Ahojte babulky,idem si k Vám pre radu lebo už mám hlavu z toho takú že neviem čo mám spraviť.Týka sa to hlavne tych mamičiek čo sú na materskej a majú 2deti.Či dávate strašie dieťa do škôlky myslím vek 3roky alebo sú s Vami doma.Pýtam sa preto malá bude mať v novembri 3roky a ja mám termín pôrodu 4.2.2017.A chcem ju dať do škôlky od septembra ,ale niektorý hovoria načo ju budem dávať keď budem ja doma.Vopred ďakujem za rady a prajem pekný zvyšok večera💋😘
No ja by som určite dala jednak budeš mat viac času na mimi a mala sa nebude doma nudit a poobede sa jej budeš venovat 🙂
Ahoj tiez mam novembroveho chlapca a za par rodim. Maleho so dala dk skolky uz v maji... okrem toho ze mu to veeelmi pomohlo vo vsetkom tak je spokojny a vyhrany. A veru teraz po prazdninach ide od septembra a ja budem s babatkom doma. Ja som jednoznacne za... teda dat do skolky.. ved im je tam dobree
Ja síce dve deti nemám ale za mňa ja by som dala ;) oddychnes si, malá je v kolektíve s deťmi a keď príde druhé babo aspoň sa mu budeš môcť venovať...dve deti doma...to musí už byť zaujímavé ;)
Ja som dala do škôlky ,mala dom viac času na malu a prechádzku som spojila kef sme šli do škôlky...občas to bolo ale náročné
jednoznačne ano - dala by som
Prepáč mám iba jedno dieťa ale ak by som bola na tvojom mieste určite by som 3 ročného do škôlky dala. Aspoň na 4 hodinky aby mal zmenu, pohral sa s deťmi a niečo sa naučil. Potom ak ti to nebude vyhovovať necháš ho doma. Ale za skúšku nič nedáš 😀
No ja by som ju určite dala 😉mne teda maly chodi do škôlky uz posledný rok ale ani by som na tvojom mieste neváhala ..
Hlavne nepocuvaj druhych. Urcite radia ti co nemaju dve deti. Ja mam. A dcera bude mat este len 2r. Nakolko je odplienkovana chceli sme ju dat do skolky len nam ju nevzali :( ale je o drzku byt s dvoma no ja mam 1,5r rozdiel. Dve deti krmit, obliekat, varit, chystat... a deti maju radi kolektiv ty jej ho sama nevynahradis. A v skolke sa vela nauciii ;)
bola som v takej istej situacii a dala som starsie dieta do skolky, nikdy som to neolutovala, dieta potrebuje deti a ty si budes tiez chciet oddychnut
Ja som rodila, ked mal starsi 2roky a 2mesiace a hned, koncom augusta a hned od septembra isiel do skolky. Nelutujem, vela sa naucil a ja som nebola taka unavena a znicena, ako napriklad teraz cez prazdniny, ked su doma obaja. Tesiiim sa na 5.september a moj syn tiez 😂😂😂
ja som dala... dietatu sa tam venuju tak ako ja cas nemam popri mladsom...ma to aj negativa co je vacsinou vacsia chorobnost ale da sa to zvladnut 🙂
My budeme mat v septembri 3 roky a ide do škôlky, hoci má bratčeka doma. Ja myslím ze lepšie bude citit medzi ostatnými deťmi lebo potrebuje ich spoločnosť.
Jasne ze dat. Deti maju byt medzi detmi. Nerob si z toho tazku hlavu.
Ja som tiez dala starsieho do skolky ked mal tri roky a ako pisu predomnou ostatne bolo viac casu sa venovat tomu malickemu. Lebo ked starsi mal prazdniny a bol doma tak som nemala vobec ziaden cas. Jednoznacne odporucam.
Moja sestra dala starsieho do skolky lebo chcela aby bol medzi rovesnikmi a za dalsie bola po cisarskom tak mohla viac odpocivat ked mala len jedno dieta dobeda
Urcite ano
Ja som dala a ani chvilku som nelutovala. Pomohlo jej to, mala na to uz vek a ja som mala cas na domacnost, na babatko a poobede , ked prisla starsia zo skolky uz som mala cas len pre nu.
Tiež som dala a bolo to dobre rozhodnutie.
Jasne že dať. Kde ja žijem je z škôlkou problém, neni dajak miesto , ale pani riaditeľka to vyriešila tak že mamičky na materskej dovolenke s 2 a viac deťmi a ich dieťa má už 3roky zobere na pol dňa (si myslím je to veľká pomoc).ja sa teším na 5 september , aj náš Lucas ide tiež.
Ja som mala oktobrovu a mladsia sa mala narodit tiez 4.2. a dala som do skolky.
babbyyy a co robit, ked mala bude mat v decembri tri roky, maly ma rok a pol...ked bol zapis do skolky...mali sme doma norovirus a nedalo sa nam dostavit, mm bol v praci...ak by som ju chcela dat od noveho roku do skolky...myslite, ze sa to da..alebo jedine pockat do dalsieho zapisu? moc by ste mi pomohli...inak aj ja som za skolku :D
Ja budem chciet 2. dieta a urcite planujem dat malu do skolky (idealne uz buduci rok, aj ked bude mat v septembri len 2,5 roka). Dufam, ze mi ju vezmu. Podla mna sa tam ovela viac nauci a zabavi ako so mnou.
@mysiacik212 uz sa len informovat v skolke, co najskor, ci maju volne miesto
... inak, zapis trva dlhsie, nie len jeden den, trebalo to riesit skor, tetaz uz je mala pravdepodobnost, ze bude miesto, ale skusit mozes.
@natalia6 viem ze zapist trva dlhsie bol tu tyzden...ale my sme sa nemali stretavat dva tyzdne s detmi a s nikym inym..takze asi preto sme sa nedostavili...ved uvidim co a ako...urcite s ainformujem, dakujem za radu...
@mysiacik212 u nas je zapis az mesiac, a mozme doniest prihlasku aj skor, ako oficialne zacina zapis... ale to uz zalezi od kazdej riaditelky skolky... drzim palce nech sa podari... 😉
Ahoj..mne ide Stelinka do skolky od 15teho decembra...lebo prerabaju skolku kam ju zobrali...dovtedy bude so mnou doma...tiez som rozmyslala ze ju este nedam...ale ona si to vyzaduje...ma rada deticky a v skolke jej bude lepsie ako doma...
@natalia6 jeej to mate fajneee :D no tu len tyzden a bohuzial, vtedy sme boli v nemocnici a potom v karantene-..taakze sranda to nebola...dakujem si zlataaa :D pekny vecerik
Mala mala 2 roky, ked sa narodil syn a do skolky isla az v takmer 4 a nezmenila by som to 😉
Chcela som dat, teraz v septembri bude mat uz 3,5 roka, mladsia rok a prave preto, ze som s mladsou doma mi ju nevzali...
určite daj... dosť ti to pomože aby si sa mohla venovať bábenku... ja som to mala zložitejšie trocha lebo ked sa Peťko narodil tak mi Filipka nechali v školke len na pol dna takže na obed som chodila pre neho.. ale určite daj bude sa mať ským hrať
Ja som staršiu do škôlky dala a urobila som dobre. Malá škôlku miluje a ja som mala aspoň viac času sa venovať tej mladšej. Takto sme síce fungovali len pol roka, lebo potom som už išla do práce. Teraz od septembra ide do škôlky aj mladšia.
Maly nastupuje teraz v septembri a termin mam v januari
Toto ma zaujima, tak som zvedava na rady