Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
redakcia
20. mar 2020
876 

Pomáhame mamičkám pomáhať si 💙 Pridaj sa aj ty k #pomahamesi!

Áno, asi si vieme predstaviť krajší príchod jari. Radostnejší. Spoločenskejší. Buďme však trpezliví, zodpovední a múdri. Zastavme sa a myslime nielen na seba, ale aj na ostatných. Práve teraz je ten správny čas vyladiť, doladiť či naladiť vzťahy okolo nás. Spravme dobrý skutok, potešme pekným slovom, pomôžme si navzájom. Preto #modrykonikpomaha a vyhlasuje výzvu aj pre všetkých ostatných - #pomahamesi!

Museli ste zrušiť stretnutie s kamarátkou? Chceli ste si ísť nakúpiť novú garderóbu na sezónu jar/leto? Chýbajú vám kiná, divadlá, či skrátka ľudia, ktorí okolo vás prechádzajú a dávajú vám tak pocit, že nie ste samy? Áno, obmedzenia nie sú príjemné. Stále sme však zdraví, máme pestrú stravu, internet, knihy, hry a verím, že aj svojich blízkych, s ktorými si kedykoľvek zavoláte či napíšete. Čo však tá staršia suseda? Starček na druhom konci ulice? Slobodná mamina „od vedľa“? Vnímate svoje okolie, alebo si žijete vo svojej bubline?

Pretože to, že aj malé gesto dokáže veľké veci, platí teraz niekoľkonásobne. Skúste pomôcť niekomu vo svojom okolí a šírte túto myšlienku ďalej. Pomôžte s nákupom starším ľuďom. Zavolajte ľuďom, o ktorých viete, že sú sami, a rozprávajte sa s nimi. Iba tak. O čomkoľvek. Vyvenčite psa susede, ktorá je sama s deťmi. Navarte alebo upečte osamelému starčekovi. Ak šijete rúška, spravte pár naviac a podeľte sa s tými, čo sú v okolí bez tejto možnosti či schopnosti. Alebo hoci iba natrhajte kvietky osobe, na ktorej vám záleží, a nechajte ich pred dverami. Dá sa to na milión spôsobov. Tak čo, obetujete kúsok zo svojho času? Ideme na to?

Ideme!

O ČO VLASTNE IDE?

Postupne vám budeme prinášať témy, v ktorých duchu si budeme pomáhať. Pridajte príspevok, správne ho označte a spravte svojím skutkom tento svet krajší. My potom vyberieme zo všetkých zapojených 3 pomáhajúcich, ktorých odmeníme zaujímavou cenou. Nachystané máme rôznorodé poukážky, ale aj kočíky (!!!) a mnoho ďalšieho. Sme v tom spolu - pomôž, a my pomôžeme tebe.

Oddnes do 29.3. môžete pridávať svoje príspevky s označením #modrykonikpomaha a #pomahamesi. A keďže, ako povedal Ramón Gómez de la Serna, kniha je záchranné koleso samoty, potešíme vás práve poukážkami do kníhkupectva. Tej samoty bude možno najbližšiu dobu viac ako zvyčajne. Preto troch z vás, ktorí tak spravia (pozor, príspevok musí byť verejný, nie uzamknutý len pre Modrého koníka), náhodne odmeníme spomínanými poukážkami, ktoré môžete využiť aj online, a prežiť tak karanténu o niečo príjemnejšie. Poďme spoločne bojovať so samotou a pomôžme ľuďom v našom okolí.

AKO SA ZAPOJIŤ?

Pridaj príspevok, ktorý označíš ako #modrykonikpomaha a taktiež #pomahamesi. Nezabudni túto výzvu zazdieľať aj na iných sieťach, aby si svojím postom inšpirovala iných. Motivuj, zapoj čo najviac ľudí a pomôž tak nielen priamo svojím skutkom, ale aj nepriamo - tým, že sa postaráš o reťazovú reakciu. 

BONUSOVÁ ODMENA

Dá sa však spraviť ešte viac. A to priamo niekoho vyzvať, aby sa zapojil a taktiež prispel svojou maličkosťou. Označ mamičku z Modrého koníka alebo daj vedieť niekomu na iných sociálnych sieťach, aby prišli k nám a zapojili sa do tejto výzvy. Z vás, ktoré nepriložíte iba svoju ruku, ale nominujete ďalšieho človeka, vyberieme ďalšiu výherkyňu. Chceme vás motivovať k tomu, aby sme si pomáhali. Tak nám pomôžte aj vy, prispievajte, šírte a pomáhajte si navzájom 🙂

    Začni písať komentár...

    Odošli

    Odporúčame