ano, progresky, len neviem, preco na nich tolko v skolach trvaju. Staci, ze spadnu na zem a rozlamu sa na kusky.
@hradnapani to si ma nepotesila. Potrebujem velku sadu a stoji cca 18e a to potrebujem aj pre dceru do skolky. Draha zalezitost 😬😬
@petulda333 mojmu capla cela otvorena krabicka zo stola a prezila zo vcelku len jedna ceruzka. niektore sa zlomili na polovicu, niektore na viacero casti. Aj to stola mu po jednej padali, oni su take fajn okruhle, ze sa dobre smykaju zo stola :D No, nemam ich v laske velmi, ale nechavaju peknu sytu stopu.
@petulda333 a to musia mat presne tieto?nestacia nejake hrube trojhranne,kt sa nelamu?mne sa tie najviac osvedcili pri detoch na 1.stupni
Áno sú to tie. Dcera chodila na Zuš- ku, hľadala som ich po celom meste všade boli vypredané. Učiteľka trvala na tej značke. Kreslia pekne, len už má skoro všetky polámané..spadne na zem a je po nej. 😖
@petulda333 to je taká manipulácia rodičmi, že presne TIETO farbičky musia deti mať. Áno, kedysi boli fakt super, kradne jasné farby, ale teraz je to predražený pigment v plastovom obale - lámu sa stále rovnako. Moje deti ich nakoniec napriek zoznamu zo školy málo používali. Stačili im farbičky Maped, trojhranné - výborná pigmentácia, ochrana proti polamaniu tuhy.
Ja by som kupila základnú sadu, a ako doplnenie farebnej škály normálne farbičky v dreve.
...alebo poteš babku/dedka/krstnú a daj im za úlohu na začiatok šk.roku kúpiť deťom prigresky - potešia sa že budú užitočný.
@pinkgirl my sme mali tento skolsky rok,taku premotivovanu ucitelku u dcery v 3.roc...prva nam odisla zo skoly a tato,chvalabohu,skoncila..len nevieme,co deti zase caka....a ta od nas chcela rozne doplnkove knihy,citania s porozumenim,platene aplikacie cez net...ze s tym budu pracovat a aj v skole a nakoniec takmer nic z toho...knihy a prac.zosity doniesla polociste,nevypracovane zo skoly..aplikacie pouzival,len kto chcel...vobec ich aktivne vsetci nepouzivali
Z mojho pohladu to je dost narocna poziadavka ma beznu skolsku vytvarku, no ok. Pochopila by som kebyze ZUSka. Ano to su progresso. A su fsjn ale ozaj ich treba strazit ako oko v hlave lebo pri páde sa ozaj roztrieštia. Dcera ma akvarelovu sadu progresso a su veru super. No pouziva ich len doma.
@jarmila2010 trvaju na tejto znacke na vytvarnu,vraj najkrajsie farby su. Do peracnika mu stacia obycajne
@petulda333 aj na vytvarnu stacia obycajne voskovky..uvidis,ze ich budu pouzivat minimalne...tiez,nechapem tym poziadavkam a hlavne v dobe,ked niekt.rodiacia nevedia,co skor poplatit
@pinkgirl
@jonki no trvaju na tychto na vytvarnu,upozornili nas pri zapise. Este musim najst anilinove vodove farby 🙈 do peracnika som kupila nelamave herlitz.
@jarmila2010 lenze oni chcu aj voskovy aj progreso 😒
@petulda333 tak ozaj zapoj rodinu - moja mama/svokra sa napríklad fakt potešila, že môže kúpiť niečo užitočné a pre mňa to bolo o starosť menej.
@petulda333 este anilinky. Fiiiha. 😁 no nic asi ašpirujú na malych Rembrantov. ( nevrav im ze existuju aj akvarelove progresso-za tie som platila skoro 50€.
Na druhej strane ked sa nepolamu-vydrza vecnost.
@petulda333 anilinky som sama iniciativne kupila kvoli sytosti farieb,ale bacha,strasne spinia a farba drzi,ako das...vzdy som vedela podla ruk,ze s nimi robili 😀 a teda,aj podla oblecenia..napriek tomu,ze mali zasteru
@pinkgirl ako nas to financne nezatazi,len ak sa fakt lamu tak pri mojich detoch budem rada ak vydrzia den. A teda lutujem dat tie peniaze za nieco ck sa polame
@jonki
@jarmila2010 takto nam to vysvetlovali,preco trvaju na konkretnych znackach. Kvoli kvalite a sytosti farieb. Ach... no snad vydrzia
Za nas naj farbičky
Ja som si ich kupovala na strednú umeleckú školu. Odporučila nám ich na učiteľka na kresbe, že sa dajú krásne miešať aj farby ale mne sa zlomila len jedna našťastie 😀
Oni su super, len ozsj su krehké. ( a mne sa vzdy divne drzali-tym ze su okrúhle a uplne hladké). Ale tym ze cela farbicka okrem tej “skrupinky” je tuha, tak ozaj su nevyfarbitelne a maju velmi pekne farby.
@petulda333 ja nekupujem nic podla skoly, lebo 3/4 z toho sa nikdy nepouzije, neviem, co to maju za 200-rocne zoznamy potrieb
Boze a ja mam doma po deckach celu kopu tychto farbiciek. Polovice, stvrtiny, aj cele. Ja som ich zboznovala, uzasne kreslia a nikdy som sa nad tym tak nezamyslala. Neminiem 18 euro na farbicky, miniem na ine...
my sme za sociku skoro bsetci mali progresky, ziadne extra lamanie, a boli super.
Su hrozne.hned polamanr.vyhodene peniaze
ale ked sa polamu,nekupila hy som dalsie a nech si ucitelka poradi.
Ja vám poviem ze keď som študovala učiteľstvo 1-4 tak na didaktike výtvarnej výchovy nám docentka povedala, že NEPOUŽÍVAJTE ANILINKY K MALÝM DEŤOM! Pretože sú extrémne toxické... Tie sú fajn na strednej keď si človek dá viac pozor alebo používa rukavice... A mam 6 ročnú dcéru, tiež som zvedavá, čo nám pani učiteľka na diktuje, ale tým progreskam nerozumiem. Podľa osnov načo sú také potrebné. Stačia klasické voskovky
Aj moji chlapci mali v poziadavkach tieto farbicky.ale v podstate ake kupis,take bude mat.Nikto v skole nebude riesit ake ma farbicky.Ja som ich kupila,len raz.Su to perfektne farbicky krasne kreslia,ale len raz spadnu a je po farbickach.
@0silvia0 tak ja ich kupim, ja nemam problem zaplatit viac ak je vec kvalitna. No ak sa fakt budu lamat,tak je to na prd. Nestoja malo. Syn ked chodil do skolky,tak nepozadovali konkretnu znacku a chodil do mesta. Dcera na dedinu a oni chcu len progreso a dalsie ine
@natalka13 ani nemienim dalsie kupit. Vcera som objednala 2 pre deti,plus voskovky, farbicky a vodove. A cez 50e 🙈 kde este dalsie veci do skoly a skolky.
@liz_lemon tak zas musim povedat,ze na skole vyrabaju toho vela a tvoria,kreslia. Myslim,ze ozaj tie veci vyuziju. Len ma zarazilo,ake poziadavky skola ma
@petulda333 oni sa lámu pri prudkom náraze-páde na zem. A tym ze su okrúhle radi utekajú. Vysvetlit detom ze ich maju davat do krabicky.
@jonki syn da pozor ale 3r dcera asi nie 😄 tak aspon ich bude mat viac 🙈
Aj my sme ich mali na zozname, kúpila som do mesiaca boli rozlamane tak som kúpila obyčajne farbičky a nikto to neriešil....
@hradnapani vraj kvôli správnemu úchopu...
@michellemary tak toto by som teda netipla, nakolko napriklad mne sa tie farbicky nikdy dobre nedrzali a smykali sa mi v ruke :D
@michellemary tieto progressy isto nie sú vhodné na trénovanie uchopu...
@olivnik ja len "predávam, čo som kúpila", ako sa hovorí. Info mám od učiteľky výtvarného odboru zo ZUŠ. Vraj, úchop aj dostatočná mäkkosť je ten dôvod, prečo sú také žiadané.
@michellemary no tak neviem odkiaľ toto vzala.. Horší uchop ako tieto šmykľavé oblé tenké pastelky už ani nemôže byť... Ale je pravda, že pigmentuju pri jemnom tlaku a to je výhoda.

Ano, toto su progresky