Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pepa_lite
30. okt 2017
992 

Žiadna kaša sa neje, taká horúca ako sa uvarí

Neuveriteľné. Dnes sú to dva roky, čo mi doktorka povedala „Pozrite sa sem. Gratulujem ste tehotná“. Neverila som vlastným očiam ani tým slovám, čo vchádzali do mojich uší. Vtedy som dostala poučenie, že príroda je mocnejšia než chémia. Nepamätám si moc, čo bolo potom, predsa len som skôr čakala niečo pravdepobobnejšie, ako, máte cystu, alebo tak. Nemala som... Viem, že vonku bola už tma, zima a ja som kráčala nevedno kam, s hlavou v oblakoch s milión otáznikmi v nej som zastala. Vyťukala som na mobile číslo a oznámila som prvý krát vetu „Som tehotná“ a spustila som plač. „Neplač, ale teš sa. To nie je dôvod na plač, žiadna kaša sa predsa neje, taká horúca ako sa uvarí“.

Nával emócií z nových informácií ma prevalcoval ako kamión, asi aj s dvomi prívesmi, ak nie aj dva kamióny :D. Máte veľa snov, slušne platenú prácu, ktorá vás baví, školu, po dieťati netúžite, ani partner nie je vlastne vaším partnerom. Pošle vás na potrat, ako keby ste išli ráno pre chleba, a zrazu ste na všetko sama. Aj keď vlastne odvtedy, som už nikdy nebola sama. Neplánované neznamená nechcené, alebo nemilované. Osud jednoducho vedel, čo potrebujem skôr, než som to zistila ja. Vedela som, že to nebude jednoduché, predsa len úloha mamy a otca 2v1, nie je ľahká. Počas tehotenstva som sa, tak veľmi bála, ako to bude, čo bude, čo ma čaká, či to zvládnem, či k nemu v noci vstanem, či budem kojiť, či nebudem, či budem vedieť, prečo plače, či ho budem vedieť utíšiť... Milión otázok, na ktoré som postupne dostala odpovede a tisíc ďalších nových situácií, na ktoré Vás predtým nikto nepripraví, žiadna kniha, Google ani Modrý koník. Všetko sa v materstve učí za jazdy, Vyrovnať sa stým, že ti dieťa po pôrode skončí na JISke, že keď dostáva antb treba mu aj probiotika, že mamina náruč je ten najlepší spôsob na utíšenie koliky, že aj z kúpania sa raz stane obľúbená činnosť, že zabudnete na prebdené noci, keď sa na Vás ráno usmeje. Dokonca aj to, že ste neboli na bratrancovej svadbe, lebo ste boli v nemocnici so 40tkami teplotami a nebojte sa aj zuby raz vyjdú všetky. Niekto múdry raz povedal, že tie najťažšie rozhodnutia sa raz stanú Vašimi najkrajšími chvíľami. A tak som sa presne pred 16.mesiacmi stala mamou môjho chlapčeka.

Boli časy, keď som si nevedela predstaviť, aké to bude, mať ho vo svojom živote.

Dnes si neviem svoj život predstaviť bez neho. Dieťa nikdy nie je chyba, problém, záťaž, nehoda, či trest. Dieťa je a bude ten najväčší dar, aký kedy človek môže dostať, pretože bohatstvo je pozerať sa na vlastné dieťa a pochopiť, že ono je tá najkrajšia a najsprávnejšia vec, pre akú si sa v živote rozhodla.

Najväčšiu lásku svojho života, si každá žena privedie na svet sama.❤️

  Úžasne napísané 😍 súhlasím s každým jedným slovom 🙂

  30. okt 2017

  Toto zvládne len silná žena.... Súhlasím so všetkým 🙂

  30. okt 2017
  30. okt 2017

  Krasne napisane

  30. okt 2017

  Velmi pekne napisane 😊

  30. okt 2017

  úžasné ♥

  30. okt 2017

  krásne a tíá posledná veta je čistá pravda. 🙂

  30. okt 2017

  Krasny pribeh! Drzim palce!😘

  30. okt 2017

  @bibiana_01
  @mirka114
  @0anickamalicka
  @ewulaa
  @zmrzlinkams
  @refresherka
  @daina1
  @mucilienka dakujem baby, písalo sa to ľahšie, než žilo, ale už je lepšie❤️

  30. okt 2017

  Krasne..zvladnete spolu vsetko a keby nieco cidlo na mna mas😉😍😍

  30. okt 2017

  😍 aj mam slzicku v očiach. ❤

  30. okt 2017

  @lienka525 ❤️😘dakujeme, ze ta mame☺️

  30. okt 2017

  @mucikata ❤️

  30. okt 2017

  A ja si pametam ze si vzdy bola odvazna deva 🙂 uz len to ze si sadla ku mne do lavice😂
  Ale nie pametam si na ten sok ktory som mala ja ,ked si mi napisala spravu a prezradila svoje tajomstvo .. casto sa na teba ,Vas myslela .. Ale presne som vedela ze budes skvela matka ,a ze tiez budes milovat neplanovane dieta ,tiez viem z casti ake to je .. Boh nam ich pozehnal aby sme nasli pravy zmysel zivota a pravu lasku ❤ a nech je zivot akykolvek tazky mame pre koho zit. Si skvela zena ,kamaratka a matka a verim ze najdete s Mateom raz toho spravneho muza pretoze predsa aj takuto lasku potrebujeme 😘 aj ked ta materinska a uprimna detska je ta najkrajsia❤

  31. okt 2017

  @vladuska99 vsetko bude ako ma byt❤️Dnes uz to viem😘

  31. okt 2017

  Zeny !!! 👏n

  2. nov 2017
  2. nov 2017

  Aj som si poplakala...krasne napisane!! Drzim vam palce! Si statocna zena a uzasna mama❤

  5. nov 2017

  @peha1606 dakujem❤️🍀

  27. nov 2017

Odporúčame