Zajtra mam ist na osobny pohovor do roboty, kde sa mam v septembri vratit . Mam dojem, ze sa ma chcu zbavit ... Som pesimista, realista alebo je to normalne mam osobny pohovor predtym, nez sa clovek vrati z materskej (ca. 1,5 roka mimo)
jop, prvykrat nieco take citam, pomenilo sa tam vedenie nejak?
@kofollka242 nie, nic sa nezmenilo okrem jedneho kolegu a slecny, co ma zastupovala. Ja som sa im tiez nebola „ukazat“, vsetky nalezitosti som riesila osobne cez personalne. Necitila som ale povinnost ist „navstivit“ kolegov alebo sefa
?? coze??? nejaka novota
@olimuc nie je to nikoho povinnost, kolegyne ak chcu ohlasia sa...este som sa s takym postojom nestretla..velmi divne, napis zajtra ako bolo
Tak toto som ešte nepočula. Evidentne sú s tou co ta zastupovala spokojní, tak možno si chcú medzi vami vybrať. Iný dovod nevidim
Ja som tiež bola v robote po 2,5 roku na personalnom. Ale bavili sme sa o tom že som potrebovala skrátiť úväzok,dohodnúť plat a čas, ktorý budem pracovať. Plus podpísať milion papierov. Ale klasický pohovor to nebol.
Tiež to čítam prvý krát. Potom daj ako si dopadla. Je možné, že si chcú nechať tu pani čo ťa zastupovala.
A to ti povedali ze mas ísť na pohovor, aby si sa mohla vrátiť?
tiez som to este nepocula
Ja si osobne myslim, ze sa nemas coho bat
no nechcem ťa strašiť ale ja ked som sa vracala po prvom dietati tak všetko v pohode na personálnom žiadny problém a potom mi volala že chce so mnou rozprávať aj môj vedúci výroby a náš pohovor sme ukončili že som dostala výpoveď, ale mohla som si vybrať dohodou alebo prídem nastúpim a oni ma vyhodia 2mes výpovednou lehotou
Podľa mňa to nešťastne nazvali. Určite to nie je pohovor ale stretnutie kde si poviete aká je aktuálna situácia a možnosti tvojho návratu. Zvyčajne ide o 3 varianty. Nemajú pre teba miesto ale vedia že tá musia prijať, tak sa budú s tebou snažiť dohodnúť, alebo sa niečo vo firme zmenilo a chcú s tebou hovoriť o tom ako by sa tvoja pozícia po návrate zmenila alebo majú šikovnú náhradu a ponúknu ti iné miesto vo firme.
V kazdom pripade napisem...
Padak ... zivot ide dalej
Mohli si to stretnutie odpustit a napisat email .
@olimuc ponúkli ti dohodu a odstupné?
@olimuc mas minimalne rok a pol na najdenie niecoho ineho
Ponukli ... ale baba s personalneho chcela aby som 10 min pockala, nemala som naladu cakat, nech posle email. Zatial mi nic neposlala
@olimuc mailom to veľmi riešit nemohli lebo zo zákona tá musia prijať späť, takže ak by ti napísali že pre teba miesto nemajú, mohla by si to dať na súd. Preto sa firmy snažia tieto veci dohodnúť so zamestnancom osobné a keď je už dohoda podpísaná, už nikto nič nemôže.
@jamatkaroka ja ziadnu dohodu nemam a nic som nepodpisala, okrem priepustky na vratnici... takze musia sfalsovat podpis
Štandardné to teda nie je