Baby prosím vás. Mám 7 dňovú dcérku. Myslím si, že ju boli bruško a kvôli tomu nevie spinkať. Skúšala som jej pomôcť teplomerom, ale nevykakala veľa, no snažila sa. Neviete mi prosím nejak poradiť?
Daj probiotiká, môžeš skúsiť Espumisan, Coliprev.Ale niektoré deti nespia aj keď im nieje nič, dcéra nespala, nič ju nebolelo, syn bol kolikovy, to bolo strašné
Treba masírovať bruško, pokiaľ nezaberá, kúp rektálne rúrky, tým jej pomôžeš, vyprdká sa a bude spokojná ... a nie, rektálna rúrka nie je návyková, moja dcéra na nej fungovala 4 mesiace ...
Ak ju dojcis, nechaj si ju stale na prsniku, pripadne skus nosic, moze pomoct.
A keď nepomôže nič z toho, čo baby písali, možno jej ozaj nič nie je, len to sú také začiatky, ktorými si bábo musí prejsť....náš mal taký prvý mesiac, po večeroch nespal, placlivy bol, všetko sme skúšali - probiotiká, Espumisan, dokrmit po kojeni či nie je hladný, nosiť či neodgrcne, rúrku sme neriešili, lebo kakal do každej plienky....postupne sa to zlepšovalo a okolo 5-6 týždňov spokojne babo
Pozri si video : ako vyprdiet kojenca ma mojevideo
Neribila som to az tak poctivo ale fungovalo
Poloha na tigrika alebo bicyklovať s nožičkami. To, čo sme kedysi robili v škôlke.
Masírovať bruško alebo nožičkami pocvicit. Pupok masť,espumisan, sab simplex,coliprev. Je ešte na to dobré,keď nezaberie nič iné
Espumisan L som dávala mojej niekoľkokrát za deň a plus pupik masť, cvičiť nožičkami a dajú sa kúpiť nahrevne vrecúška s jadierkami,tak to pokladať teplé na bruško,postačí však aj možno nazehlena tepla plienka,len treba dať pozor,aby nebola príliš horúca a nepopalila bábätko,my sme sa doma skoro do 3 mesiacov mordovali s bolesťou bruška u menšej dcéry,traviaca sústava sa ešte musí dovyvijat,potom býva už lepšie 🙂
Co znamena nevie spinkat?
Skus ju davat spat v polohe na brusku (aj na tebe napriklad) ak ma prdkat, tak takto bude isto
Ak ju bolí bruško to vieš zistiť,že malinká je v takom kŕči,že si tie nožičky, veľmi ťahá k sebe, celá je červená a ten plač je taký výrazný, úplne iný ,ako keď je len hladná...ale ak je skôr taká mrzuta, možno potrebuje len polaskat, potrebuje ťa cítiť, alebo je hladná, pokakana ...Na to bruško sú všelijaké probiotika biogaia, espumisan, sab -simplex,podľa toho čo zoženieš v lekárni a teda masírovať bruško olejčekom na bolesť bruška ....
Coliprev bol u nas zazrak.
Skuste pomasirovat brusko alebo ju dat este odgrgnut aj vtedy vie potrapit bruško...my sme.pouzivali Pupik na brusko ... ale vacsiniu bolo treba len odgrgnut 🙂 aj pol hodku som ju nosila dokym si neodgrgla