Žienky poraďte nejaký fajnový koláčik so slivkami, okrem kysnuteho(nemám droždie). Starká mi priniesla za tašku a neviem co s nimi
klasicka bublanina len namiesto čerešni slivky bude to letne svieže štavnate...
Z kefiroveho mlieka, s posypkou akurat sa pecie
Ja robím bublaninu, len do cesta primiešam mak, navrch slivky a makovu posypku
Rychly babickin jogurtovy. A uz ho nemixujem-len poriadne zamiesam
Keď máš toho tak veĺa, môžeš z nich spraviť ešte napr.pečený čaj 😉
aj zamraziť môžeš
@jonki môžem poprosiť recept? Ďakujem
Ale uz ho robim tak ze zmiesam tekute prisady a krystal cukor ( davam len 70g) do toho zamiesam muku v ktorej uz predtym rozmiesan PDP a trosku soli. ( nevidim rozdiel, resp mozno je este lepsi-mne sa paci ked su v ceste take vacsie bublinky - predtym mali cesto jednoliatejsiu strukturu)

Jogurtov koláč (vygooglit), je to jak bublanina ale lepšie a dáš tam slivky a na vrch posypku