Baby skúsim tu.... Potrebujem poradiť pri cestovaní s dieťatom s matkou no bez otca. Nežijú spolu... Je potrebný súhlas otca na vycestovanie dieťata do zahraničia s jeho súhlasom ? Ďakujem
Ja som cestovala aj ako vydata aj ako rozvedena a nikde (ani Tunis, Egypt ci Turecko) odo mna nikto nic nepytal. Ale mam rovnake priezvisko ako deti.
Zato sesternica ma syna, ktory ma priezvisko po otcovi a na Viedenskom letisku mala problem, musela vysvetlovat, kto to dieta je. Nastastie bola pripravena a mala so sebou rodny list aj suhlas otca s cestovanim v anglictine.
pre krátkodobý pobyt - napr. dovolenka v podstate nie (pokiaľ zrovna vtedy nemá dieťa určený s tyk s otcom čo by on potom mohol na úrade riešiť) - hoci niektoré krajiny to vyžadujú Pri dlhodobom pobyte - nad 90 dní - už áno. So synom som cestovala všade bez súhlasu, ale mali sme aj "problémik" v NL na letisku kde to chceli - nakoniec nás pustili. Vlastne až vtedy som sa dozvedela, že to skutočne do niektorých krajín treba🙂
Ja som vzdy s dcerou cestovala bez suhlasu jej otca.