Kočky môžte mi prosím poradiť, čo máte za sebou kúpu bytu... hypotéku schvália, prídu peniažky.... a co ďalej?.... kam všade ešte treba ísť, čo vybaviť?.... Dakujeeem
1.ak to je novostavba tak tam sme riesili len elektriku a rtvs, prihlasit sa najprv elektriku a ked prisla prva fa tak aj rtvs, spravca mal vsetko co potreboval od developera a poslal nam vsetko na email , neviem ci idete menit aj trvaly pobyt
2. starsi byt - vklad na kataster, preberaci protokol na byt a odovzdaju vam kluce, zmenu elektriky mozete nahlasit aj hned /telefonicky emailom osobne/ ked vam pride prva FA prihlasit sa aj na rtvs, ked prebehne prepis na LV tak sa nahlasit u spravcu - tak to aspon bolo u nas, je mozne ze vsade to funguje inak, treba sa informovat aj u predavajuceho, co mate kde a kedy nahlasit k spravcovi
Čo sa týka hypotéky, treba podľa vašej zmluvy splniť podmienky po čerpaní. Čo sa týka bytu - osloviť správcu (kvôli mesačným platbám), elektriku, plyn (čo všetko tam treba), koncesie pre RTVS, asi operátora (net a tv). Príp. miestny úrad, kvôli trvalému pobytu. A budúci rok je nutné podať daňové priznanie k dani za nehnuteľnosť.
... ďakujem baby.... bože to sa aj zlé číta, nie ešte to všetko vybavovať 🙈
@nika6289 nie je to nič náročné. My sme napr. cez ZSE vybavili všetko cez telefón, zmluva prišla poštou. Správcovi sme sa len ozvali a hneď vedel, čo všetko nám treba, k všetkému nás nasmeroval. Aj my sme sa toho báli, ale tieto papierovačky už bolo to najmenej. A boli to také tie pekné starosti. Mňa teraz ešte desí to samotné sťahovanie. 😂
... tak my práve bývame v podnájme a tento byt ideme aj kupovať našťastie... len teda nájomca mi vraví ze hypotéka nieje všetko, že ešte tie papierovacky a vybavovačky potom, ja reku ze coooo?..... ja ze sak ti dáme peniaze, podpíšeme zmluvu a koniec 🙈
@nika6289 tak napokon aj on musi vsetko odhlasit (elektrina, spravca atd) a vy nasledne vsetko prihlasit 🙂 cize ak sa poznate, tak to mozete robit aj sucasne. Ja som tiez takto isla s novym majitelom nasho bytu na niektore miesta, ale nie je to nutne robit to takto.
My sme kupovali cez realitku, takže plyn, elektriku odhlásili aj prihlásili oni. Ja som bola akurát trvalý pobyt prihlásiť a na bytové družstvo. Rtvs som prihlasovala cez internet. Bola dom tehotná takže som si to uľahčovala ako sa dalo, 😁
@hradnapani tak je to kamarát, tak hádam to nejako spolu dáme. Ešte sa spýtam keď bude byť písaný pol na pol čiže ja aj manžel, tak musí byť všade aj muž?.... alebo stačí ze ja. Lebo s jeho prácou je to dosť ťažké 😏
@lilka5566 sak ale sikula, treba keď sa dá 😉
@nika6289 ak si dobre pamatam, tak u nas to vsetko nahlasoval muz a teda aj faktury atd chodia na jeho meno.
@hradnapani ďakujem,
večer pošlem ❤️ ďakujem ešte raz
@nika6289 za malicko 🙂 dakujem 🙂
ist k spravcovi domu, nahlasit sa v elektrarnach (a potom na koncesionarske poplatky), plynarnach, nahlasit trvaly pobyt, vybavit obciansky a to je tusim z tych povinnosti vsetko.