Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
21. dec 2017
452 

Ako najlepšie nalíčiť problematickú pleť?

Trápi vás akné? A neviete ako ho zamaskovať? Zoznámte sa s našimi tipmi, ako správne vybrať a aplikovať make-up pre problematickú pleť.

Vedecké štúdie ukazujú, že medzi 12. a 14. rokom života s akné bojuje až neuveriteľných 85 % z nás. Štvrtine osôb trpiacich akné navyše zostávajú jazvičky. Hoci nebolo dokázané žiadne spojenie vzniku akné s užívaním niektorých kozmetických prípravkov, je dôležité venovať zloženiu make-upu náležitú pozornosť. Môžete tým predísť nežiaducemu začervenaniu a podráždeniu pleti.

Príprava pleti so sklonom k akné

Všetko pekne poporiadku. Pred nanesením make-upu je dôležité dôkladne vyčistiť  pleť. Tvár si preto najskôr umyte špeciálnym čistiacim prípravkom určeným pre aknóznu pleť, ktorý by mal v ideálnom prípade obsahovať vysušujúce látky (takzvané adstringenty) ako je kyselina salicylová. Zmatňujúci primer následne pomôže znížiť viditeľnosť pórov a pripraviť pleť na samotnú aplikáciu make-upu. Čistými rukami primer jemne vklepte do pleti a zamerajte sa predovšetkým na oblasť T-zóny. Môžete vyskúšať napríklad denný krém Normaderm od Vichy.

Makeup je k dispozícii v dvoch variantoch. Dermablend je určený na prekrytie pignemtových zmien ako napr. rosacea či vitiligo a Dermablend 3D Correction je ideálny na použitie pri problematickej pleti.

Ako správne nanášať make-up na problematickú pleť?

Aknózna pleť vyžaduje matný finiš, ktorý nezvýrazní plasticity. Preto je nutné zabudnúť na lesklé rozjasňujúce efekty – spoľahlivo vytiahnu všetky nerovnosti a zväčšené póry, rozjasnenie a ligot nie je pre každého. Na samotnú aplikáciu make-upu je najlepšia metóda „stippling“ – precízne vklepávanie. To je veľmi dôležitý rozdiel - žiadny full cover make-up si nemôžeme dovoliť len tak rozotrieť rovnako ako ľahké, priezračné (sheer) make-upy na dobrej pleti. Full cover make-up je jednoducho potrebné vklepať a bezkonkurenčne najlepší výsledok bude s pomocou navlhčenej hubky, beauty blenderu. Je možné tiež použiť špeciálne štetce na make-up, ale skúsenosť ukazuje, že ženám s aknóznou, a teda aj na dotyk citlivou pleťou je aplikácia pomocou jemnej hubky príjemnejšia. Vklepávanie prstom tiež funguje.

Vyberte make-up určený priamo pre váš typ pleti

Make-up Dermablend 3D od Vichy je obohatený o kyselinu salicylovú, ktorá pomáha pleti mať pupienky a maz pod kontrolou. Zároveň má vysoko kryciu schopnosť, ultrazmatňujúci efekt a výdrž až 16  hodín. Vyrovnáva povrch pleti, minimalizuje póry a upokojuje pupienky, zapálenie a začervenanie. Rad Dermablend okrem make-upov obsahuje transparentný fixačný púder odolný voči potu, vode a oteru a korekčnú tyčinku pre maximálne krytie lokálnych nedokonalostí.