúsiť. Berte to len ako sprievodný materiál 🙂 

  ANANÁS - 8 mm / 10-18 hodín / 60°C

  BANÁN - 5mm / 10 hodín / 60°C

  BATÁT - 6mm / 11 hodín / 55°C

  MALINY, ČUČORIEDKY a iné bobuľoviny - v celku / 11-15 hodín / 60°C

  BROSKYŇA - 8mm / 10-15 hodín / 60°C

  CVIKLA - 8 mm / 12 hodín / 60°C

  HUBY - 1 cm / 5-7 hodín / 55°C

  HRUŠKA - 8 mm / 9 – 15 hodín / 60°C

  HROZNO - v celku alebo na polovicu / 23 – 33 hodín / 60°C

  JABLKO - 5 mm / 10 hodín / 60°C

  JAHODY - 8 mm / 13 hodín / 60°C

  MARHULE - na polovicu, šupkou dole - my sme mali mesiačiky / 20 – 28 hodín / 60°C

  NEKTARINKY - 1cm / 9 – 15 hodín / 60°C

  PARADAJKY - 6 mm / 5 – 9 hodín / 55°C

  SLIVKY - na polovicu, šupkou dole / 8 – 16 hodín / 60°C

  ČEREŠNE - na polovicu, šupkou dole / 13 – 21 hodín / 60°C

  lalai
  5. dec 2017    Čítané 253x

  Zažiariť s Golden Mask od NUANCE

  Mnohé si povieme, že po tridsiatke život ešte len začína a áno je to tak! Nepopieram. Mám muža, dve deti, domácnosť, na konte nespočetné množstvo prebdených nocí, sĺz, šťastia, smiechu, radosti.  Život ide svojim tempom a nepopierateľne s tým, ako deti rastú my starneme. Preto možnosť skúsiť kozmetiku od Nuance bola výzva a potešenie zároveň.

  Golden Mask Nuance je doslova zlatá. Nie len na pohľad. Má neskutočne krásnu jemnú vôňu. Výťažok z jantáru dodáva maske tú jedinečnú zlatú farbu a pôsobí ako silný antioxidant. Okrem neho obsahuje patentovanú zložku REPULPAMI ER z kvetov bieleho ibišteka a plodov baobabu, ktorá má intenzívny hydratačný a spevňujúci účinok a zároveň pôsobí proti vráskam.

  Extrakty z červeného viniča a pagaštanu konského podporujú mikrocirkuláciu, a tým pomáhajú pleti udržať si mladistvý vzhľad. Výťažok z ginkga dvojlaločného vďaka svojim antioxidačným účinkom pôsobí proti prejavom starnutia pleti.

  Pleťová maska je vhodná pre dámy, ktoré majú už výrazné a hlboké vrásky, prípadne majú povädnuté kontúry na pleti.  Hlavne kvôli očakávanému efektu. Ak tieto problémy nemáte ťažko uvidíte želaný výsledok.

  Práve preto som sa rozhodla do testovania zapojiť aj moju maminu. Predsa len je to už babička a zlatú starostlivosť si zaslúži. Súbežne s ňou som masku samozrejme testovala aj ja.

  V dnešnej uponáhľanej dobe je skvelé, že masku stačí aplikovať 1x do týždňa.

  Testovali sme 3 týždne. Je to dosť krátka doba na viditeľné zlepšenie pleti, ale pokračujeme s testovaním a sledujeme.  Čo môžem potvrdiť už teraz je, že po aplikácii krému je pleť  na dotyk hladšia, nie je suchá a je rozžiarená.

  Micelárna voda Nuance

  Tento produkt je pre mňa osobne zázrak z neba. Konečne micelárna voda, ktorá neštípe v očiach. Naozaj som mala problém nájsť na trhu vodu, ktorá by ma počas odličovania očí neštípala (aspoň teda mňa). Ale je tu a je úžasná. Pleť nevysušuje, krásne vonia a ako aplikátor má pumpičku takže sa Vám v taške nevyleje. Jednoducho stlačíte a máte 

  potrebné množstvo na očistenie pleti. Ak sa samozrejme aj odličujete je potrebné 

  množstvo na Vás.

  Ak ste praktické ženy táto voda je pre Vás. V jednom kroku pleť odlíči a vyčistí. V popise dokonca píšu, že sa nemusí pleť umývať takže je skvelá aj na cesty. Ja osobne si ale tvár vodou vždy umyjem. Asi zvyk.

  Zhrnutie:

  Micelárnu vodu 100% odporúčam. Splnila očakávania, od vzhľadu, prevedenia, jednoduchosti použitia až po krásnu čistú pleť a očí bez podráždenia. Zlatá maska Nuance je výrobok na úrovni a svojim zložením dodáva čo sľubuje. Liftingový efekt bude možné z môjho pohľadu hodnotiť trošku neskôr.

  Pozitíva:

  • príjemné vône oboch produktov
  • pocit hladkej a jasnej pokožky po aplikácii (Zlatá maska)
  • oči bez podráždenia (Micelárna voda)
  • aplikácia 1x týždenne

  Negatíva:

  • zjemnenie vrások sme zatiaľ nezaznamenali no pripisujem to krátkej dobe použitia
  lalai
  18. apr 2017    Čítané 325x

  Odteraz už žiaden zubný kaz

  Čisté zúbky s Curaprox

  Curaprox je v mojom živote už niečo cez 10 rokov a víkend s profesionálmi ma len utvrdil v tom, že som si kedysi dávno vybrala správne.

   Nebolo to o prostredí, jedle, výhľade z izby, wellnese, aj keď kto by povedal, že to nebola príjemná zmena, asi by klamal. Bola to čerešňa na torte 🙂 Dôležité boli však zuby! Rovné,krivé, trvalé aj mliečne. Bolo to o tom, že všetko sa dá robiť inak, možno lepšie, dôkladnejšie, precíznejšie, možno menej stresujúco, možno veselo a s úsmevom. O tom to všetko bolo a jedine takto sa to všetko dalo docieliť, pretože raz zažiť je viac, oveľa viac, ako stokrát počuť.

  Curaprox vyvíja motivačno-tréningové programy a každý rok vyškolí tisícky iTOP/CURAPROX inštruktorov ústnej hygieny po celom svete.        

  Za seba môžem povedať, že mi bolo cťou byť súčasťou tohto školenia a dalo mi to viac, ako som očakávala. Neobjavila som tam Ameriku, aj predtým som používala Curaprox 5460, aj medzizubnú kefku, aj niť, aj ústnu vodu. Neboli to pre mňa nové veci, nový bol prístup, spôsob, technika. Poviem pravdu, mala som pocit, že čistejšie zuby som ešte nemala. 

  A chcela som si našich "inštruktorov" zobrať domov 🙂

   Ukázali nám ako na to, čo zlepšiť, na čo sa zamerať. Teraz je len na nás, či v tom budeme pokračovať. U nás doma nastala zmena k lepšiemu a ak motivuje každá z nás aspoň jednu z Vás, malo to celé význam. Každý zdravý zub sa ráta.

  Ako sa teda zuby správne čistia?

  Je to naozaj jednoduché:

      -  pozícia kefky pod 45-stupňovým uhlom
      -  polovica plochy vlákien na ďasne a polovica na ploche zuba
      -  malé krúživé pohyby
      -  s použitím len minimálneho tlaku

      -  čistite dlho, pomaly a s citom

  Aká má byť správna zubná kefka?

  • malá hlavička
  • husté vlákna
  • mäkka
  • rovno zastrihnutá

  Prečo mať mäkkú zubnú kefku?

  Aj napriek správnej technike, tvrdá kefka pri čistení zubov vyvíja nadmerný tlak na ďasná a ďasnový žliabok, čím ďasná postupne ustupujú a odhaľujú sa krčky zubov. Curaprox má práve preto kefku CS 5460, ktorá spĺňa všetky kritéria na správnu zubnú kefku a ako bonus majú ten najfarebnejší dizajn na trhu.  

  Curaprox na svojej stránke ponúka detailné inštruktážne videa (na konci článku), ktoré Vám ukážu ako správne čistiť zuby zubnou kefkou. 

  https://www.curaprox.com/sk-sk/spravne-cistenie-zubov-pomocou-manualu-zubnej-kefky

  Na prednáškach nám dookola opakovali, aby sme zabudli na umývanie zubov v kúpeľni. Hovorili: „Sadnite si na gauč, vyložte nohy, pustite film a vyčistite si zuby“. Len tak bez pasty, nasucho. Myslela som si, že je to vtip. No mysleli to vážne. Dnes im ďakujem za to, že nič lepšie ma naučiť nemohli. Okrem dokonalo vyčistených zubov je to vážne skvelá prevencia nepriberania z večerného chrúmania pred filmom. Vezmem kefku, zamestnané ruky, hlava, oči na telke a čistím. Odporúčam vyskúšať, ráno ma netrápi svedomie, koľko som toho večer zjedla 🙂 Aj keď už som sa aj v tomto vynašla. Najprv čo to zjem počkam hodinku a potom čistím 🙂 hlad je hlad 🙂 

  Hryzadielko od Curaprox

  Používam Curaprox už nejeden rok a vedela som, že to bude správna voľba aj pri deťoch. Je pravda, že ich hryzadielko je premyslené do detailu. Nosili sme ho vždy a všade, pripnuté držiakom na dudlíky. Okrem toho, že dokonalo padne do detskej ruky, má rôzne povrchy, dá sa dať do chladničky, pripomína kefku, má dokonca aj hrkálku. Pri synovi aj dcére malo najväčší úspech. Odporúčala som ho už pred týmto školením a určite ho budem odporúčať naďalej. Dvakrát odskúšané, dvakrát 100% spokojnosť.

  https://www.curaprox.com/sk-sk/deti-a-babatka

  Kefka CuraKid

  Ďalším plynulým krokom pre nás bola kefka Curakid, používali sme ju od úplne prvého zúbku. Spočiatku slúžila ako nové hryzadielko, neskôr ako plnohodnotná kefka. S ňou sa syn aj dcéra učili umývať prvé zúbky.

   Má malú hlavičku, husté vlákna, je mäkká a rovno zastrihnutá. Ideálna na detské zúbky. Ani dočisťovanie s touto kefkou mi nerobilo problém a inú som nepotrebovala.

  Curaprox Smart, Curaprox Single kefka a medzizubná kefka

  Teraz má syn 4 a pol roka a už sme prešli od kefky Curakid na kefku Smart a pridali sme aj Single kefku. Medzizubnú kefku som u syna používala už skôr, pretože ma zúbky blízko pri sebe a dosť často mu medzi nimi ostávalo jedlo. Naozaj by som bez nej nevedela vyčistiť zuby poriadne. Títo traja bojovníci chodia s nami všade. 

  Ako správne používať medzizubnú kefku:

  https://www.curaprox.com/sk-sk/ako-spravne-pouzivat-medzizubnu-kefku

  Tip pre začiatočníkov:

   https://www.curaprox.com/sk-sk/tipy-pre-zaciatocnikov-s-medzizubnou-kefkou

  Ako správne používať Single kefku:

  https://www.curaprox.com/sk-sk/cs-single-solo-technika

  Teraz sa strašne teší, že už si umýva zuby s „dospeláckou“ kefkou a k tomu ma ešte Single, čo je preňho úplná novinka.

  Úžasnou pomôckou a skvelým motivačným nástrojom je detekčný roztok, u nás prezývaný fialová vodička. Nielenže ukáže, kde si zuby čistíme najmenej, poprípade vôbec, ale je skvelým pomocníkom v tom, aby si deti zúbky očistili od „špiny“ samé, pretože s jeho pomocou je špinu vidieť. Detekčný roztok vyskúšajte nielen na deťoch, ale aj na sebe a zistíte, kde je potrebné zuby umývať lepšie, ktoré miesta nevynechať, čomu venovať pozornosť.

  Najprv sme si ukázali v kúpeľni pred zrkadlom, ako sa zúbky čistia, teraz si on umýva zuby sám a raz denne mu čistím zuby ja. Na gauči pri rozprávke, v posteli pred spaním, popri tom sa rozprávame, smejeme, sme spolu.

  Motivácia je základný kameň úspechu.

  U nás zabralo „ja tebe, ty mne“, hlavne keď bol syn menší a teraz to zaberá aj pri dcére. On umýval zuby mne, ja jemu. Neskutočná zábava, ale pozor na poranenia, deti nemajú taký cit 🙂. Vekom je deti potrebné motivovať viac a viac. A tu mi pomohli nálepky. Malé, nenápadne slniečka a mesiace, ráno a večer. Neverili by ste, ako niečo tak jednoduché splní tak veľký účel. Umyjeme ráno, nalepíme slniečko, vyčistíme večer, nalepíme mesiačik. Zaberá rovnako na dvojročné aj päťročné 🙂. Ešte len začnem čistiť a syn sa už pýta, či dostane nálepku. Dcéra ešte sem tam protestuje, no ako náhle spomeniem, že si môže nalepiť nálepku vydrží čistenie zúbkov s úsmevom. 

  Môj tip ako použiť nálepky: 

  Čo všetko nás cez víkend naučili sa odfotiť nedá, ale napíšem Vám aspoň krátke zhrnutie toho, čo by sme si mali my všetci pamätať:

  • čistý zub sa nekazí
  • baktérie (v ústach) + cukor + čas = zubný kaz
  • zubná kefka má byť : hustá, mäkká, rovno zastrihnutá, s malou hlavičkou
  • kefka sa drží ako pero
  • medzizubná kefka: pružné a jemné vlákna, tenký drôtik, správna veľkosť
  • zuby sa neumývajú tesne po jedle (počkať minimálne jednu hodinu)
  • používať medzizubnú kefku je nevyhnutné (najčastejšie kazy sú v medzizubných priestoroch)

  Ďakujem spoločnosti Curadent Slovakia s.r.o. a celému tímu Curaproxu za nápad a zrealizovanie tohto vzdelávacieho pobytu. Veľká vďaka samozrejme aj MDDr. Adamovi Mikušovi, MUDr. Melánii Serafinovej a PhDr. Zuzane Serafinovej, PhD. za trpezlivosť, ochotu, za zodpovedanie každej jednej otázky, za rady a za to, že ma naučili starať sa o naše zuby lepšie.

  lalai
  20. feb 2017    Čítané 231x

  Allergika útočí 🙂

  Nečakala som zázrak na počkanie ani nevídane zlepšenie, viem s čím bojujeme (a nie len my). Ale dúfala som, verila, že možno zaberie, pomôže, zlepší.  Ak nie každému členovi rodiny, tak aspoň tým najmenším.

  Na čo daný krém slúži som sa dozvedela z obalu, ale bola som trošku v rozpakoch s čím začať, a tak som si najskôr preštudovala stránku Allergiky nech teda mám jasno.

  Naozaj som poctivo krémovala od prvého dňa a čakala na výsledky.

  Najmladší člen rodiny našťastie netrpí AE. No bojovali sme niekoľko týždňov s extrémne suchou a drsnou pokožkou v oblasti lakťa, predlaktia a tricepsu. Natierala som to pravidelne  kadejakými overenými prostriedkami od čistej modrej indulóny po kokosový olej, ale stále sa to nezlepšovalo. Allergiku som začala testovať hneď v ten deň ako nám ju doniesol kuriér.

  Kombinované balenie ALLERGIKA - HYDROLOTIO SENSITIVE a ALLERGIKA - LIPOLOTIO SENSITIVE

  S malou dušičkou som večer natrela dcére ruky s ALLERGIKA - SENSITIVE  DUO  Body lotions a to konkrétne s krémom s nápisom Preventive. 

  Vôňa neutrálna, bol jemný, vláčny, pekne sa rozotieral a vpil do pokožky. Ráno som neočakávala žiadnu zmenu, predsa len jedno použitie. Na moje prekvapenie zmena prišla. Dovolím si povedať, že maličká mala 70% - né zlepšenie oproti večeru. Keďže tie suché a drsné miesta neboli extrémne viditeľné, skôr na dotyk nepríjemné a suché, chytala som ruky z každej strany a neverila, že to predsa len zabralo. Takže som to teda začala natierať ráno a večer pravidelne každý deň. Do 3 dní ani stopa po suchej a drsnej pokožke. Hurá 🙂 Natierať som zatiaľ neprestala, pokračujem a vždy po sprchovaní jej rúčky natriem 🙂 Pomohol aj na líčkach, na ktorých mala, netuším aký, problém, netušil to ani lekár na kožnom... Predtým ako sme začali testovať, sme s tým bojovali asi 3 týždne a nemali sme veľké zlepšenie (pred a po aplikácii krému od Allergika - rozdiel 2 týždne). Po tejto skúsenosti môžem povedať, že u nás na suchú a drsnú pokožku 100% úspech.

  Syn je horší prípad máva AE + kožné ochorenie tzv. Folikulárna keratóza - keratosis pilaris - sú to také malé vyrážky zvyčajne na stehnách vpredu a tricepse, môj syn to má aj na líčkach. V zime horšie, v lete lepšie, máva to veľké percento populácie. Spolu s AE je to však dosť nepríjemná záležitosť. Na toto kožné ochorenie mu krém nepomohol, ale to som ani nečakala. No aj napriek tomu som mu tvár, ruky a nohy natierala každý deň, pretože máva pokožku suchú a takú šupinatú a takto bola aspoň jemnejšia a hydratovaná. Avšak, na miesta kde mal momentálne ložiská AE zabral vcelku slušne. Pekne ich stiahol a po pár dňoch ustúpili. Striedala som krém Preventive a Acute podľa toho v akom stave mal momentálne ekzém (pred a po - rozdiel 3 dni)

  Krém používal aj manžel na ruky pretože máva alergiu na chlad a pri nižších teplotách ma okamžite ruky suché a popraskané, hlavne medzi prstami, začervenané, niekedy má kožu až prasknutú. Tento stav to nezlepšilo na 100% ale zbavilo ho to pocitu svrbenia a kožu nemal takú tvrdú a napnutú.

  http://allergika.sk/allergika-sensitive-duo-200-ml.html

  Dermifant - DETSKÝ KRÉM

  Tento krém som skúsila raz na tvár, keď sme šli von a bolo pod nulou. Urobí pekný film na pokožke, čím ju ochráni pred chladom. V tomto smere super 🙂 Aj napriek tomu, že je bez parfémov, ma mierne odrádzala jeho vôňa (mne osobne nevoňal), a preto som ho používala potom už len pod plienku 🙂 A musím povedať, že tu splnil čo mal🙂

  http://allergika.sk/allergika-dermifant-detsky-krem-100-ml.html

  ALLERGIKA - ČISTIACA EMULZIA

  Táto záležitosť bola čisto moja 🙂 Problém suchej pokožky na tvári mám už, ani neviem ako, dlho. Chcela som rýchly efekt, a tak som to zobrala raz dva, používala som to ako čistiacu vodu aj ako hydratačnú masku 🙂 Neodporúčam odličovať oči lebo mňa veľmi štípali. Na zvyšok tváre super pozbieralo celodennú špinu a potom pekne hydratovalo. Osobne vidím také 80% zlepšenie, takže pokračujem v používaní a pevne verím, že to bude časom aj 100% .

  http://allergika.sk/allergika-cistiaca-emulzia-200-ml.html

  Musím poďakovať spoločnosti Allergika a Modrému koníku za možnosť testovať niečo nové a hlavne za to, že to pomohlo. Nemuselo na všetko, ani som to nečakala a aj keby to pomohlo len dcérke na ruky, už to by som brala ako veľký úspech. Za nás môžem odporučiť hlavne kombinované balenie ALLERGIKA - HYDROLOTIO SENSITIVE a ALLERGIKA - LIPOLOTIO SENSITIVE úplne na všetko od suchého, drsného, popraskaného až po AE 🙂