Prosííím pomozte! Maly sa zachadza ked place ja sa v momente trasiem az tak sa onho bojim. Nejaku prvu pomoc? Som hotova uz kazdym dnom sa bojim viac 😢 trasiem ho,vezmem na dvor a ak nepomoze zaklonim potrepem jemne po chrbatiku a rychlo vratim do polohy. Co ak to nezaberie? PROSIM RADY akekolvek.
Jujj moja😞 aj moja Karinka sa zachadzala a to az tak ze modrela ale potom to samo po čase preslo,,,😒😒😞😞😞
Ja som sa jej prihovarala smiala na nu alebo chodila z izby do izby ..
@kattie1982
@tipado pane boze 😢
Ma rok aj jeden mesiac a v duhy den od narodenia som to prezila uplne zmidrel myslela som ze umriem absolutne som nevedela co s miminom robit ako prvorodicka.
@bibal123 ano skusim urcite lebo uz fakt neviem za kazdym spadnutim taky plac ze ho treba zachranovat a to nechodi este,co bude potom 😐
Čo viem ja tak tresnuť po zadku . Móže sa to zdat drasticke ale funguje to, to mám odskušane. Samozrejme v rozumnej miere. Ale určite to spomeň pediatričke či to netreba nejako riešiť ..
@jankakocanova skusam to janka 😐 nepomaha. Preto pytam radu ako zakricit jeho nic nezaujima proste namna pozera a nedycha
Ahoj,neviem ako silno sa vaš malý zachadza,ale našmu pomaha ked mu fuknem do tváre,ale nemozeš silno,len tak jemne a prudko a hned ho niečim rýchlo zahovorím..napr.vezmem ho k oknu a ukazujem mu vtáčiky (aj ked tam naozaj niesu 🙂 )len naš drobec to nema tak velmi strašne,je uz predsa starší,tak ho to uz pomaly prechadza..
Tato tema uz dnes ola. Oprskat studenou vodou
@lenka_nana ahaaaa no aj to skusim dakujem velmi
@katulienka34 neviem posudit ci silno ci slabo. Stvornozkuje ruka sa mu posmykne spadne na tvar zacne plakat dvihnem ho a nedycha
@matulyk11 hlavne musis ist k pediatricke nech mu spravia vsetky vysetrenia a pomerne kazdemu to prestane do 3 rokov ak je to len tym ze sa musi naucit plakat .Neboj len sa priprav neviem ci az tak ti zasiel ze omodrie ako keby odbadol a dostane krce. Len nesmies stresovat ale pekne hned fuknut do ust a rozpravat mu .Viem ze je to strach ale neboj prejde to .
@michaelamilan nesledujem velmi plochu ak by som si to vsimla nepytam o rady ale dakujem vodu skusim
@jankakocanova hmm tak skús robit to co ti radia mamicky
Ja som vtedy net nemala tak som robila to co mi radila mamima a svokra
Po case to samo preslo
Podrastla a uz tak neplakala
Ale tiez som sa velmi bala lebo je epi
@jankakocanova dakujem. Kazda rada nad zlato! Uz tie moje infarktove stavy nezvladam. To ani nie je mozne jak sa bojim onho.
@michaelamilan nivinka ☺ lietadlo? Wau ☺ to aj mne byde treba vodu. Este raz dakujem 😘
@matulyk11 myslim,ze ked sa rozplače,ze ako dlho trvá kedy chytí zase dych..nam naša dr vravela,ze zachadzanie u deti,nieje nič nebezpečne,ked som bola raz pri nej na konrolne,tak malý začal strašne plakať,hned som upozornila dr,ze sa zachadza a ona v klude len povedala,ze nič mu nebude,ze dych vzdy chytí,len to tak strašne vyzera,tak len vravela fuknuť a vziať na ruky a umojkať..🙂 Ale určite to možes svojej dr spomenuť.
@jankakocanova ano snazim sa ja to tu po roku pisem lebo mna az hlava boli tak sa zlaknem. Chcem to nejak zastavit unho moja mama mi hovori to maju niektore deticky. Len mna nezaujima ze maju niektore deticky ved nech place ved je dieta. A je normalne ze dieta spadne udrie sa place. Ale nedycha ? 😢😢😢 bojim sa ze ked ho nahmem a vratim spat uz casom nepomoze.
@matulyk11 pisem cez mobil jak debo 😂😂😂😂😂
A ano,svagrovej nala pri starte chytila histericky zachvat tak ju letuska poprskala studenou vod a mala bola pitom ok.
Ja som sa chodila schladit pod studenu ked maval maly ako babo "svoje dni" a ja uz nervozna apd a voda ma skludnila apokojna som sa zasa venovala drobcovi ❤
Niekedy to bo ozaj tazke 😢
@katulienka34 ano spomeniem. Zacne plakat vezmem ho a pozera na mna nedycha. Ja neskusam ze ako dlho nedycha. Zkaknem sa a robim vsetko aby sa nadychol. Mne sa to zda straaaasne dlho ze nedycha. To ako ked idem skusit pod vodu ako dlho vydrzim tak ten moj maly je rekord
Ja ti rozumiem moja
Mne tiez srdce puka ze deticku takto uz musia trpiet
Skúšaj všetko a casom prijdes nato co na neho zaberá
Hovori sa ze bodaj by si niic neskusila aby to prešlo samo od seba
Ale skús aj tie vyšetrenia mojko keby nieco😒
@michaelamilan musim si tym aj ja aj maly asi prejst 😐
@jankakocanova k lekarovi ideme v decembri skusim co babule pisu aspon do vtedy dufam ze to nic zle nebude. Mas to tazke si silna obdivujem ta
V každom prípade by si mala trošku popracovať na svojej reakcii. To,že spanikáris, celú situáciu len zhoršuje a uberá dlhocizne sekundy. Proste sa nádychni a šup riešiť to. Tu panika nie je na mieste. Každá matka má strach o svoje dieťa, ale keďže už vieš, čo ťa čaká, tak sa musíš naučiť riešiť to s chladnou hlavou. Lebo tvoja panika pridáva aj na panike maleho a vsetko sa to zhoršuje. Drzim palce.
@matulyk11 takk skus mu zavolat skor a povedz aky mas mate problém
Kazdy lekár vas zoberie skor bolo by potom na nom ze keby nieco on vas nevzal
Dakujem moja uz to nie je take zle ale objavuju sa nam stigmata a to momentálne riešime
(prejavy podobne epi ....lize si rucky a lakte gula ockami alebo si prekruca pusinku )
Acjh jaajjj
Ja to bohuzial uz zazivam pri 2dietatku:( a jedine co nam pomaha je fuknut do otvorej pusy a tak isto ako pise
@kattie1982 aj nam zistili to iste pri starsom a tak sme sledovany do 5 rokov a potom uvidime co dalej.a mensi este nevieme s nim som na kardiologii este nebola ale on place velmi malicko je to taky smejko
Moj satak dusil na piskote. Mu zabehla a nemohli sme vybrat. Ja panika. Staatie ze bol muz doma. I ked ja som nakoniec maleho chytila za clenky 🙂 a triasla dole hlavou. Uz mu modreli pery. Och ☹
Inac mu len jemne fuknem do tvare. Pripadne oprskat vodou. Nastastie sa nas silno nezachadza ☹
@blondiee83 mas pravdu uplne presme si trafila! A teraz .... ako na to .... ako to mam zvladnut
@adka_pajerska to ste lekarovi povedali ze sa zachadza a poslal na vysetrenie?
@adka_pajerska fuha. A co teraz? V poriadku je?
@blondiee83 ani ja nezvyknem panikarit praveze. Ale pri malom sa neviem ovladat. Boli sutacie ze prave ja ta zranena a slo mi o zivot som bola na nohach a okolo panikarili ja som vedela co treba. Ale ... boli to rodicia viem ako im bolo. No klobuk dole pred tebou. Lebo ja som hrdinka len vtedy ked sa to netyka mojho dietata
@blondiee83 nie nie .... v poriadku 😉 ja len ze sa dost bojim a dakujem aj tebe
@blondiee83 to budeme 😯
Z toho dieta vyrastie
Mojej tety to mala dcera
Vzdy s nou ukekala pod studenu vodu námocila jej ruky pod točku a pomohlo
Musis prist na nieco co s nim zatrase a on sa zamera na ine.
Pocula som ze aj deti poštipnu zacitia bolest a nadychnu sa.
Tato spominane dievca bolo az fialove..ked mala zachvat...nie anie sa nadychnut..prisla na ten postup pouzit vodu a uplne jej to postupne zmzlo
My sme to mali tiez, u nas pomohlo vzdy dat dolu hlavou. Nikdy netriast, fuknut do tvare. A urcite spomenut pediatrovi, nas poslali na kardiologiu a zistili dierku v srdiecku. Zachadzal sa od mala, teraz je uz dobre, dierka zrastla sama bez toho, sby nas museli operovat. Len sme este v sledovani.