Prosim o radu ;( ma niekto právo vypustiť len tak PSA ? Bývame na dedine v posledných domoch , potom je uz lúka a polia... My mame malého Yorka , ktorý moc nepočúva , ked vidí PSA rozbehne sa za ním a viac moje volanie nepočúva:/ doteraz bolo fajn , kým si susedia nekúpili vláčiaka , ktorý bol doteraz zviazaný na lúke , no začali ho púšťať , on behá hoc kde ;/ uz mi 2x vyskočil na chrbát , jednoducho sa ho bojím ;( a to nevravím ze som tehotná :( uz sme ich 2x upozornili , nech jo nepúšťajú , no oni to uz robia naschval, idem na prechádzku niet ho , idem spať a on pustený .... Ja neviem kde sa ísť sťažovať , či aj niečo Zmôžem ;( prosím poraďte mi ;( mne je uz do placu :(
Ako sa moze rozbehnut tvoj priviazany pes? Nechapem
@mamulienka30 nie je , tam to uz nepatrí nikomu
nie pes po dedine behat nesmie.chod sa stazovat na obecny urad
@ddaassuullaa tiez sa cudujem, ked tak je chyba na oboch stranach... ked ho nema na voditku... ale vlciak jasne keby na mna skoci tak infarktujem brrr
@22tanulka tak tak odfotit volne behajuceho psa a smer obecny urad.
@ddaassuullaa môj je pustený , neublíži nikomu , ale uz používam vodzku, no ten vlčiak aj tak príde ku mne
Ja by som sla na urad co mame v dedine ... Toto ja neznasam pre mna je to zviera ktore moze reagovat ako zviera a urobit zle .. U nas to je tiez tak chodia bez obojku bez kosika ... A ja mam malu a bojim sa urcite na urad stazovat ... 😡😤
Keby vyskocil na mna pes v momente vytahujem telefon a volam policajtov!!!
Ak je dalej ako 200 metrov od majitela, maju polovnici pravo na odstrel. Ako pardon, aby vlciak vyskocil na tehotnu? By som ho sama odpratala ak nie moj muz..
In sa s ním nechce ísť prejsť , tak ho pustili , argumentujú to ze aj on sa musi prebehnúť ;(
Mojaaa u nas na dedine na fb som citala je zakaz volnemu vybehu psov a povolene len jedno miesto ale ani neviem kde..myslim ze to je vo viacerych dedinach chod na urad isto a stazuj sa. Ak vam nieco urobia no zavolate policajtov. A davaj si pozor na babuľaatko male 😘
@suzanne1325 vieš ako som sa ho zľakla , ma až brucho boli :/ keby to aspoň nerobili naschval , zajtra pôjdem , treba mi podpis overiť , tak sa budem rovno informovať na to .... No taká som , nemôžem sa ukľudniť :(
@nicoletha ako vsetko pochopim, ale ak ty si mala bez vycitiek pusteneho psa a prides sa pytat, ci je mkzen zakazat volny vybeh psa? Zacat treba od seba. Paradoxne ja mam s tymi malymi nervakmi zle skusenosti, bez priciny stekaju a skacu, ale to je teraz jedno. Miesto oznacene "zakaz volneho pohybu psov" je jasny, avsak treba ho mat osadeny. Ludsky faktor je vsak nevyspytatelny.
@ddaassuullaa ja uz chodím na vodzke , lenže tam nieje žiadna tabuľa... Kto vo hu tam dal ... Lenže ide trosku aj o ich charakter , vedia ze som tehotná , chodím 2x denne , bojím sa ho .... Pustia ho bez výčitiek ... Ja so psom musím ísť , lebo nespraví potrebu vo dvore , inak by som to neriešila :/
@nicoletha ako najjednoduchsie dohodnut sa s majitelom na hodinach, kedy ho pustia? Ako kompromis? Medzi 5-7mou atp. a ty pojdes pred tym na prechadzku?
@mamulienka30 ked manžel sa s nimi rozprával boli otočený chrbtom , ani neodpovedali , neviem či sa naňho vôbec pozreli , takze moc sa s nimi nedohodneme ...
@nicoletha tak ako pokus to za to stalo, ak sa inak neda, obecny urad s fotkami, ako beha volne a siroko-daleko nikdy, oni to uz doriesia, je za to tusim dokonca pokuta.
Dakujem za rady ;) dúfam ze to dobre dopadne ;)
Je to ich pozemok?