Zamestnávateľ môže disponovať s celou dovolenkou či nie?
Lebo čo som čítala že 4tyzdne , ale od 33r.ked je nárok na 5tyzdnov ...tak ?
Nie môže iba s polovicou aspoň u nás to tak je 12,5 dňa určuje on a 12,5 zamestnanec
Co ja viem, tak len s polovicou.
U nás v podstate s celou, ale môžeme si zobrať, keď je to nutné.
Iba s polovicou
Z polovicou
Potrebovala by som to na 100% vedieť
Toto pisu na Inspektorate prace:
Plán čerpania dovolenky – § 111 ods. 1 Zákonníka práce
Základným pravidlom je, že čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.
Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca.
Zo zákonníka disponuje s celou, už potom všetko záleží od kolektívnej zmluvy. Ja mám nárok na 30 dní, z kolektívnej mi môže disponovať s 15timi.
S celou dovolenkou moze disponovat zamestnavatel.
Nepotrebujem tu hádky ani nič podobné .. ďakujem vám všetkým

Ano