icon

Prosim poradte ja som uz zufala 😐 prikrmujeme uz 10. den, teda ak sa to tak da vobec nazvat...maly vobec nechce..skusala som mrkvu a potom zemiak a nechce nic ani len lyzicku nespapa..vypluva, napina ho, jeduje sa...mam prejst na nieco ine alebo len vydrzat?

avatar

U nas tiež nechcel a ani nevedel...musela som pockat kym sam prejavi zaujem o jedlo..a teraz papaaa

20. mar 2016
avatar

Daj týždeň pauzu a potom skús zase

20. mar 2016
avatar

Prejde.je to normalne.

20. mar 2016
avatar

Skus prejst na nieco ine.Inak aj mne to robil syn
A robi to doteraz a to ma uz2r .proste zacali sme prikrmovat len ho napinalo,jedoval sa a nic nepomohlo,aj sme letali po hociakych vysetreniach a nic,ze vraj to prejde.No ja uz som zufala,tak dufam,ze to nieje vas pripad.Jedine co je je mlieko.

20. mar 2016
avatar

Prejde to, neboj sa. Nedavala si lyzickou od malicka napr Sabsimplex alebo nieco ine,z coho si mohol vytvorit odpor k lyzicke ?

20. mar 2016
avatar

Moka nie je velky jedak. Hlavne si z toho nic merob pokial pribera. Moja ma rok a doteraz sa nerozjedla poriadne - na obed asu 5 lyziciek. Ale je kojena. Kolko ma mesiacov?

20. mar 2016
avatar

Posunem ti rady ktoré som.tu sama dostala. Nedávaj prikrm lyžičkou ale skús si dať na prst alebo na niečo čo má rád. Ja som to robila s kukuricnou chrumkou. Musí si na chuť zvyknúť a bude to trvať. Taktiež skús dať do mrkvy trochu mlieka ktoré pije,materske alebo umelé. Znovu tam bude cítiť chuť ktorú pozna a nebude to úplne nové. Ovocie som miešala s čajom a dávala piť z fľaše s veľkou dierkou....viac ma nenapada

20. mar 2016
avatar

Mrkva a zemiak su podla mnamnauplne hnusne... Teda mrkva este ako tak,zemiak nema ziadnu chut, mrkva je zas tazka... U nas celkom v pohode sla cuketa a super boli bataty a tekvica

20. mar 2016
avatar

Ja som zacala stavami, potom mrkva 3 dni a potom jablckova vyziva 3 dni striedali sne ovocie a zeleninu

20. mar 2016
avatar
sima018
autor

@ivkapavuk nie vobec teraz mal lyzicku prvy krat

20. mar 2016
avatar
sima018
autor

@petkabessy bude mat 6 zachvilku

20. mar 2016
avatar

Skus ovocie, to je sladsie. A potom zase zeleninu

20. mar 2016
avatar
sima018
autor

@elise stavu z mrkvi som mu davala davnejeie a to vypil aj ked nie moc nadsene ale dal si ☺

20. mar 2016
avatar

@sima018 urcite skus ovocie

20. mar 2016
avatar

@sima018 tak potom to nie je nas pripad 😊 my ked sme vymenili lyzicku, rozjedol sa.... Ale inak ja som zacinala tekvicou hokkaido a batatom, mrkva zacala chutit az zmiesana s niecim napr jabkom a zemiaky ho aj tak dodnes zduvaju tak nedavame...davam ako prilohu quinou alebo ryzu a uz pomaly cestoviny ale to ty este mas cas, skus tu tekvicku, je sladka a velmi ju deti pekne prijmu 😊

20. mar 2016
avatar

@sima018 skus aj hrusku a ja ked mi zjedli jablckovu vyzivu, a aj mrkvicku tak som to zmiesala je to mnam

20. mar 2016
avatar

My sme aj dva mesiace bojovali s jedlom,nie len 10 dni...

20. mar 2016
avatar

@sima018 ale ovocim by som nezacinala, pretoze je sladke a dieta si na chut rychlo zvykne a potom je problem papat zeleninu..ale ako uznas za vhodne 😊 hruska moze zduvat tak tu by som medzi prve prikrmy nezaradovala....

20. mar 2016
avatar
sima018
autor

DAKUJEM VSETKYM PEKNE ZA RADY 😘 A mam teda este jednu otazocku ☺ odkedy ste davali piskoty? Lebo moj chlap samozrejme nema prehlad co maly moze nemoze odkedy a podobne a prisla som za nimi do kuchynu a on mu daval piskotu...na prekvapenie maly si ju ozuzlaval, cuckal a tvaril sa ze chuti

20. mar 2016
avatar

My sme začali jablkom. Potom som pridala mrkvu a potom zemiak atd

20. mar 2016
avatar

Veľa sa hovorí že máš začať zeleninou ale my nie.

20. mar 2016
avatar

@sima018 lepok od 8 mesiaca ochutnavat, nie papat, takze jedna piskotka za 2 dni 😉 alebo kusok chleba ozuzla

20. mar 2016
avatar

@stesil my tiez ovocim a v pohode

20. mar 2016
avatar

@sima018 s jablckom aj v 7 mesicoch...Neboj sa,nic mu nebude...Niekedy je sedliacky rozum rozumnejsi aa tabulky

20. mar 2016
avatar

@sima018 od pol roka 1-2 do jablka

20. mar 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

Ovocím určite nezačínaj..bude ti odmietať zeleninu..skús baby mrkvu..ta je sladsia..vymixuj ju s vodou v ktorej si ju varila..ja som každú novú zeleninu dávala tri dni pripadne miešala s takou ktorú uz jedol..miesto zemiakov skús batat..tiez je sladši..ovocie a masko som zaradila až po mesiaci..teda kým som vystriedala 10 druhov zeleniny..a mozem povedať ze maly doposiaľ zje uplne vsetko 😊

20. mar 2016