V apríli ideme na svadbu mužovej neteri ,vôbec neviem koľko asi peniažkov dať?a čo sa ešte dáva,boli sme len kmotre našej pred rokmi,teraz je už iná doba preto sa pýtam
Nikde nie je predpísané koľko by si mala dať . Vssrobecne sú svadby aj pre hostí veľmi nákladné ( oblečenie , make-up , účes , pripadne ubytovaníe ak je to mimo mesta a neplatia to novomanželia ) .
Takze daj podľa svojich možnosti . Predpokladám , že Vás pozvali , lebo chcú s Vami prežiť tento deň a nie kvôli výške daru .
Po obrade keď sa gratuluje ,tak neveste kvetiny a plus treba pocitat , že ešte sa pri tanci vyberá do klobúka ( aspoň na väčšine svadieb to stále je ) , tak je lepšie mať aj nejakú hotovosť so sebou . Do klobúka čo som si všimla , tak dávajú od 5 do 100€ - ale tých sto € mi to už príde také, aby ostaní videli 🫣
@lenka.25 veď to hovorim aj ja,ona to bude mať také nóbl,musíme sa obliecť,obuť, ubytovanie tam stojí 300noc a to je pár hodín spánku,svokra povedala že aspoň 50 na hlavu😏
@siskaafilip tak áno , to je take nepísané pravidlo . No už len keď platíte ubytovanie za 300€ , tak to by veľa ľudí v dnešnej dobe aj take pozvanie na svadbu odmietlo .
Och, to by som ani nešla. Alebo bez prespania. My keď sme boli pozvaný, a mali sme možnosť prespať, zaplatili nám nocľah mladomanželia. Samozrejme sme si chceli zaplatiť, ale vraveli, že oni to celé platia. Tak sme prihodili do obálky. Ale tých 50 na hlavu dávali nám v roku 2013
My sme na takej svadbe boli tiez. Platili sme si ubytko dve noci 2+1=380€, plus ked som zaratala oblecenie muz potreboval novy oblek,topanky ,saty,topanky + dieta oblecenie vyslo nas to skoro 1000€ a tak sme dali 200€ do obalky+kvety. A teda plna nadrz auto +kedze svadba bola daleko od nas.
100€ do obálky + cca 3-4 fľaše alebo teraz sú "moderné" darčekové koše (alkohol, slané, sladké, káva) ... Ak ide o neter, t.j. bližšia rodina tak u nás (východ SR) je zvykom torta alebo koláče ( 150€ -200€) ak by nebolo to, tak by tých 200€ išlo do obálky ... a ešte kvety, ak ide o strýka ... A ešte na redovy aspoň 50€ ... Takto to riešili naši, ale my dospelé sestry sme tiež dávali fľašu a do obálky 100€ + žreby ... Ale asi záleží aj na tom aké vzťahy máte v rodine, či ste v kontakte alebo Vás pozývajú len z povinnosti 🙂
Ja len otazka-to mate prikazane to ubytovanie? Nie je v okolí nič lacnejšie? Alebo kvoli deťom chcete izbu tam, kde bude svadba?
To mi príde dosť veľa za par hodín spánku. Ine je, ak ide clovek na wellness pobyt, tam je ta cena uplne normálna, ale na par hodín spánku na svadbu?
Peňazí by som dala tolko, koľko je pre váš rozpočet prijateľné. Ak svokra chce, nech dá aj 1000 eur, ale určite by som si nenechala diktovať, koľko mam dať ja.
Tak to Vas ta svadba vyjde draho 🤷
@gypsomilka od nás je tiež ďaleko no teda cca 150km
@zuzubb007 za mňa je zas mega kytica zbytočná,pár dní a je po nej
@dida712 tak sme v pohode,mám ju veľmi rada ale je to o tom že ide veľa rodina...ale keď to všetko človek zráta je to masaker,ešte k tomu keď som 2mesiac už PN,no nejak to poriešime
@blondiee83 no tá cena je šialená ja viem,lenže kde dám deti,jedine tam na izbu aby sme my mohli ešte ostat...a moja svokra dobre vie že mne diktovať nebude😁to ona len tak spomenula
@siskaafilip to suhlasim a dostane vela kytic. My sme dostali tolko, ze sme to mali v 5 kybloch a popravde som ani nevedela, ktora je od koho. A odniesli sme mnoho na cintorin. Co sa daru tyka, tam vediem kolko vas je ale tych 50 na hlavu je asi klasika.
Ja by som dala 50 viac nie iba blizsej rodine. Teda aspoň u nás sa svadby nerobia kvôli peniazom, myslím že aj od mužovej sestry sme dostali 50 a nevidím nič zlé na tom. My sme napr 100 dostali fakt od blízkej rodiny ako moji rodičia. Mali sme malu svadbu. A kvety? 1 ruža kvety zvädnu. Viem koľko kvetov sme mali my a prišlo mi to zbytočné výhodné peniaze ja to potom ľutujem vyhodiť tie kvety.
@siskaafilip pre mña je to aktualne tema, tiez ideme na svadbu manzelovej neteri (v Spanielsku), a hladala som na internete, kolko sa davalo do obalky v roku 2024, vsade sa pise rozmedzie 150-200 eur na osobu, pri 4-clennej rodine zaujimava suma😂
@siskaafilip kolko vas ide?
@tenerifka to bude drahšie ako moja svadobna hostina pre 20ludi kedysi🤣
@siskaafilip 😂😂😂
kolko máš toľko dáš…