Baby, ktoré kojíte... čo v tomto teple robiť? My ráno mliečko z jedného prsníku aj odsávame, z druhého papa. Počas dňa aj večer sa kojime, plus papame aj nejake prikrmy, drobnosti ako chrumky, kapsicky, vypije aj cca 250ml flasku vody za den. Ale ja pijem extremne vela vody (nemam problem len tak exnut 0,5 litrak naraz ked idem okolo kuchyne), plus v tychto horucavach sa mi brutalne nalievaju prsia, viac odsavat nechcem, ponukam prsko na kojenie dost casto. Ako to prezit? Kojit sa iste budeme aj nadalej (mala bude mat rok za par tyzdnov). Dake chladive naplasti alebo pit menej vody alebo?
Odsaj len toľko aby ťa nebolelo prsia
Ked odstavas,telu davas signal ze potrebuje dieta viac mlieka. A tak aj telo vytvori viac mlieka.. takze ak netreba,neodstavaj a tvorba sa prisposobi presnenpodla potrieb dcery. Potrva to par dni kym sa telo prisposobi. Pijes vela lebo proste kojenie/odsavanie berie tekutiny z tela a tie doplnas. To je o inom.
Odsavam lebo mam babo, ktore prakticky od narodenia spi celu noc. Na par dni vynimiek ktore by som mohla spocitat na prstoch jednej ruky, ze sme sa museli v noci kojit. Cize rano odsavam cca 200-250ml a druhy mi odkoji mala. Odsate mliecko stale posuvame maminke pre dalsie uz vacsie babatko. Cez den kojim len z jedneho na striedacku. Ale akonahle nekojim 2-3 hodinky, ze niekam cestujeme alebo travime cas vonku a papa inu stravu tak sa mi brutalne nalievaju prsia. Chcem len vediet ci sa to da nejak zmiernit alebo to proste prejde samo. Vecer mam praveze pocit ze je mliecka menej, najcastejsie sa mi to deje prave pocas dna a myslela som ze to teplo a velky prijem tekutin na to maju este horsi vplyv
Odsavam lebo mam babo, ktore prakticky od narodenia spi celu noc. Na par dni vynimiek ktore by som mohla spocitat na prstoch jednej ruky, ze sme sa museli v noci kojit. Cize rano odsavam cca 200-250ml a druhy mi odkoji mala. Odsate mliecko stale posuvame maminke pre dalsie uz vacsie babatko. Cez den kojim len z jedneho na striedacku. Ale akonahle nekojim 2-3 hodinky, ze niekam cestujeme alebo travime cas vonku a papa inu stravu tak sa mi brutalne nalievaju prsia. Chcem len vediet ci sa to da nejak zmiernit alebo to proste prejde samo. Vecer mam praveze pocit ze je mliecka menej, najcastejsie sa mi to deje prave pocas dna a myslela som ze to teplo a velky prijem tekutin na to maju este horsi vplyv
@nikina_zv Moja tiež veľmi dlho spala keď bola mladšia. Musela som tiež odsavat, ale len to uvoľnenia. A ráno nekoj z jedného, koj z oboch teda. Ono ak budeš stále odsavat, tak telo proste bude stále tvoriť mlieko. U mojej napríklad v 1,5 roku prišiel regres v rámci prikrmov a radšej bola 20x hore v noci a furt prso pýtala.... Takže uvidíš ako to nakoniec dopadne. Skús pár dní len ručne uvoľniť tlak, nie odsavat. Ak teda tá bolesť prejde. Ono to je začarovaný kruh. Ak budeš furt odsavat tak si telo myslí, že musí tvoriť pre bábo. Pritom, ale nemusí. Ak len ručne uvoľnis trochu malo by sa tvoriť pomenej.
V čom chceš poradiť? Ak kojíš neodsávaj ak nemusíš. Tvorba sa prispôsobí. Nemá to vplyv koľko vody ty vypiješ. Ja pijem stále extra málo a mlieka som mala vždy dosť.