icon

Ahojte, ako najdlhšie ste minulý rok čakali na cestovný pas? Aby som vedela kedy najneskôr ísť vybavovať...

avatar

Chod teraz,záleží,aký termín si vyberieš, termíny su dodržané.Vsetci,ktori chceli ujsť pred vojnou,majú stale pasy platne,takze nic sa nedeje.Zvysok obyvateľstva si dal urobiť pasy pred zvýšením poplatkov.

5. máj 2026
avatar

Tento rok sa bude najdlhsie cakat rovnako?🤔

5. máj 2026
avatar

Boli sme minulý mesiac vybavovať..10 kalendárnych dní a boli hotové

5. máj 2026
avatar

a preco musis ist vybavovat az najneskor? 😀

5. máj 2026
avatar

Ja som bola pred mesiacom a pol. Trvalo to tri týždne.

5. máj 2026
avatar

Ak si dáš spraviť do dvoch dní tak za dva dni ho máš,ak do mesiaca tak majú na to mesiac. Či ti ho stavia za dva týždne alebo tri to nikto nevie.

5. máj 2026
avatar

Stačí ti ísť 30 dní predtým, ako ho potrebuješ 😅 alebo aj za dva dni stíhajú, ak si zaplatíš.

5. máj 2026
avatar

no čím pôjdeš bližšie k letným mesiacom, tým budeš dlhšie čakať.

5. máj 2026
avatar

ja (februar),muz april...mali sme 30dnovu lehotu a obaja sme ich mali hotove cca po 2t...

5. máj 2026
avatar
terus00
autor
@reanda

a preco musis ist vybavovat az najneskor? 😀

@reanda cestujeme koncom augusta. Rada by som sa vyhla dlhým radom, ktoré vraj teraz sú. Predpokladám že v lete už budú kratšie, že už väčšina bude mať pasy hotové. Preto sa pýtam kedy najneskôr ísť aby nám stihli vyrobiť. Štandardnú lehotu, priplácať nebudeme

5. máj 2026
avatar
terus00
autor
@emmka1

Ak si dáš spraviť do dvoch dní tak za dva dni ho máš,ak do mesiaca tak majú na to mesiac. Či ti ho stavia za dva týždne alebo tri to nikto nevie.

@emmka1 minulý rok čakali aj dlhšie ako 1 mesiac

5. máj 2026
avatar
@terus00

@reanda cestujeme koncom augusta. Rada by som sa vyhla dlhým radom, ktoré vraj teraz sú. Predpokladám že v lete už budú kratšie, že už väčšina bude mať pasy hotové. Preto sa pýtam kedy najneskôr ísť aby nám stihli vyrobiť. Štandardnú lehotu, priplácať nebudeme

@terus00 vždy sa objednáva cez portál, neexistuje, že budeš čakať.

6. máj 2026
avatar

V lete nebudu kratsie rady. Nebodaj sa pokazi nejaky stroj....tlac... fica zas napadne cvihnut poplatky, lebo zrusenie sviatkov nenaplni pokladnu ako si predstavoval a budu zas cakacky az 8 tyzdnov

6. máj 2026
avatar
@terus00

@emmka1 minulý rok čakali aj dlhšie ako 1 mesiac

@terus00 áno ale ty ktorý dlho čakali,viac ako mesiac tak im vrátili peniaze.

6. máj 2026
avatar
@terus00

@reanda cestujeme koncom augusta. Rada by som sa vyhla dlhým radom, ktoré vraj teraz sú. Predpokladám že v lete už budú kratšie, že už väčšina bude mať pasy hotové. Preto sa pýtam kedy najneskôr ísť aby nám stihli vyrobiť. Štandardnú lehotu, priplácať nebudeme

@terus00 ako pise @kavasmliekom treba si zajednat termin online a ziadne cakanie nehrozi https://portal.minv.sk/wps/portal/domov/VYSYS/V...

6. máj 2026