Žienky poraďte niečo s čím prečistím pracku. Vôbec mi prádlo nevonia keď ho vyberiem
Ja doporucujem hlavne skontrolovat si odtokovu hadicu, vycistit aj odpad za prackou.. a potom pracku jedna davka octu na vysoku teplotu a druha s krystalickou alebo aj obycajnou kuchynskou solou
V drogérii kupujem prášok na čistenie práčok
vyčistiť filter a kúpiť v dm čistič pračky, cca 2€.
Ocot ak máš novú pračku, tak veľmi neodporúčam, je to síce účinné, ale nové pračky s tým majú problém. Aj keď po jednorazovom čistení by sa nemalo nič stať (2litre octu naliať do bubna a spustiť program na 90°C, ak máš pračku, ktorá ti napúšťa vodu podľa hmotnosti obsahu, tak tam prihoď nejaké staré uteráky alebo plachtu alebo niečo).
Nepouzivas gel?
V lidl kupujem na cistenie pracky alebo v dm
do novsich typov praciek ocot urcite nie.
normalne kupit cistic praciek a ten pouzit.
Podľa mna je ocot blbosť, keď nalejem do bubna a zapnem pracku, tak prvé, čo pracka spraví, vypustí prebytočnú vodu a ocot je vcudu 🙂 aspoň moja whirpoolka tak robí
Ocot