#vyvrtnuty členok..dievčatá, dcera 7 r. často vyvrtnutý členok, pred 2 mesiacmi tiež opuch/vyvrtnutie, boli sme u lekára a robili RNG a že stačí oddych a mala len obväzy, necvicila na TV. V piatok kráčala dolu schodmi a úplne z ničoho nič spadla a členok opäť opuchnuty, má obväz a octsnovu masť. Tentokrát sme nešli k lekárovi. Prosim Vás, máte niekto skúsenosť, že keby jej tam dali dlahu..sadru, že to uz bude OK? Ten členok mala uz opuchnuty 5x, čo zle stúpila alebo sa len tak ‘vyvrtne’Chirurg mi vysvetľoval, že niekto má take slabšie kosti?? Dakujem.
Skúšali ste textilnú bandáž na členok?
A pomôcť by mohli aj vložky do topánok, ktoré zdvihnú / podporia klenbu a tým aj správnu polohu členku. Existujú aj cviky na spevnenie.
Určite to treba riešiť, lebo v prípade opakovaných problémov sa jej postupne vychýli držanie tela a bude mať problémy do konca života.
hlavne, čo musi robiť , je šetriť si ho. A to tak, že si ho doma bude fixovať, tymi textilnými obväzmi, doma vykladať nohy, teraz jednoznačne chladiť a noha vyložena. A keĎ odpuchne, cvičiť a spevňovať , sú na nete cviky . Dávajte si na to pozor, lebo potom sú s tým problémy.
Dakujem,
@lucka_ke
@viestta Videl by to na RNG? Lebo minule sa stalo to iste a mame len obväz.
@tanyan Má textilnú bandáž a octanovu masť.
@laurikagab môj otec veľa športoval a mal presne s týmto problém, doktor mu poradil vždy pred športom členok zabandazovat, potom už to bolo ok
@laurikagab tesne po uraze to treba bandazovat/orteza na cca 3 tyzdne nech sa zhoji akutne poranenie a odlahcenie koncatiny, vynechat sport na tu dobu zhojenia. Nasledne konzultovat fyzioterapeuta kvoli posilneniu svalstva okolo clenka. Zjavne ked ma opakovane vyvrtnutie tak vazivo je menejcenne/roztiahnute. Ak sa to bude opakovat casto, tak potom chirurg.zakrok.
@daren1
@janickacrazy
@elenkaba Dakujem, dcera tancuje..skúsim poriešiť toho fyzioterapeuta. Bandazujeme, len sa musím opýtať na tu ortezu.
@elenkaba mozem toto objednat a nech to zatiaľ nosí?
@laurikagab bandazovat alebo ortezu ale iba po akutnom uraze 3 az 4 tyzdne max, mimo urazu nie, lebo to by sa este svalstvo viac oslabovalo.
@laurikagab môže to súvisieť s tancom, dcéra tiež spoločenský tanec

skôr oslabené väzivo, ktoré to drží pokope, možno by som pýtala ortézu (nie sadru) kým sa to spevní a kľud, nechodiť veľa