icon

neviete do kedy "platia" 1 a 2 centovky? Googlila som ale nasla som len ten datum 1.7. o obmedzeni pouzivania. Platit sa s nimi do kedy bude dat?

avatar

Tiez ma to zaujima, akurat v piatok mi odmietli v obchode zobrat

26. sep 2022
avatar

centovky zostávajú stále ako platné platidlo, sú v celej eurozóne. Len nákup sa zaokrúhľuje. Obchody sú povinné zobrať, ale môžu mať obmedzenie na množstvo mincí.

26. sep 2022
avatar

@suzitok musia zobrat.to v akom obchode?

26. sep 2022
avatar

@andrea_82 zaujimave, mne v lidli nevzala 5centov (2+2+1) 🤔 no dnes tam idem zase 😁

26. sep 2022
avatar

@datanka Lidl, ze to neberu uz

26. sep 2022
avatar

@suzitok akoze nie?povedz predavacke,nech si nevymysla svoje vlastne pravidla😄robim tam.brat ich musime,jedine ich nevydavame,lebo ceny su na konci nakupu zaokruhlene

26. sep 2022
avatar

Musia ich brat všade...ale nemusia zobrať viac ako 50 ks takých mincí

26. sep 2022
avatar

dokonca som čítala nejaké usmernenie, že v prípade, že nemajú v pokladni dostatok 5-centoviek, tak môžu vydať aj 2 alebo 1.

26. sep 2022
avatar

@andrea_82 ano je to tak

26. sep 2022
avatar

MUSIA vziat,taktiež môžu vydať 1a 2 cestovky
Je to pravoplatne platidlo

26. sep 2022
avatar

@datanka ďakujem, dnes tam idem na nakup, tak skusim dat 😁
Nechcela som tam robit problém, kedze som si nebola ista, ako to je

26. sep 2022
avatar

@suzitok daj a nech zavolaju sefa a ten nech si nastuduje info z NBS:
https://www.trend.sk/spravy/zaokruhlovanie-kone...

26. sep 2022
avatar

@opica_skorica ďakujem 👍

26. sep 2022
avatar

Ževraj do konca roka sa bude dať nimi platiť, hovorila minule jedna predavačka, tak neviem...

26. sep 2022