Ahojte zienky, viete mi poradit. Mala nema sopliky, nekasle...ale vzdy ked zaspava-pocas spanku pocujem ako keby mala plny noc, tak divne chrci ale chrapka. Ked sa jej to vsak snazime odsat nic nejde...akoby to mala hore v dutine. Tusite co by to mohlo byt? pripadne ako to sa toho zbavit? dakujem
@lalinko2010 neboli sme zatial kedze ziadne problemy nemame nastasite, je zdrava...len to chrapanie mi nejde do hlavy
Aj ked nema problemi asi nosne mandle,pre istotu by som ju zobrala na orl
Chrapanie a aj dychanie ustami je casto znakom polypov - nosnej mandle.
Syn to mal, on tiez chrapal. Na ORL dal dr. synovi sprej a povedal, ze podla vsetkeho to zaberie, plus kombinacia, ze sa pomaly otepli (to uz bol januar alebo februar). A naozaj, na kontrole bolo potom vsetko v poriadku.
Ja by som tiez odporucala ist na ORL.
moze byt, ze kvôli tomu zle spava? je kojena ale kazdu chvilu je hore ako keby mala zle sny
@lilinka17 problém je to chrápanie, treba to dať vyšetriť.
@ichbinich nasonex je na alergiu, ten beriem ja a mne zabral ale drobcovi nie, ten ho mal.
nemusi to byt nic vazne toto presne mal minuly rok moj syn (vtedy mal cca 2-2,5r). som si pripadala ako hypochonder u pediatricky aj na orl🙂 a vies co mu zabralo,kvapky vytazok grepovych jadierok....posilnili se imunutu a bolo. skusala som mu davat sinupred solmucol a podobne odhlienovacie sirupy, u na s to nepomohlo len z casti. ja som taketo funenei najviac pocula ked sa kojil.
@zuzana3114 presne, a ona ako keby zadrzala dych a co najviac sa chcela napit mlieka, potom sa odpoji nadychne a znovu pije mlieko. a nos ma fakt cisty
@lalinko2010
Aha, OK, tak som ten nasonex asi videla niekde inde a preto ma obrazok poplietol...
Ale casto sa tie polypy/nosne manlde vytratia aj same...
@lilinka17 nám detská dávala ešte homeopatiká že sú do nosa, vraj zmenšujú mandle, neviem. netreba mať obavy, pokiaľ dobre spí, nevadí jej to. tak je to ok.
@lalinko2010 praveze je kazdu chvilu jhore
@lilinka17 ale isto nie kvôli nošteku alebo hej?
@lalinko2010 to keby som vedela, obcas velmi zachrapne a nato sa zobudi ale skor sa mi zda ako by mala niekedy zle sny, + este stale je kojena-mozno aj to je dovod. Proste noci mame katastrofalne, niekedy je hore aj kazdu hodinu. Ked som to spominala doktroke povedala, ze ju mam odstavit
Ak je to krátkodobé, stačí pár dni zvlhcovat vzduch aj sliznice v nosiku, aby opuch ustúpil, ak je to dlhodobé, krčny lekár vam dá pravdepodobne kortikoidny sprej na odpuch. Dcéra tiež chrapala, lieky nepomohli, ked sme vybrali obrovsku nosnú mandľu, chrapanie prestalo, ale tam boli hlavne problémy s tekutinou v uskach, preto došlo až k vybratiu nosnej mandle
@lilinka17 na jednej strane má lekárka pravdu, odstaviť ale to sa musíš rozhodnúť sama, ona sa odstaví aj sama.
@lilinka17 my sme dávali aj morskú soľ do hrnca a potom ten hrniec do izby a to sa dobre vyparovalo.
@lalinko2010 ja uz tomu ani velmi neverim. ja uz mam toho tiez dost pravdu povediac, cela som ocumlana, nespala som ani nepamatam, len jej robim dudel. Uz je dost velka na odstavenie ale on aje cisty zavislak! minule som uz po dovch hodinach mala dost a som si povedala uz ti nedam mlieko, revala vyse hodiny kym sa nezacala dusit. zufala som
@lilinka17
Ja som mojich zavislakov kojila oboch do 2,5 roka. Kadzeho som odtsavila s inou fintou. Zachvilu musim bezat domov, ale v skupinka dlhodobe dojcenie (uz tam nie som) som so napisala - skus si ten moj prispevok najst.
A ano, aj moji boli schopni revat ako o dusu, ked som nedala cuckat ☹
neboli ste na ORL? podľa všetkého má zväčšenú mandlu.