Údržba kočíka: Ako na to? 😎

  Ahojte, baby. Blíži sa síce letné obdobie, ale o kočíky sa treba starať pravidelne, najmä, ak nás čakajú nejaké búrky, potom blato, samé kaluže…veď to poznáte 😏. Kočík síce môže byť vyrobený z kvalitných prémiových materiálov, ale ak sa oň nebudete starať, jeho kvalita a funkčnosť sa rýchlo zníži.

  Čo teda budete potrebovať?
  - handrička z jemného mikrovlákna (aby nepoškriabala konštrukciu kočíka),
  - voda,
  - čistiaci prostriedok,
  - silikónové mazivo,
  - pumpa (v prípade nafukovacích kolies).
  - prací prášok.

  Údržbu sme rozdelili do dvoch ketgórii:
  1. Každodenná bežná údržba kočíka
  Aj keď vieme, aké je to náročné, keď sa s našimi pokladmi vrátime domov (v prvej chvíli nevieme, kde nám hlava stojí - vyzuť, vyzliecť, hygiena, ,,som hladný", atď 🙂), určite by sme si mali nájsť 5 minút času na údržbu nášho tátoša pri viditeľnom znečistení:
  - umyte čistiacim prostriedkom kovové a plastové časti jemne navlhčenou handričkou (POZOR: Nepoužívajte drsné čistiace prostriedky, ktoré poškodzujú podvozok.).
  - pri znečistení časti poťahovej látky je potrebné vyčistiť jemne navlhčenou handričkou menšie znečistené plochy poťahu a rukoväť kočíka.
  - pri skladaní kočíka sa uistíme, či kočík nie je premočený a nie je potrebné ho vysušiť.

  2. Pravidelná hĺbková údržba kočíka
  Takýto typ údržby je potrebné naplánovať v pravidelných dvojtýždňových alebo aspoň mesačných intervaloch:
  - úkony z pravidelnej každodennej údržby,
  - kolesá a konštrukciu je potrebné z času na čas premastiť olejom - najčastejšie sa používajú rôzne mazivá ako napr. silikónový olej v spreji,
  - kočíky s nafukovacími kolesami je potrebné skontrolovať a v prípade potreby dofúkať,
  - znečistené snímateľné poťahy, ktoré je možné prať v práčke, oprať (POZOR - ak to jeho výrobca uvádza v návode na použitie. Niektoré materiály sa môžu čistiť len ručne)

  Je už teda iba na vašej zručnosti, akú formu údržby kočíkového tátoša si zvolíte😊. Držíme palce pri údržbe.

  🎉 A ak hľadáte športový kočík, mrknite náš dôkladný výber kočíkov, ku ktorým dostanete obľúbený batoh Mamaleto ZADARMO, ku niektorým dokonca aj fusak Mrknite tu https://i.modrykonik.sk/letna_akcia_kociky_2024 🌞.

  #letna_akcia_kociky_2024