Ak ste si niekedy chceli kúpiť motivačný diár a neurobili ste to - teraz je tá správna chvíľa! Vedzte, že doteraz ste o nič neprišli - ale teraz by ste prišli o veľa

Prvý pohľad:

Začnem hneď tým, čo upúta na prvý pohľad - obálkou. Je posiata drobnými symbolmi, ktoré výstižne zachytávajú svet zdravého životného štýlu. Činky, cvikla, karimatka, vitamíny, taška do fitka a veľa iného už hneď na prvý pohľad prezrádzajú, o čom diár bude. Priznávam, že oranžovú farbu v bežnom živote nemám rada, ale na tomto diári si inú ani predstaviť neviem. Okrem toho, že oranžová je farbou fitshaker-u, motivuje človeka k činnosti a oplýva optimizmom. Je fajn, že aj keď je určený pre ženy, nie je veľmi “cukríkový”. Aj veľkosť je taká “akurátna”, vojde do bežnej kabelky a myslím, že sa bude skvele vynímať aj na pracovnom stole Čo sa mi veľmi páči (a pri diároch vždy využívam) je integrovaná záložka - šnúrka.

Prvé otvorenie:

Hneď v úvode svojim podpisom spečatíte zmluvu samé so sebou Sľúbite si, že každý deň urobíte maximum pre to, aby ste naplnili svoje ciele - to je celkom fajn, nie? Okrem osobných údajov tu nájdete aj tabuľku, do ktorej si zapíšete aktuálne miery, váhu a iné. Praktické Hneď na prvej strane máte pred sebou svoje staré ja, ktoré budete po celý rok vylepšovať, nemusíte teda tieto miery hľadať doma medzi papierikmi, či v mobile (ako ja ), máte to pokope.

Ak ste už vo svojom živote zažili rozhodnutia niečo so sebou urobiť, no vždy ste predsalen zlyhali, je možné, že sa stala niekde chyba. Možností je viacero: buď ste mali nedostatok motivácie, zadefinovali ste si nereálne ciele alebo boli vaše ciele zadané nesprávnym spôsobom. Hneď na prvých stranách vás diár navedie na to, ako si stanoviť ciele čo najlepšie spolu s niekoľkými tipmi, ktoré vám pomôžu vytrvať, napr. nájsť si parťáka, vedieť sa odmeniť a pod. “Spoločne” s diárom si vypracujete bojový plán. Na ďalších stranách je návod na použitie tohoto diára. Je veľmi osožné si ho prečítať a postupovať podľa neho. Myslím, že si tým veľmi zvýšite svoje šance na úspech A o to predsa ide!

Tento diár nie je len o značení si dôležitých termínov a schôdzok (na ktoré je, mimochodom, priestoru dosť), ale obohacuje nás o mnohé nové vedomosti. Veľmi sa mi páči, že diár je orientovaný prírodne - berie ohľad na fázy mesiaca a s tým do istej miery súvisiaci aj ženský cyklus. Dozvieme sa, aký vplyv na náš organizmus má spln a čo sa deje v našom tele počas jednotlivých fáz mesiaca. Radí, ako počúvať svoje telo i dušu.

Diár je rozdelený na mesiace a týždne. Nájdeme tu teda prehľadný plánovač na každý mesiac, či termíny prázdnin (aj v ČR). Diár je plný “nakopávacích” citátov, rôznych návodov ako byť lepším, ktoré Vás prirodzene nútia povedať - koľká pravda v niekoľkých slovách. Nečudo. Sú to citáty fitnessiek športovcov a iných inšpiratívnych ľudí. Nájdeme tu tiež zdravé alternativy niektorých potravín (biela múka, vegeta, biely cukor…).

Ako teda vyzerá 1 mesiac v diári?

Na prvej strane vždy nájdeme priestor na stanovenie si konkrétnych cieľov na konkrétny mesiac. Každý mesiac obsahuje 1-2 recepty na nejakú skvelú fitness dobrotu. To, čo spapáme, treba aj vycvičiť, je tu teda aj do detajlov vysvetlený cvik na každý mesiac. Každý týždeň na nás čaká týždenný plánovač cvičenia, no pozor - aj so spätnou väzbou. Po každom týždni nájdeme zhodnotenie, v ktorom sa môžeme tešiť nielen z úspechov, ale poučiť sa aj z prehreškov. Každý deň sa nám stane niečo pozitívne, nájdeme tu teda aj kolonku na “úspech dňa”. Okrem menného kalendára so slovenskými a českými menami nájdeme na každý deň aj odporúčania o vhodnosti či nevhodnosti jednotlivých vecí (napr. pitie kávy, štiav, atď), či úkonov (kúpeľa, nanášania pleťovej, či vlasovej masky a pod.). Oceňujem, že vďaka diáru nezabudneme na veľa zaujímavých medzinárodných dní, ktoré súvisia s fitness svetom. Diár tiež obsahuje upozornenia na začínajúce súťaže, či výzvy. Každý mesiac obsahuje tiež pár slov od ľudí z fitness brandže, ktoré pôsobia taktiež veľmi motivujúco a povzbudivo.

Niečo naviac:

Diár obsahuje tiež sezónne tipy - ako sa popasovať s nádchou, či s inými jednoduchými zdravotnými problémami, ako naštartovať svoj organizmus po zime, čo jesť v lete, zoznam na dovolenku, ako na pitný režim, či kvalitný spánok, čo jesť na jeseň, aby sme boli fit, ako prežiť Vianoce bez kíl naviac, atď. V závere nájdeme spätnú väzbu za celým rokom, veľa zaujímavosti - napr. kolko kalórii spálime pri športe aj bežných aktivitách. Veľmi oceňujem priestor na zoznam prečítaných kníh a miesto na inspiratívne myšlienky. Taktiež je tu dostatočné miesto na dôležité kontakty.

Moje tipy na vylepšenie:

Keďže pri chudnutí ide s cvičením ruka v ruke aj strava, absentuje tu miesto na jedálniček priamo v diári. Veľkým plusom je fakt, že “zápisník jedál” ako prehľadnú pomôcku na dosahovanie svojich cieľov si každý čitateľ môže stiahnuť z internetu a vytlačiť, bolo by však praktickejšie mať to pokope v jednom diári. Ako som však spomínala, miesta na zápisky je dostatok, dá sa teda využiť aj na tento účel. Taktiež by som diár obohatila o jednoduchú tabuľku s kalórickými hodnotami jednotlivých bežne používaných surovín.

Celkové hodnotenie:

Diár je nabitý pozitivizmom, vierou v úspech a v seba samého. Obsahuje veľa zaujímavostí, ktoré padnú vždy vhod. Diár sa dá čítať aj ako kniha (vo vlaku, v mhd) pokojne aj každý mesiac. Je to ten typ publikácie, v ktorom si vždy nájdete niečo nové, prešpikovaný do posledného detajlu. Teóriu ovládajú všetci, ale pretaviť ju do praxe je ťažšie. Tento diár je priam určený na to, aby ste vďaka nemu naplnili svoje predsavzatia. Kto ešte váha, neváhajte. Je fakt skvelý!

Článok a oveľa viac nájdete aj na mojej fb stránke MOJE JEDLO https://www.facebook.com/MOJE-JEDLO-833897606636595/