9:31 tu tusim niekto daval ze na ta3 je tlacovka ministra zdravotnictva. nepozeram, tlak mam tak akurat, tak nepotrebujem zvysovat 😀
@simonah73 To mas namiesto rannej kavy :D
@misinka0611 ja mam kopec ludi okolo seba v karantene, ludia su nezodpovedni .,...Nariadenia su nezmyselne......
@martinkatinka v piatok či kedy bolo v TV ze lozka sa brutalne minaju pozitivita 30%, 6000 nakazených.. urcite k sprisneniu príde no ja uz ani neviem co by vymysleli..
@misinka0611 ja neviem, ale keby to tak bolo a boli normálny, zamerajú sa na liečbu, nalejú peniaze do zdravotníctva a ich vybavenia, príjmu nových zdravotnikov. Zatiaľ sa tu vykrikuje toto, ale peniaze sa dávajú do nezmyselnosti, očkovacia lotéria je vrchol debilizmu.. psycho.. niekde je chyba a veľká chyba
@misinka0611 hlavne nieco rozumne a nie, ze tomu clovek nebude chapat.... Zbytocne to komplikuju.... A hlavne, predpisat lieky a liecit v zaciatkoch. Nesetrit s liekmi....
@slimstar tak istou formou liecby, respektive prevencie zleho priebehu je aj ockovanie. Ale teda nerozdelovat a liecit vsetkych.....
Pokracuju.
@martinkatinka neverím tomu, že genová terapia a experiment, je liečba a prevencia, to je len dobrovoľne odovzdanie svojho tela pod nátlakom, alebo bez neho.. choroby sa liečia liekmi odjakživa..
@slimstar
@martinkatinka Toto keď sa nestalo doteraz už to nebude, hlavne nie v tejto fáze. Lokálne lockdowny nemaju vobec vyznam ludia migruju drviva vacsina okresov by tam bola a tie co nie davam tomu 1-2 tyzdne a su tam zas.. opat prikúria neočkovanym daju vsetko OTP? Nedaju na vyber predajniam? Otvorene pre vsetkych len potraviny, drogerie, lekarne? Ja neviem.. ja uz nicomu neverim no chcem verit tomu, ze uplne k zatvoreniu prevadzok nedojde.. slubovali to, ale to vela veci.. a bolo inak.
@misinka0611 asi ostane otvorené, ale predajne a zamestnávatelia (?), budú mať na výber ako OTP. Ostatné sa ani nikdy neudeje, čo spomínam vyššie, lebo všetko čo sa tu prezentuje je klamstvo, to je môj uzáver. Psychopaticke kreatúry sú v popredí teraz a hrajú svoje divadielko. O ľudí tu ide kvôli ich hre, nie kvôli ich zdraviu, berú nás ako čísla, bez tváre.. taká diktatúra s feudalizmom.. ľudia tu žijú odjakživa, od výplaty k výplate, asi sa bude pestovať , na nič iné som neprišla, ak nebudú chcieť zamestnať zdravých, na základe komplotu..
Dnes na tlacovke povedal minister, ze dnes budu rokovat, a dorazne budu trvat na opatreniach, ktore navrhuje komisia. Podla mna 90% z toho prejde.
@slimstar Teraz mi píše muž, je v DE a od zajtra u nich v práci platí OTP. Zo dna na den to zaviedli.
Nefunguje nič, alebo nefungujeme my?
( status na ktorý ma vyzvali v FB diskusii)
V tejto faze šírenia sa tejto mutácie vírusu a pri aktuálnom nastavení spločnosti, akékoľvek násilné vymáhanie opatrení vyvoláva opačný efekt. Virus teraz nerobí rozdiely.
Prečo?
Chorejú neočkovaní, dva krát očkovaní, s rúškom, či bez neho, aj tí čo už boli chorí a NIKTO nemá istotu, že nebude mať ťažký priebeh ochorenia.
Kde je vedecká medícína?
Všetko čo vieme, je to, že už nič neplatí, o čom sme boli presvedčení, že postačuje k ochrane pred infekciou. V dobrej viere môžeme dúfať k zníženiu pravdepodobnosti, rizika.
Jediné, na čo sa každý môže sto percentne spoľahnúť je vlastný pod sebazáchovy.
Ak ho budete počúvať a používať, potom máte šancu.
Odpoviem na otázku z diskusie, či nás ochráni respirátor, ak ho budeme my mať a vedľa stojaci "disident" v Lidli nie.
Neviem.
Nech sa chráni každý, ako sa sám chrániť chce, ale ja neviem dať žiadnu garanciu, na žiadnu metódu ochrany, že je stopercentná.
EŠTE RAZ: do nemocníc v ťažkom stave sa prijímajú:
- neočkovaní,
- raz očkovaní,
- dva krát očkovaní,
- aj tí čo už prekonali ochorenie,
- aj prekonali a aj boli očkovaní,
- mladí,
- aj bez bez rizika
- aj starí a s rizikom
- ochorieť môžete aj na necovidovom oddelení či JIS, ale aj vo výťahu, či na káve
Pomer, v ktorom sú jednotlivé kategórie prijímané do nemocnice závisí od ich výskytu v populácii v danom regióne. Ak je očkovaných málo, prijíma sa vačšina neočkovaných. Ak je očkovaných veľa, ich počet v nemocniciach sa zvyšuje tiež.
A vakcinácia?
- nič lepšie na predchádzanie ochorenia a jeho ťažkému priebehu k dispozícii ešte nemáme
Ale:
- aj ľahké myokarditídy po vakcínach majú potenciál za určitých okolností mať fatálny koniec.
- potvrdzujú sa prognózy o potrebe pravidelnej revakcinácie, možno aj v skracujúcich sa intervaloch a bez výhľadu na happy end
- hladiny získaných protilátok nie tak celkom koruelujú s rizikom vzniku ochorenia
Mali sme ( oni) pristupovať k pandémii inak?
Svet a čas nám ukázal, že sú aj iné cesty. Švédsky model, Dánsky model.... rozumná vláda, rešpektovanie práv a dobrovoľnosť opatrení, získavanie si dôvery autorít, obojstranná komunikácia so všetkými vrstvami sloločnosti , úcta a rešpekt k vlastným občanom, konziztencia vo vydávaní ale aj dodržiavaní opatrení
Mudr. Slavomír Such
Švagriná policajtka ma šéfa ktorý ma pozitívnu ženu doma očkovanú a on chcel v pohode chodit do prace keďže mu nič nie je a je ockovany ….. toľko k tomu šíreniu ….
https://www.health.gov.sk/?monoklonalne-protila...
Čo dokáže zastaviť zbytočné úmrtia na Covid?
Účinná liečba 2 kombináciou monoklonálnych protilátok " Kasirivimab / imdevimab" pre vysoko rizikových a starších 65 + pacientov s pozitivnym, PCR testom potvrdeným Covid- 19, je dostupná ( alebo do niekoľkých dní bude) aj vo vašej najbližšej nemocnici.
1. Podáva sa formou 20 minút trvajúcej infúzie, s následným cca 1 hodinu trvajúcim sledovaním stavu, potom pacient môže ísť domov.
2. Na podanie liečby vás môže odoslať všeobecný ( obvodný) lekár a vy si telefonicky dohodnete v nemocnici ( obvykle na urgentnom príjme) termín podania.
3.Liečbu treba podať skôr, ako je pacient odkázaný na liečbu kyslíkom.
4. Nie je určená pacientom na pľúcnej ventilácii, na neinvazívnej ventilácii ( tzv. hi - flow alebo HFNO)
3. Podanie liečby je bezplatné, ale je podmienené podpisom Informovaného súhlasu.
Na stránke MZ SR, ktorú zdieľam, si môžete prečítať podrobnosti.
Mudr. Such
Že sa plnia nemocnice viac očkovanini ako neočkovanimy
Všetke tie opatrenia su nanič ked sa nedodržuju
@misinka0611 jedno riešenie je prestať dýchať a druhe nechať to premorit, nič medzi tým, ockuje sa a prípadov viac ako minulý rok ,niekde je chyba zrejme
Ja očkovaná nie som, muž áno (2x). Covidom prechádzame obaja aktuálne a rovnakým spôsobom. Muž nemá žiadnu výhodu, žiadny "ľahší" priebeh. Ma teploty, bolesti, sopli, strašne kašle, niekoľko dní leží. Toľko to slávne očkovanie z môjho pohľadu, ako má pomôcť tým, že priebeh bude slabší. Rovnako sa nakazil ako ja neockovana a rovnako to moze šírit ďalej ako ja. Samozrejme sme doma, v karantene. Ale teda taka info pre tých, ktorí sa tak spoliehajú na to idiotske očkovanie. Je prd platné.
Uz len prezit do maja... Verte, ze tych cisel je viac, nie kazdy sa testuje a nie kazdy sa prizna, lebo nechcu, alebo nemozu si dovolit byt doma v karantene
@luvika typický argument keď už nevedia co povedať, ty nevieš aký by mal priebeh keby není zaockovany 😂
Absolútne zlyhávajú.lekari na obvodoch tam by sa veľa.poriesilo.ziadny protokol nedodrzivaju, izoluju sa.proste nič.vynimiek je malo
@kristinkakvetinka Ja neviem, viem len jedno, že je to choroba lahko sa síritelná a ludia sme rôzny.. niesme jednotný a preto je podľa mňa aj zbytočne davat nejaké opatrenia, umierat budu ludia, uz asi ani o životy nejde.. no aspon to zdravotníctvo by nemuselo buchnút ako bomba.. viem, ze niesom 100 % v ROR, ale snažím sa.
@kristinkakvetinka a ty vies? Predstav si,ze my tiez nie sme. V marci sme dostali covid,ja som tyzden lezala,horucky kasel atd. Deti nastastie nic. Starsi syn mal raz teplotu nad 37. Nic viac ani predtym ani potom. Muz diabetik o ktoreho som sa bala najviac len stratil chut na tyzden. Nic ine mu nastastie nebolo. Podla mna je uplne jedno ci si alebo nie si ockovana,kazde telo sa s tym vysporiada inak. A ockovanie nikoho nemusi zachranit,ba dokonca niekoho moze aj zabit!
Oznámenie: Tlačové vyhlásenie predsedu vlády SR Eduarda Hegera - dnes
dnes 12:24
Tlačové vyhlásenie predsedu vlády SR Eduarda Hegera sa uskutoční dnes, t. j. v pondelok 8. novembra o 12.45 h pred bránou Úradu vlády SR, Námestie slobody 1 v Bratislave. Vyhlásenie bude po rokovaní so zdravotníkmi a legislatívcami o epidemickej situácii.
TASR o tom dnes informovali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.
@bibyke presne to som tým chcela povedať. Ze očkovanie nikomu nedáva istotu, že bude mať ľahký priebeh. Samozrejme, ak da niekto proti argument na očkovanie, ktoré nezapadá do scenára maniakom za očkovanie, hneď hľadajú konšpiračné teórie. Proste som len napísala vlastnú skúsenosť, už nech si z nej vezme každý to, čo chce 🤷♀️
@bibyke
@misinka0611 ved práve o tom to je nikto nevie aký by mal priebeh ci už zaockoavany je alebo taky co nieje a toto sa snáď ani nikdy dokázať nebude dat.
Ja mam syna neockovaneho a keď bol maličký mal zápal pľúc, taky škaredý kašeľ ktorý neprestával, doktorovi som vtedy hovorila ze ci to nemôže byť čierny kašeľ a on mi na to môže, ale aj očkované deti ho dostanú. Nakoniec to boli chlamýdie.
@kristinkakvetinka ved ani lieky nemusia zabrat vsetkym rovnako 🤷
@kristinkakvetinka veru ,toto vysvetlujem kazdemu na okolí,ze proste ockovanie nic nezaruci,takisto covid mozes dostat,roznasat ho atd.. a kto ti da zaruku aky priebeh budes mat s nim ci bez neho?! Nikto. Ako to vedia dokazat,ze zaockovana budes mat tazsi priebeh ked nevedia aky by si mala ako nezaockovana?? A kolko ludi lezi v nemocnici zaockovanych tiez,atd...
@luvika svokrovci neockovani s tazkym priebehom. Svagor 2x ockovany zije s nimi, neizoloval sa, staral sa o nich nonstop a NIČ mu nie je.
Tak isto sestra s manzelom ockovani, uplne zdraví a deti to zial schytali.
Baby ale aku istotu ktore ockovanie je 100 ?% Deti davame ockovat proti rotavírusom, ja teda nie a napriek tomu aj ten rotavirus mozu dostat a skoncit s hnackami v nemocnici.. ja som deti nedala a pediatricka mi povedala ze ked mi dieta skonci v nemocnici tak uvidim ako prosím?
@catherinah ale to by mal mozno aj keby bol neockovany,ako vies ako by sa citil bez ockovania??
@misinka0611 tiez som nedala,ani mmr... a kolko takych co dali dostali rota a deticky v nemocnici skoncili..
@bibyke to presne si pamätám keď sme mávali tie črevné virozy a každý úplne inak to znášal, veľmi záleží od imunity
https://dennikstandard.sk/teraz/133403/?fbclid=...
V tých čechách to ide úplne opacne🤔
@catherinah možno by mu nič nebolo aj keby není zaockovany
@kristinkakvetinka tak toto presne ti mozem potvrdit z vlastnej skusenosti ,lebo pred cca mesiacom sme si presli takou crevnou virozou,nikdy som este nic take nemala,okrem covidu😄 co mi tak strasne zle bolo,ze som si myslela,ze zomriem. Mladsi syn 4r.to zial chytil odo mna,starsi 8r a muz nic,poklopem.. ich to obislo uplne. A nevedeli ske sa izolovat uplne sice zijeme v dome,ale tak ako aj pocas covidu ,proste tie deti prisli ku mne do izby,ze ako sa mam atd,stretli sme sa v kuchyni,v kupelni.. neda sa uplne izolovat,no kazde telo bojuje so vsetkym inak.
@bibyke my sme to mávali pravidelne keď boli deti menšie, už sú väčší takže asi mame akú takú imunitu ,ale to bývalo strašne 😂 ale vždy som sa potom cítila o 5kg ľahšia co mi vyhovovalo
@bibyke Ja očkovana som ale nebudem tvrdit ze Covid raz nedostanem, zatial sa mi vyhýba. Taktiez vsak nebudem tvrdit ze ak ho dostanem a budem mat lahly priebeh ze urcite mi očkovanie nepomohlo a bez neho by som mala tiez v pohode priebeh, neviem, kazdy ma ine skusenosti. Všetko je to hop, alebo trop.. môže nemusí, buď alebo.. najlepšie sa je z tohto už dostat, nech nam max ostanu este rúška a dovidenia.. po rokovaniach bude zas husto..
@misinka0611 sprísnene opatrenia prídu to je jasne, ale ci niečo pozitivivne prinesú by som nepovedala.Skor naopak začne tu byt ešte viac horúco a nebezpečnejšie v celej krajine ,ľuďom už šibe a to naozaj bez urážky ale už toho všetkého za 2 roky urcite až až.Zachvilu nepôjdeme von z domu nie kvôli vírusu ale budeme sa báť ci ta niekto len tak nenapadne alebo neokradne.
@kristinkakvetinka Ano na 1000 % sprisnia, Lengvarsky bude bojovat zas za nudzovy stav. Ja ti vnímam aj tak ze cim viac toto robia tym viac ludi sa buri a ak naozaj to nebudu kontrolovat, tak nemusia ani sprisnovat. Ked zas to budu kontrolovat budu protesty.. toto je zacarovany kruh.
@kristinkakvetinka s tym ciernym kaslom.Argumentacia jedenej primgy.odd.v diskusii covid ocka bola ,ze co keby sestricky nakazili babätká čk a vidíte koľko sa ním uz očkuje ?To ,ze sa riadne zhovadila a to v niekolkych prispevkoch pouzila tuto argumentaciu ....ak toto rozhoduje o vedeni pandemie s takymi vedomostami ,tak potom tie opatrenia tak vyzeraju ,uz su fakt na smiech .A ja im tlieskam v jednom.ockovat ludi s vysokou mierou infekcie je pomahanie im ak to po ocku dostanu .k tazkemu stavu .A verim tomu ,ze koncia v spitaly a samozrejme po jednej davke ci pi 14 dnoch ich vykazuju ako neocko .tlieskam k tejto masinerii.No EU nariadila ake percento musi byt zaocko .tak sup ochotny do toho lebo nebudeme mat eurače.
Myslíte, že opät otvoria aj naše staré známe MoMky ? 😂😂😂
@misinka0611 otazka rúšok .z akejo dôvodu o ty zaockovsna a prekonany majú nosit .S vírusom sa treba stretavať a nielen s covidom, musi byt dávkovaný , ak budeme mat vsetci no stop rúška nielenze sa z toho nevyserkame , ale i tí co mali imunitu im bude slabnúť a nehovoriac o inych ochor.sa bojim jak nam tu buchne chripka.
@catherinah náhoda. Naša suseda neockovana, ani jej muž. A práve ich švagriná, ktorá u nich týždeň bola na dovolenke s deťmi, ktorá je očkovaná, priniesla covid. Začalo jej byť u nich zle, každý spokojný, však ona je očkovaná, isto to bude len chrípka. Starali sa o ňu ti nezaockovani, skončila aj tak v nemocnici a oni vôbec nič, nechytili to 🤷♀️ takže čo teraz vyplýva z toho, ak dáme dokopy tvoju a moju skúsenosť? Nič, vlastne len toľko, že to vôbec nemá súvis s očkovaním, ale s tým, aký silný organizmus kto ma 🤷♀️
No co baby,dali uz nejake vyjadrenie? Nic neviem na nete najst😑
@bibyke Ešte nič, nedavno bol Lengvarsky v TV s lekarmi a ze akurat ide na rokovanie tak pravdobne teraz prebieha. Kazdopadne bude na vsetkom trvat a chce aj lokalny nudzovy stav ..
@misinka0611 aj tak nic nepomoze podla mna
@bibyke pomôže to k tomu ze ich ľudia ešte viac znenavidia ale čo sa týka vírusu asi nic
@bibyke este nic, zatial sa nedohodli.


Dnes, alebo zajtra.. hovorilo sa, ze na zaciatku tyzdna.. ze je to horsie ako v druhej vlne.