Používame cookies. Viac informácií tu. OK
pr_clanok
9. sep 2019
1779 

Ako prať a sušiť veci tak, aby ich nebolo treba žehliť?

Pranie je na prvý pohľad jednoduchá domáca práca, ktorá zaberá veľmi málo času. Veď čo je to naložiť veci do práčky, pridať prací prostriedok a stlačiť gombík? Lenže práve v tom sa skrýva „zákernosť“ prania. Pretože iba oprať bielizeň nestačí. Treba ju aj vyvešať. A v pretekoch za ušetreným časom pri udržiavaní domácnosti práve tu strácame drahocenné minúty. Aké by to bolo ľahké, len tak prehodiť vypraté tričká cez šnúru a nechať slnko s vetrom, nech sa o všetko postarajú! Čistú bielizeň však treba ponatriasať a zavesiť tak, aby sme s ňou potom mali čo najmenej práce, teda žehlenia. Okrem toho musíme najprv premyslieť, kam dať sušiak, aby sa naň dieťa nevešalo, ustriehnuť, či nám drobec práve nerozťahuje po zemi čisto opraté biele košele, ustrážiť, aby si niečo nevyparatil, kým my vešiame jeho minirifle a mikinky. Len čo bielizeň vyschne, príde druhá časť – zvešiavanie a skladanie. Nehovoriac o tom, že keď máme doma chlpáča, všetky tie veci bude treba zbaviť nachytaných zvieracích chlpov, niekedy dokonca pred praním a akýmsi zázrakom aj po ňom. Práve všetky tieto servisné práce nám k praniu, ktoré sa „robí samé“, pridajú ďalšiu hodinku - dve práce navyše.

Riešenie je celkom jednoduché. Sušička! A pokiaľ nemáte v interiéri priestor pre dva spotrebiče, kombinované práčky so sušičkou sú ideálnou voľbou. Ich ovládanie je rovnako jednoduché ako ovládanie samostatne stojacich spotrebičov.

Všetko naraz zvládnu zabudovateľné a voľne stojace práčky so sušičkou od Electroluxu. Vyperú, pričom si samé nastavia cyklus prania a sušenia, aby bola bielizeň čo najmenej zaťažovaná. Šetrné pranie a sušenie zabezpečí, že vaše veci budú mať ešte dlho svieže farby a udržia si svoj tvar, dokonca budú stále na dotyk príjemné. Bez starostí im môžete zveriť aj vlnené odevy. Sú k nim také nežné, že si za to ako prvé na svete vyslúžili certifikát Woolmark Blue.

Ak sa veľmi ponáhľate, extrémne rýchly cyklus vyperie a vysuší malú dávku už za hodinu. Stačilo by bielizeň len osviežiť, pretože už dlho visela v skrini? Systém FreshScent skombinuje vami zvolenú arómu s jemnou parou a šaty sú o chvíľu mäkké, nadýchané a voňavé.

Práčka so sušičkou je jednoducho pomocník, ktorý v procese starostlivosti o domácnosť šetrí čas bez toho, aby bola žrútom peňazí. Aké sú jej ďalšie výhody?

  • Práčky so sušičkami PerfectCare 800 s technológiou DualCare vytvoria program prania a sušenia bielizni „na mieru“.
  • Pre veľmi chúlostivé materiály či páperové bundy je sušenie v sušičke dokonca vhodnejšie, ako sušenie na vzduchu. Tiež pri outdoorovom oblečení technológia DualCare obnovuje a udržiava priedušnosť a vodeodolnosť materiálov.
  • Technológia SensiCare práčok so sušičkou PerfectCare 700 automaticky upravuje dobu prania a sušenia podľa veľkosti náplne a šetrí tak čas, energiu aj vodu.
  • Špeciálne parné programy SteamCare v práčkach so sušičkou PerfectCare 700 aj 800, znižujú tvorbu záhybov a zmačkanie tkaniny, takže žehlenie už nie je potrebné, alebo je výrazne jednoduchšie.

Práčky so sušičkami Electrolux znamenajú nielen úsporu vášho času, ale aj energie a tým aj peňazí a životného prostredia, a zároveň šetrné zaobchádzanie s vašim oblečením.

    Odporúčame