Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  larochka
  26. mar 2018    Čítané 125x

  Ako spomaliť čas s Vichy Slow Age nuit a ešte si potešiť zmysly

  Nebudeme si klamať. V istom veku sú už prehrešky voči staroslivosti o pleť skôr ako ruská ruleta a niekedy ani dobrý spánok nestačí.  Aj preto je starostlivosť o moju pleť jednou z priorít, kedže chcem starnutie oddialiť a čím dlhšie si udržat mladistvý vzhľad. Mám totiž teóriu, že žena sa ma páčiť hlavne sama sebe a robiť si tým radosť.

  Nesmierne ma teda potešilo, keď si ma Modrý Koník vybral na testovanie krému  Slow Age nuit od Vichy, lebo moje police v kúpelni sa síce prehýbali produktami starostlivosti o pleť, ale Vichy výrobky tam neboli. Čo bola chyba.

  Keď prišiel kuriér, s radosťou som sa pustila do vybaľovania a ovoniavania. Flakón ma zaujal na prvý pohlaď. Krásna teplá zelená farba, evokujúca nový začiatok a tvar flakóna, ktorý vám padne tak akurát do ruky. No keď som otvorila viečko, nevedela som prestať inhalovať tú nádhernú prírodnú vábivú vôňu. Tešila som sa na teda večer, keď sa pustím do testovania. 

  Pleť som si pred prvou aplikáciou predpripravila peelingom a krém použila ako masku (čo je mimochodom geniálny nápad mať dva výrobky v jednom). Druhá vec po vôni, ktorá je na tomto produkte veľmi atraktívna, je karamelová farba a gélovo-zamatová konzistencia. Pri aplikácii som mala dojem, akoby ma niekto hladkal hodvábnou šatkou. Farby krému sa však netreba báť, pretože rýchlo vsiakne do pokožky.

  Ďalšie dni som už používala Vichy NUIT Slow age ako krém. Pre lepší účinok som krémik podporila masážou tváre a na pleti som mala veľký pocit ľahkosti. Po dvoch týždňoch testovania badám, že moja pleť je rozjasnená a budím sa s viditeľne hydratovanou pokožkou. Ráno som pokračovala v mojej štandardnej starostlivosti, ale počas dňa som mala dojem, že make-up vyzerá na mojej tváry o niečo lepšie... 

  Nedalo mi, a preto som zablúdila do lekárne poobzerať sa aj po ďalších vychytávkach od Vichy, a odniesla som si domov rovno dva výrobky, nočný peeling na nedokonalosti pleti a jemné vrásky a liftactive sérum s vitamínom C.

  Mám pocit, že takú dobrú pleť som už dlho nemala (vynechajúc detské časy 🙂 ). Vichy Slow Age nuit je ideálny produkt pre zaneprazdnenú ambicióznu ženu, o ktorej pleť sa postará aktívne v noci, keď už spí.

  larochka
  22. aug 2014    Čítané 0x

  Tepla strava pre deti z pohľadu čínskej medicíny

  V prvých 3 rokoch reaguje trojitý ohrievač velmi citlivo na chlad a nevhodnú stravu, pretože ešte nie je dozretý. Práve preto sú teplé jedlá a teplé nápoje pre malé deti tak dôležité. V tejto dobe sa ďalej buduje základná konštitúcia dieťaťa pre neskorší život.

  Trojitý ohrievač môžeme u malého dieťaťa podporovať zvonka vlneným odevom (pod vlnou musí byť stále vrstva bavlny) a zvnútra teplými jedlami a nápojmi. Potraviny volíme skôr neutrálne alebo teplé. Dojčatá môžu namiesto materského mlieka dostať zmes mlieka, obilnín a medu. 

  V zime je lepšie zdržanlivo komzumovať jogurt, južné ovocie a šťavy. Anémia môže mať príčiny v nesprávnej funkcii stredného ohrievača, napr. ochladenie, spôsobené prílišným množstvom vitamínov. Banány sú sladko studené, určite nie vhodné ako každodenná potrava malého dieťaťa.

  Ako prvá kaša je vhodné pšeno a kukurica, ktorá posilňuje stredný ohrievač. Ovos a sladká ryža (druh ryže, nie osladena biela ryža) ohrievajú pri chlade. Mrkva, sladké zemiaky a tekvica hokkaido, podusená s trochou olivového oleja, chutí väčšine detí. Aj žĺtok im prospieva. Príliš mnoho celozrnných kaší môže vyvolať nafukovanie a hromadenie vlhkosti, pretože malé deti nemajú úplne vyvinutý tráviaci trakt. Prvé 3 roky dieťaťa sú fázou hlienu a to znamená, že sa ho môže tvoriť viac ako je prospešné, napr. pri prílišnom pití.

  Sladká chuť je u malých detí v popredí. Majú veľmi veľa čchi a preto potrebujú sladké potraviny, aby sa mohli uvoľniť. Záujem o ďalšie chute sa dostaví neskôr. V lete deti môžu piť namiesto sladkých štiav, ktoré tlmia chuť k jedlu, pramenitú vodu, jablkový, ibiškový alebo ovocný čaj. Pri vyrážke väčšinou pomáha ochladzujúci mätový čaj.

  Tradiční čínske učení o zdravé výžive (Martha.P.Heinen)

  larochka
  18. aug 2014    Čítané 0x

  Prekvapenie na druhú²

  Minulý rok mi moj gynekológ oznámil, že na 100 percent prirodzene neotehotniem. Na odľahčenie poznamenal, že niekedy aj motyka vystrelí a na svojom vlastnom vtipe sa pobavene zasmial. Do rúk mi popri tom dával informačný leták o umelom oplodnení a výmenný lístok pre partnera na spermiogram. A keďže mám 5 mesačnú dcerku, asi viete ako tento príbeh skončí... Dnes sa pobavene smejem ja jemu. 

  Začalo to tým, že nikdy som nemala pravidelnu menštuáciu, ale pravdu povediac som si z toho ani nerobila ťažkú hlavu. Mojej mame sa cyklus upravil tiež až po 2 pôrodoch. Zbystrila som až vtedy, keď som až 11 mesiacov cyklus nedostala. Vďaka mojej "úžasnej" košickej lekárke, som však ani po vyšetrení nedostala odpoveď v čom je problém, len som ticho odišla s predpisom na antikoncepciu v ruke. Pre 17 ročnú pannu bola antikoncepcia naozaj skvelý nápad... A takto to šlo pár rokov. S antikoncepciou som mala aspoň pseudo-menštruáciu a v období, keď som si od nej chcela dať oddych som mala "menštruačné prázdniny". Keď som na ňu chcela zas nabehnúť, môj už bratislavský gynekológ mi musel pichnúť 2 vyvolávačky, aby som dostala nejaký náznak menzesu... Až on mi v mojich 23 rokoch povedal, že budem mať problém otehotnieť, pretože mám tenkú sliznicu, nízkopoloženú a dokonca malú maternicu, takže budem mať problém aj s donosením a moje vaječníky vypovedali službu. Do auta som vtedy nasadla s uplakanými očami a diagnózou PCO - polycysticke vaječníky alebo Stein-Leventhalov syndróm. Po nejakom tom pozviechaní sa, som sa snažila utešovať, že raz sa to predsa len podarí...

  A tak šli roky a keďže som nestretla muža, s ktorým by sme chceli dieťa obaja rovnako, nemala som si prečo robiť starosti. Som veľmi rodinne založený človek a o dieťatku a skvelom mužovi som snívala asi od 15.rokoch. A potom taký prišiel. Keďže však bol rozvedený a mal už dve deti, netlačila som na neho. Dokonca moja láska k nemu bola taká veľká, že by som vedela obetovať kvoli nemu svoj sen o dieťati. Však budem sa starať aj o jeho deti. Preto som bola nesmierne prekvapená, keď mi na moju otázku, čo by sa stalo keby som otehotnela odpovedal, že by bol ešte šťastnejší ako momentálne je. Samozrejme vedel o mojom probléme, ale povzbudzoval ma, že aj lekári sa mnohokrát mýlia a že on ma také kvalitné spermie, že prerazia aj pancier... Bol marec a ja som od minulého leta v auguste nedostala návštevu, ako inak, po vysadení antikoncepcie. Odmietla som už brať umelé hormóny, keďže neriešili podstatu problému a začala som sa orientovať iným smerom. Už dávno som bola fanatik do zdravej výživy a po niekoľkých hodínách študovania kníh, článkov, videí a rozhovorov som bola presvedčená, že zdravou stravou sa moje telo zmobilizuje. Počula som o tom ako sa onkologický pacienti vyliečili surovou stravou, dokonca v mojom blízkom okolí boli takíto ľudia, tak som viac nepotrebovala. 

  Šla som do toho naplno s taškou plnou prírodných doplnkov. Nechcela som to nechať iba na surovú stravu, ale študovala som čo všetko stojí za mojimi problémami. S pomocou čínskej medicíni som došla k tomu, že za mojou neplodnosťou stojí nevyživená krv a treba rozprúdiť krvný obeh a zvlhčiť črevá. Brala som ženský ženšen a peruánsky koreň maca, ktorý je prírodný regulátor hormónov, pupalkový olej, ktorý je potrebný brať iba v období od  prvého dňa cyklu do ovulácie, aby sa vajíčko mohlo zahniezdiť na sliznici maternice, pila som himalajsky čaj na chýbajúcu menštruáciu (to bol jediný "hriech" v "surovom období") a všetko som to dopĺňala spirulinou, chia semienkami, acerolou, sezónnou zeleninou a ovocím a pravidelným vysedávaním na slniečku. Bol prvý máj, lásky čas a moj prvý normálny a spontánny menzes po 10 rokoch! Bola som šťastná a zároveň hrdá na seba, že som to dala sama. Neskôr som už dodržiavala surovú stravu na 80 percent. Bola som si však vedomá, že nemôžem žiadnu bielu múku, cukor, mäso a výrobky z kravského mlieka. Som krvá skupina A a všetka tá strava by spôsobovala iba ťažkosti. U žien trpiacich PCO syndrómom je stále prítomný zápal v organizme a preto som sa musela vyhýbať strave, ktorá ma dráždi, či spôsobuje výkyvy v hladine inzulínu. 

  Potom prišiel júl. V noci sa mi snívalo o pozitívnon tehotenskom teste... Po prebudení som šla so zvláštnym pocitom do kuchyne po test, ktorý mi ešte ostal v dvojbalení. Po použití som si nejak automaticky hovorila, že je to len blbosť a chystala som sa ho vyhodiť do koša. Všetci vieme, čo prišlo. Nechcela som tomu veriť, že to prišlo tak skoro, ale vedela som, že to je pravda aj bez potvrdenia od lekára. Vtrhla som do izby k priateľovi, ktorý sa na mňa usmieval so slovami, však sme to chceli obaja. A tu sa žiaľ šťastný príbeh nás dvoch končí.

  Muž mojich snov sa zrazu zľakol pravdivosti svojich slov, že aj lekári sa mýlia a že jeho spermie sú fakt také kvalitné, že všetko prerazia... Teda, skončil sa keď ma vyhodil z domu v 3. mesiaci tehotenstva, keď som odmietla potrat...Ale to je na iný príbeh. Dnes som síce slobodná mamina, ale neopísateľne šťastná. Tehotenstvo som mala krásne - teda to obdobie, ktoré som strávila doma s mojom rodinou v Košiciach. Mimoriadne stresujúci prvý trimester som sa snažila vyvážiť relaxačnými cvičeniami, pozitívnymi afirmáciami, pomalým a hlbokým dýchaním, zdravou stravou a radosťou z mojho rastúceho bruška. Ubezpečovala som moje malé dievčatko, že napriek všetkému sa nemúsí báť prísť na tento svet, že urobím všetko preto, aby bola šťastná, milovaná a že ju budem ochraňovať.

  A môj sen o dieťatku sa splnil...