Kocky z fb stranky som si objednala tovar,prisla mi zla farba aj velkost. Chcela som najprv vymenit no potom som si povedala,ze to darujem a chcela som doobjednat spravny set,teda hlavne tu velkost,farba az tak nevadi. Predavajuca ma zablokovala,nechapem z akeho dovodu. No chxela by som jej pohrozit soi ci danovym,ze co na to povedia- na jej ,,podnikanie,, ale neviem,realne by sa tym zaoberali? Nie ze jej napisem a bude to prd platne,lebo vie ze nic z toho. Som strasne nahnevana na pristup,lebo tu vec potrebujem a ona urobi chybu a este sa takto zachova. Dakujem
Dostala si danovy doklad? Alebo si to nakupovala ako bazar?
Ked chces podat podnet, musis mat aj argumenty. Ak je to sposob bazaru, tazko dokazes, ze prekrocila prijem na to, aby jej vznikli s tym spojene povinnosti.
@bergsta nie je to bazar,je to stranka s detskym oblecenim. Novym. Bez dokladu samozrejme. Mam pofotenu stranku,obalku aj spravy
@lienkashoppingqueen dakujem,vyskusam
@petulda333 co ma s tym spolocne bloknutie? posli jej to postou a hotovo
@79viktoria79 lenze ja ten tovar su rne potrebujem. A co poslem jej to,nepreberie a vrati sa mi to. Uz teraz som v strate 23€ za nepotrebny tovar a este mam prist o postovne? Myslim,ze som bola dost ochotna,ze nakoniec nechcem vymenu ale spravny kus a ona ma zablokuje a ignoruje. Mne to fer teda nepride,pretoze ma vlastne oklamala tym,ze poslala zle veci
@petulda333 OK.
Mozno ten tovar v tebou pozadovanej velkosti nema. A inak ako prerusenim kontaktu to nevie vyriesit.
@bergsta ma,ved to bol novy tovar kt pridala v 6velkostiach a z kazdeho mala oar kuskov a ked som sa jej pytala na danu velkost tak odpisala,ze ju ma aj vo farbe kt chcem. Nakoniec je zla aj farba aj velkost
@bergsta a ak tu velkost nemala,tak to mala napisat a nie poslat zlu vec.
@petulda333 tak mozno ta klamala,ze ma a islo jej len o predaj hocakej velkosti a farby a spoliehala sa na to,ze si to nechas a posunies dalej.To iny predajca ten tovar nema?Len ona?
@simca444 inde som to nenasla,ako nemam problem objednat dalsie hoci ine z inej stranky. Len ide o princip ze mam vec kt nepotrebujem a teraz musim inde objednat a minat. A hlavne to,ze ma okaslala. Farba by mi ani nevadila,len velkost
Ak nemate doklad nieje to firma tak tito ludia mozu ziskat tovar LEN z aliexpresu alebo podobnych stranok odkial si ho vie kupit kazdy . Na inu spolupracu s vyrobcami a dodavatelmi potrebuju zivnostensky list a schvalenie spoluprace s obchodnymi podmienkami ...
@janette321 no to mi uz tuklo,ked prisla obalka. Len teraz to potrebujem vyriesit. No uvidim co bude
@petulda333 no toto robia neferovi predajcovia.My sme raz objednavali tiez z netu znackovu supravu v ciernej farbe a poslali fialovu.Tak sme to vratili so sprievodnym listom,ze to nech si nechaju a potom sme ich 4mesiace urgovali,aby vratili 220€.Nakoniec teda vratili,ale bol to nekonecny pribeh.
Myslim si,ze ona tu tvoju velkost,ani farbu nemala a naschval ta zaviedla,aby len predala hocico...Preto ta aj zablokovala.Ja by som teda od nej uz nic neobjednala a dala to na SOI.
@petulda333 skuste dat co to bolo s foto . Mozno to uz niekto niekde kupoval a poradi ...
@simca444 no ved uz ani neobjednam. A urcite sa poradim so SOI,je to pekne svinstvo
@petulda333 a od koho ? Nech sa vyvaruju aj iny. Dakujem. Kludne aj do ip
@lubicaziv stranka sa vola Drobcekovo ,pani je z okolia Nitry
Toto ? Ma tam aj ičo v info ...
@lubicaziv super...ja som videla len pozitivne hodnotenia. Uz asi aj viem preco. No aspon viem,ze mozem s cistym svedomim zavolat soi a urobit im problem
@janette321 ano toto
@janette321 dakujem
@petulda333 to mate jednoduche . Poslat tovar naspat a ziadat vratit aj postovne . Plus rovno SOI taku pokutu dostane uz len aj za to ze ste nedostala fakturu .... vsetko im staci poslat do mailu soike ...
@janette321 dakujem za radu
@petulda333 Este je dolezite preverit si, ci neuvadza cudzie ICO. Necudovala by som sa velmi, ak by zavadzala aj v tom.
Asi mas meno a adresu na spatne zaslanie - tak to porovnat s tym.
@bergsta je to spravne,sedi s menom na obalke
Pekne poslat na nu danovu kontrolu. Poslala bez dokladu, urcite neplati dane...
Mne urobili toto isté, ja som však objednala len čiapky, veľkosť sedela, len farby a vzory boli iné, ale tak syn obnosil aj tak, to mi az tak nevadilo.
@lenushka058 mne by tiez farba nevadila ale velkost
@benit ved idem pisat,otras toto
ŠOIka kedy ako, našej známej riešili podnet rok a v podstate nič nevyriešili
@lucka_ke môj podnet vyriešili dosť rýchlo .
@lucka_ke to nevadi ako dlho to riesia. Oni su na uradoch slimaci niekedy. 30-dnove lehoty len na odpovede. Ale dolezite je ze sa ozve, spravi dobre aj pre ostatnych a vlastne aj pre samotny obchod, na chybach sa uci.
@lienkashoppingqueen no mne uz ani nejde o to,aby mi to vzala spat alebo vymenila. Len na nich upozornim urady,ved toto nie je mozne takto klamat
možno by som zvážila aj Políciu, lebo ak to robí každému je to úmyselné zavádzanie a teda podvodný predaj s úmyslom sa obohatiť
moji synovia dosť často objednávajú z netu . raz som zaňho riešila jeden sk eshop lebo to čo mu prišlo bolo ako pre bezdomovcov len dosť drahé . vrátili sme tovar a peniaze nikde a poštovné už vôbec že nevrátia . ešte aj v obchodných podmienkach svojich si povymýšľali rôzne pokuty ... tak som napísala na SOI a zachvíľu sme mali všetky peniaze naspäť . inak synovia objednávajú aj zo zahraničia , väčšinou z holandska a tam ani jediný raz nebol problém ked sa nejaká vec vrátila . aj vo štvrtok som posielala jedni rifle čo nesadla veľkosť calvin klein naspäť do holandska a v balíku bol ešte aj štítok vytlačený na vrátenie tovaru a ten som len nalepila na balík ... to len u nás sú takí špekulanti ...
@janette321 ja tiez casto objednavam a este sa mi to nestalo. Tovar je kvalitou v poriadku aj pekny,len ma vytocil ten pristup. Je to len 23€ ale nemam na rozdavanie a takto zamerne klamat. Je mi na vracanie
naša SOIka v TT inak veľmi rada pokutuje . mne dali okamžite 400 eur pokutu za to že ma jeden nahlásil že som mu poslala nevyžiadaný mail :D a to bolo ešte pred pár rokmi ked to eštelen začalo že sa musí najprv získať súhlas na zaslanie mailu :D a aj daňováci radi pokutujú a robia kontroly ... :D
Takze som pisala na soi aj danovy,priamo na nitru. Som zvedava ako to dopadne. Dakujem kazdej za radu
este ked bola street fashion som od nej objednavala a vsetko bolo v poriadku,potom presla na drobcekovo (odtial som neobjednavala) a zacali ludia na nu pindat a dost teda.Drzim palec,hadam jej uz konecne seknu po prstoch
@maca1984 ako vies,mne kebyze posle ten spravny set este tak neriesim. Ale nie takto sa zachovat,ze aj ked urobi chybu este ja to resoektujem a neriesim a takto to skonci
jasne ale ide predsa o pristup ako sa ku tebe zachovala...smutne je,ze to asi nikto neriesi a ona veselo predava dalej a dalsie a dalsie dopadaju takto
@maca1984 no tak teraz natrafila na zlu,tehotnu hormonmi nabitu zenu 😁 nerobim to rada,ale budem v tom pokracovat,nech si to nedovoluje viac
@petulda333 nechci, keď na mňa niekto natrafí. Prvé čo urobím, píšem recenziu na google maps, prípadne sa sťažujem, a idem so sťažnosťou až kde sa dá. A dôvod? Lebo chcem, aby sme sa tu mali na Slovensku lepšie. Aby sa vedelo, že nespapáme všetko z obchodu ako prasiatka, aby keď sa mi stratí zásielka, sa po nej zháňam až na ,,zbernom,, mieste takýchto zásielok, a podobne. Viem, že toto je cesta. Naopak, dobrých a poctivých ľudí si vážim a chválim.
@lienkashoppingqueen ako ja tiez nemam problem napisat negativnu recenziu,aj som to raz urobila na jednu restiku. No zatial som sa s nicim takym nestretla,nastastie. Toto je moja druha zla skusenost
@petulda333 ja, keďže robím dlhé roky v zahraničí, niečo o kvalite služieb a potravín viem a to čo sa deje na Slovensku je zlé. Každý, keď príde do zahraničia je ako v raji, lebo na Slovensku je to na nižšej úrovni. A čo sa týka cien niektorých slovenských e-shopov, žasnem ako si vedia naceniť. Veľa peňazí som ušetrila vďaka tomu, že sa viem pohybovať na medzinárodnom trhu. A keďže je trh otvorený, konkurencia je vysoká a treba stále niečo zlepšovať, a mojou kritikou sa rozumný človek dokáže posunúť vpred. Ale sú aj teľce, ktoré sú a zostanú nimi. Čo je pre mňa na veľmi nízkej úrovni, sú fastfoodoví zamestnanci v bratislavských nákupných centrách a predavači celoplošne na Slovensku. To je môj názor, postreh.
@lienkashoppingqueen ano to suhlasim 👍
@petulda333 takže sa nenechaj, nerobíš to len pre seba. Za krivdu v hocijakej podobe sa treba ozvať, zlé svedomie by mal mať v prvom rade ten, čo sa ako prvý zle zachoval. Od Teba ide len o spätnú väzbu.
@lienkashoppingqueen no toto tak nenecham urcite. Strasne som nahnevana na ten pristup!
@petulda333 verím Ti, to je ako keď mne minule volala slovenská firma, lebo som reagovala na pracovnú ponuku a slečna mi dávala otázky ako na páse, a ani som nedopovedala jednu, v tom mi šplechla ďalšiu a takto mi vždy neúctivo skočila do reči a na konci som sa ani nestihla slušne odzdraviť a počujem len tu-tu-tu-tu. To je totálny ignor, čo mňa osobne dosť vytočilo. A to isté urobili s Tebou, zatvorili dvere a dovi-dopo, máš smolu.
@petulda333 len Ty si zostala aj poškodená.
@petulda333 a ja by som do takej firmy ani robiť nešla, vypovedalo to o nich dosť nato. Ale čo už, kašlem na negatívne veci, treba sa vedieť o nich odosobniť.
@lienkashoppingqueen ano toto ma nastvalo,ze som sa chcela dohodnut a vyjst este v ustrety a nic. Potom som jej pisala z muzovho profilu,ze neviem preco ma zablokovala ale,ze dufam ze to vyriesime. A zas ma blokla.
Ja som raz brigadovala v jednej bizuterii,po 2m som dala vypoved. Praca fajn,ale hucat ludom do hlavy,ze predavame veci swarovski a pritom to boli ,,sutre,, tak to nie. Nebudem klamat ludi...
@petulda333 jasné, tam kde robíš musíš byť stotožnená s tým, veriť tomu.
@petulda333 a ešte to, že sa človek snaží byť za dobre, vyriešiť, ja tiež, dám šancu, ústupok, ale keď vidím totálny ignor a predstavím si, že toto by mali urobiť ľuďom, ktorí sa nevedia brániť, nevedia povedať Nie, a dosť! tak tým vo mne rozhoria niečo, čomu ja hovorím boj za spravodlivosť.
@lienkashoppingqueen presne si to napisala,toto ma nastvalo. Akoby som ju urazala,pritom som sa to snazila vyriesit aby ona nemala starosti a ona ma zablokuje akoby som ja bola zla a urobila nieco zle.





určite zavolaj na SOI, oni Ťa už nasmerujú k správnemu človeku od nich a uvidíš.