Janka Malaga, aktívna a energická mamička, iniciátorka projektu Mama, mňam a spoluautorka receptov rovnomennej knihy, sa s nami tentokrát podelila o recept na univerzálne cesto pre všetkých nás, lenivcov a zábudlivcov, ktorí viac receptov v hlave neudržia.


Sleduj Janku Malagu a ďalšie blogerky v seriáli Mama, mňam na stránkach Modrého koníka a získaj lepší prehľad o tom, čím nakŕmiť hladné krky Tvojich drobcov. A nielen to. Janka má možno aj pre Teba odloženú knihu Mama, mňam, ktorá obsahuje až 101 fajnových receptov pre mamičky a oteckov najmenších detí.

Recept z videa na univerzálne a rýchle cesto:

(vhodný pre každého staršieho ako 10 mesiacov)


230g múky (napr. kombinácia špaldovej bielej a celozrnnej)

1 bal. prášku do pečiva

vanilka alebo vanilkový cukor

2 celé vajcia

70g roztopeného masla

350ml (alebo viac podľa potreby) plnotučného mlieka


Premiešajte suché suroviny a postupne k nim pridajte mokré. Rýchlo vypracujte hladké a polotuhé/polotekuté cesto, ktoré môžete použiť napr. na vafle, nekysnuté lievance, rýchle detské piškóty na "žužkanie" pre každého.


_________________


Ak chceš mať šancu pre seba získať jednu z kníh Mama, mňam, napíš do komentárov pod tento článok aké recepty Ti chýbajú v Tvojom receptári. Môže ísť aj o tip, nápad alebo námet pre mamičky z Modrého koníka alebo Janku Malagu. 


_________________


Jana Malaga


Janka stojí za agentúrou Content agency, ktorá zastrešuje projekty Mama, mňam, Asociácia blogerov, Bloger roka (každoročné udeľovanie cien najlepším slovenským blogerom) a Blogger academy. Janka je šťastnou matkou chlapca Riška.


_________________


Pozri si aj ďalšie diely seriálu Mama, mňam:


Mama, mňam (časť 1.: Polievka)

Mama, mňam (časť 2.: Palacinky, vafle, piškóty) - práve čítaš

Mama, mňam (čast 3.: Sviatočná ryba)


Dovidenia!

Ľuboš.


...pozri si celý obsah blogu Ľubošova kuchyňa.