https://static.markiza.sk/a501/image/file/2/181..... tak tu je tabuľka pre obedy v škôlke mám 5 ročnú v posl.ročníku MŠ ,ale mám dojem ,že škôlky a jedálne si robia čo chcú a ako to im vyhovuje.
Môžu si robiť čo chcú ale ak je 5 ročne dieťa v predškolskej ma nárok na bonus aj dotáciu len sa netreba nechať odbiť
Takže má nárok aj aj? Tiež tomu nechapem
Ja som teraz písala riaditeľke do škôlky sľúbila,že mi to prezistí zajtra.Som zvedavá čo povie.
@niky7287 ja ti poviem tak, že aj tie riaditeľky a vedúce jedální nevedia čo to vlastne vymysleli. Ja som to len okrajovo zachytila asi pred 2t lebo priamo mňa sa to netýka. Ale moja mama riaditeľka sa bavila so sestrou vedúcou šk jedálne a nevedeli presne čo od nich chcú, ako to bude fungovať, ako to majú evidovať, aké papiere bude treba od rodičov…. Neviem ani či medzitým dostali nejaké ďalšie pokyny
Takže keď ide dcéra do predškoly a 6 rokov má až v októbri mala by sm mať aj aj v septembri ešte? Lebo v škôlke zatial nič neriešia tak vôbec neviem.
tu je to písané na upsvar ako jasnejšie sa to nedá
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...
a tu ma mihal članok ako vysvetlit sa to viac nedá
http://www.relia.sk/Article.aspx?ID=590&fbclid=...
ako ja chapem, ze nevedia, ale mna tiez nas veduci odbil, ze nemame narok a hotovo. A to ide mala do predskolskej a 6 rokov vo februari. Veduci si ide svoje a je si isty, ze sa mylim.
No volala som na upsvr a poslali mi čp a mám ho odniesť na obecný úrad a pred tým ako bude mať 6 tokov mám to ísť zrušiť a bude strava zadarmo
@macka10 netreba sa dat odbiť , pretože jedalne budu každy mesiac posielat menny zoznam deti čo budu mat narok na dotaciu na stravu pri detoch do 6 rokov + deti čo nemôžu mat dan bonus a rodič si vybral dotaciu na stravu
tu je podrobnejšie aj priklady, vela báb pisalo že ich odbili a potom o dva dni už bolo dobre
http://www.relia.sk/Article.aspx?ID=593&fbclid=...
a máš do februara narok na dotaciu aj keby sa na hlavu postavili ale to vieš pre zriadovatela je lepšie ked sa vzdaš a prachy ušetri
Presne som to dnes riešila s riaditeľkou