neviete do kedy "platia" 1 a 2 centovky? Googlila som ale nasla som len ten datum 1.7. o obmedzeni pouzivania. Platit sa s nimi do kedy bude dat?
centovky zostávajú stále ako platné platidlo, sú v celej eurozóne. Len nákup sa zaokrúhľuje. Obchody sú povinné zobrať, ale môžu mať obmedzenie na množstvo mincí.
Musia ich brat všade...ale nemusia zobrať viac ako 50 ks takých mincí
dokonca som čítala nejaké usmernenie, že v prípade, že nemajú v pokladni dostatok 5-centoviek, tak môžu vydať aj 2 alebo 1.
MUSIA vziat,taktiež môžu vydať 1a 2 cestovky
Je to pravoplatne platidlo
@suzitok daj a nech zavolaju sefa a ten nech si nastuduje info z NBS:
https://www.trend.sk/spravy/zaokruhlovanie-kone...
@opica_skorica ďakujem 👍
Ževraj do konca roka sa bude dať nimi platiť, hovorila minule jedna predavačka, tak neviem...
Tiez ma to zaujima, akurat v piatok mi odmietli v obchode zobrat