Ahojte. Robila som domacu vyzivu, dala sterilizovat do hrnciv a zabalila este na noc do deky. Vsetko vieckom nadol. Lenze sa mi z poharov nevytlacil vzduch. Je mozne, ze sa vyziva pojazi?
Ja nesterilizujem,len otocim pohar hore dnom a zabalim do deky.Ak i sterilizujes a mas blby vrchnak,neurobis s tym nic.
A to robim vyzivu bez cukru,ktory tam sluzi ako konzervant.
Ani ja nesterilizujem len naberiem horúce do pohárov a otočím hore dnom a dám do deky... niekedy sa stane že vicko nechytí ale inak väčšina sa chytí
moj postup: uvarim ovocie, rozmixujem, dam do skla uzatvorim necham vychladnut a na druhy den ich sterilizujem, ked je viecko horuce.. vyberiem z hrnca a zakryjem do denky kym nevychladnu..... este sa mi nikdy nepokazila... 🙂 a to nepridavam nic... ani cukor... ani nic... a ani ich nedavam vieckom dolu 🙂
Zeny ale toho cukru by tam muselo byt dost vela, aby konzervoval. V takom normalnom pozivatelnom mnozstve je akurat zivnou podou pre mikroorganizmy.
V hrnci to bolo kratko,vicka by mali byt vcucnute uz pri vyberani z hrnca 100c ked je v hrnci tak 25minut sterilizujem... Nicc sa nedeje takto sa ti pokazia, daj teraz znovu zavarit do hrnca a bide to ok