Tento zoznam bol postupne vytvorený snažilkami z pôvodnej témy meranie BT šťastná "13". Ja som ho len zosumarizovala, aby bol dostupný pre každú snažilku a budem rada, keď niekomu pomôže. Z pôvodnej témy sme takmer všetky otehotneli, dokonca už mnohé máme aj viac detí 🙂
Na úvod by som rada použila motivačný výrok, ktorý mi kedysi dávno napísala valika_val a často som si ho v období snaženia pripomínala.:
"Predstav si otehotnenie ako hosťa do domu. Tak ty toho hosťa nemôžeš násilím nútiť, aby k tebe domov prišiel, nemôžeš ho uniesť a zavrieť u teba doma, nemôžeš ho tahať za rukáv alebo ho oklamať. Čo môžeš urobiť, je upratať, začať variť niečo voňavé, nechať poodchýlené dvere a žiť svoj život. Ani sa nenazdáš a hosť príde sám od seba a bude sa u teba cítiť dobre."
Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace
http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie krčku maternice
http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie poševného hlienu
http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky pri meraní bazálnej teploty
http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT
http://www.rodina.cz/clanek4126.htm
link na vypocet plodnych dni podla jonasa
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiologische_empfaengnisplanung.htm
vyska HCG odo dna pocatia
http://rodina.cz/clanek3831.htm
http://www.rodina.cz/…/journal.asp?…
http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single
A teraz konečne tie vychytávky
Stimulácia ovulácie
Ako náhrada clostilbegytu môžu poslúžiť sójové isoflanovoidy, užívajú sa v rovnakých dňoch cyklu ako clostilbegyt, pričom platí, že 100mg sójových isoflanovoidov zodpovedá 1 tabletke clostilbegytu.
UPOZORNENIE: sójové estrogény sa neodporúčajú užívať pri problémoch so štítnou žľazou a pri endometrióze.
Úprava cyklu
Sarapis
prvých 10 dní sa užívajú 3 tobolky denne, druhých 10 dní –2 tobolky denne, potom po 1 tobolke denne
Femi kvapky
Femigard
Gynex
Inofolic
dva krát denne jeden sáčok
Plodný hlien
Čaj z maliníku - pije sa od začiatku cyklu po ovuláciu (odporúča sa užívať ho aj pred pôrodom)
Grepový džús 100% z ružového grepu, minimálne 5 dní pred ovuláciou odporúčam vypiť 3-5 dcl denne.
Výstelka maternice
čaj z alchemilky (kontryhel) pije sa od začiatku cyklu po ovuláciu, 2xdenne po 2dcl, nesladeny, horúci, maximálne tri cykly po sebe, potom tri cykly pauza (odporúča sa ho piť aj po potrate, či kyrete na zahojenie maternice)
Po ovulácií na uhniezdenie
Ananás- odporúča sa nakrájať na 5 kruhov a 1- 5 dpo (dni po ovulácií) zjesť jeden- dôležitý je hlavne ten stred.
Bromelain- rovnako ako ananás sa užíva 1- 5 dpo do 1000mg denne.
Ovsené vločky, vajíčka sú tiež potraviny, ktoré oplodnenému vajíčku uľahčujú uhniezdenie



paráda, všetko pokope, tento rok sa zíde 🙂