Ahojte maminy chcem sa spytat ci kupujete detickam zimne boty o cislo väcsie alebo nie.Moj ma 4.roky v lete nosil vel.27 a zimne sme kupili vel.28.
Myslim ze to nie je potrebne skor prirataj nadmerok napr moja ma zimne 24 maju vnutornu dlzku 15,8 a ona ma 15.3 nozku deti znesu tak 0,5 cm az 1cm max
Ideálny nadmerok je 1,2 cm.... pri zimných topánkach treba rátať aj s hrubsimi ponožkami. Určite by som sa riadila nameranou dĺžkou nohy a zodpovedajúcim nadmerkom. 0,5 cm pri zimných topánkach mi príde malo, to by som riešila tak pri sandalach ...
Kupujem podľa toho akú dlhu má nohu, akurát zvyknem väčší nadmerok dať. Ale ani to nie veľký. Nedávam 4 hrubé ponožky. A každá značka má iné číslovanie. Takze číslom sa neriešim vlastne vôbec
Vždy kupujem o 1cm väčšie
Kupujem o centimeter vacsie, ak dam vacsi nadmerok, tak sa zabija. A ani hrube ponozky, kupujem poriadne cizmy s ovcim runom. Ak by nahodou vyrastla, na jar su uz vsetky cizmy v zlave, tak by som dokupila...
Nie o číslo väčšie je veľa
Ty si tiež nekupuješ o číslo väčšie