Žienky, prosím o mini cukrárenské poradenstvo k Veľkej noci: Aký je rozdiel medzi muffinami a cupkakes? Môžem ich piecť priamo v papierovom košíčku - neroztečú sa? Alebo musím ten košíček vložiť ešte do formy? Máte nejaké osvedčené rady a tipy, aby som to nezbabrala na prvýkrát? Ďakujem 🙂
Muffin mas klasicky a cupcakes sama neviem preco to tak volaju je to to iste co muffin len hore je nejako ozdobeny nejakou penou alebo inymi hlupostami
cupcakes su zdobene muffiny (kremom, potahovkou atd)
Muffin je neozdobeny, cupcakes su ked su ozdobene kremom navrchu alebo hocicim, inak je to presne to iste cesto
Cupcake je z cesta ako na tortovy korpus, cake- kolac, torta, zdobi sa roznymi kremami, plnkami, potahovou hmotou, muffiny su to, co si mozes kupit v obchode, priamopriamov ceste mas ovocie, cokoladu...pri peceni viac vyskocia a spravi sa im typicky kopcek a popraskany povrch, nezdobia sa
Katche ma pravdu. Cupcake su vlacnejsie a jemnejsie a zdobene.
Ja keď som piekla muffiny prvý krát, tak neznalá veci som košíčky nedala do formy, iba tak na plech. A vôbec nič sa nestalo, normálne sa upiekli 🙂 A tak keď som videla že je všetko ok, tak som muffinovú formu ani nekúpila a pečiem len tak voľne bez plechu.
Ďakujem, dievčence, pomohli ste mi 🙂
@sassannka nieje zac 🙂
Podarili sa na prvý šup 🙂 Teším.

Musíte vlozit kosicek do formy, naliat do poly cesto a ono sa vam dvihne po upeceni 🙂